Tüm Kıtalar Gezi Rehberi

Avrupa

64 ülkeye ev sahipliği yapan Avrupa, dünyanın en çok turist alan kıtasıdır. Fransa, İspanya, İtalya, Birleşik Krallık, Türkiye ve Almanya; turistlerin Avrupa’da en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Amerika

Yeni Dünya’yı oluşturan Amerika kıtasında ABD, Meksika, Kanada, Arjantin ve Brezilya turistlerin en çok rağbet ettiği ülkeler arasında yer almaktadır.

Güney Amerika

Amerika’nın güneyinde yer alan Güney Amerika, bir kıtadır. Her ne kadar Güney Yarımküre’de bulunsa da topraklarının küçük bir bölümü Kuzey Yarımküre’dedir. Amazon Nehri ile ünlü olan Güney Amerika kıtası aynı zamanda sahip olduğu Amazon yağmur ormanları dolayısıyla en zengin çeşitliliğin olduğu bir bölgedir.

Afrika

Atlantik Okyanusu’nun doğusunda yer alan Afrika, dünyanın en büyük ikinci kıtasıdır. Büyüleyici doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkmaktadır. Pek çok milli parka ev sahipliği yapan bölge, ünlü safari turları ile her yıl vahşi doğanın merak uyandıran dünyasını yakından keşfetmek isteyen milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

Asya

Dünyanın en kalabalık kıtası olan ve Afro-Avrasya’nın büyüleyici kültürel etkileşimini temsil eden Asya, her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan sayısız ülkeyi kapsamaktadır. Çin Seddi, Taç Mahal, Petronas İkiz Kuleleri ve Angkot Vat gibi birbirinden ihtişamlı rotaları bulunduran Asya; alışveriş merkezi opsiyonlarından eşsiz yemek kültürüne varan detayları ile turistleri cezbetmektedir. Kıtanın en popüler rotaları arasında ise Hong Kong, Bangkok, Dubai ve Maldivler yer almaktadır.

Okyanusya

Avustralya, Melanezya, Polinezya ve Mikronezya olarak adlandırılan dört kısımdan oluşan Okyanusya, doğal güzellikleri ile turistlere bambaşka bir tatil olanağı sunmaktadır.

Sevdiklerinizle Paylaşın