Gürcistan Batum’da Yer Alan Bir Şehir Parkı: Batum 6 Mayıs Parkı

Batum 6 Mayıs Parkı

Batum 6 Mayıs Parkı

23 dk'lık okuma
407 kişi okudu

Gürcistan’da yerli ve yabancı turistin yanı sıra şehirde yaşayan halkın da sürekli ziyaret ettiği 6 May Park, 1881 yılında ziyarete açılmıştır ve merkezi konumda yer almaktadır. Şehirde hem günün yorgunluğunu atmak hem de orman havasında dinlenmek için tercih edilebilecek en güzel yerler arasındadır. Şehir parkı olarak adlandırılan 6 May Park içerisinde bir hayvanat bahçesi, yunus akvaryumu, çocuklar için eğlence parkı ve bir göl bulunmaktadır. Ziyaretçiler tercihlerine göre hem gölün kenarında vakit geçirebilmekte hem de sandal ile göz içerisinde küçük bir gezintiye çıkabilmektedir.

Şehir Parkına Giriş Koşulları ve Ziyaret İçin Uygun Dönemler

Gürcistan’ın en güzel ve büyük parkları arasında yer alan 6 May Park, yılın her döneminde ziyaret edilebilmektedir. Haftanın her günü açık olan park 24 saat ücretsiz olarak gezilebilmektedir.

Yaşlılar ve çocuklar dahil her yaş ziyaretçinin giriş yapabildiği park, özel gereksinimli bireyler tarafından da kolay bir şekilde gezilebilmektedir. Parkın giriş ve çıkış alanı ile gezilebilecek olan alanlar son derece elverişli zemin koşullarına sahiptir. Göl içerisinde yer alan sandal ile gezinti, özel gereksinimli bireyler için uygun koşullara sahip değildir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

Sıkça Sorulan Sorular

Club Zonal Sinchi Roca nerededir?

Club Zonal Sinchi Roca, Peru’nun Lima şehrinde yer almaktadır. Lima’nın Comas Bölgesi’nde bulunan bu park, eğlenceli aktiviteleriyle ünlüdür.

Parkın içerisinde hangi aktiviteler vardır?

Yüzme, futbol, voleybol, tenis gibi sporların yanı sıra bisiklet sürmek ve piknik yapmak  için de alanlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkta, oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.