Eşsiz Koleksiyonu ile Hollywood Wax Museum Los Angeles

Hollywood Wax Museum Los Angeles

Hollywood Wax Museum Los Angeles

1 dk'lık okuma
57 kişi okudu

Hollywood Wax Museum Los Angeles, Hollywood, California’da bulunan bir balmumu müzesidir. Müzede; Robin Williams, Leonardo DiCaprio, Johnny Depp, Eddie Murphy ve birçok film yıldızı, müzisyen ve popüler kültür ikonlarının balmumu heykellerini görmek mümkündür. Her yaştan ziyaretçiyi ağırlayan bu müze, Amerika Birleşik Devletleri’nin 4 farklı eyaletinde, Hollywood, Myrtle Beach, Branson and Pigeon Froge  isimleriyle bulunmaktadır.

Hollywood Wax Museum Los Angeles Koleksiyonu ve İçeriği

Hollywood Wax Museum Los Angeles ziyaretçileri, kırmızı halıda yürümek, korku bölümünde ikonik korku film karakterlerini görmek veya balmumu komedyenler ile sahnede bulunmak gibi bir çok keyifli aktiviteler yapabilmektedir. Birçok ziyaretçinin favorisi haline gelmiş korku bölümü, Anthony Hopkins’in Silence of the Lambs filmindeki Hannibal Lecter karakterinden Alien Xenomorph, Ghostface, Jason Voorhees ve Freddie Krueger gibi birçok efsaneleşmiş korku film karakterlerinin orjinal boyutlardaki balmumu heykeline ev sahipliği yapmaktadır. Academy Awards sunumu ise George Clooney, Samuel L Jackson, Leonardo DiCaprio, Morgan Freeman gibi Oscar Film ödüllerini kazanmış film yıldızlarının, kazanma anlarını içeren bir bölüm de müzede bulunmaktadır. Müze aynı zamanda Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Bruce Lee, Jackie Chan, Harrison Ford gibi macera ve aksiyon film camiasındaki ünlü isimlerin de balmumu heykellerini içermektedir. Hollywood Wax Museum Los Angeles, içerdiği birçok balmumu heykelinin yanı sıra yanıltıcı perspektif tabloları da içermektedir. Örneğin, korku bölümünde bulunan, sağ veya soldan bakıldığında bir iskeleti andıran, önden bakıldığında normal görünen bir Mona Lisa tablosu en dikkat çeken perspektif tablolar arasında yer almaktadır. 

Hollywood Wax Museum Los Angeles Kısa Tarihi

Hollywood Wax Museum Los Angeles, girişimci Spoony Singh tarafından 25 Şubat 1965’te açılmıştır. Tanıtım literatüründe, tamamen ünlülere adanmış tek balmumu müzesi olduğunu iddia etmektedir. Müzenin açılış gününde Singh, müzenin girişinde yaklaşık bir kilometre uzunluğunda sıra oluştuğunu söylemiştir. Kanadalı eski kereste fabrikası operatörü Spoony Singh müzenin itibarını, ünlüler, dedikodu köşe yazarları, yabancı basın derneği üyeleri ve hayranlarla arkadaşlık kurarak arttırmıştır. Spoony Singh, emekli olduktan sonra oğulları ve torunu, Hollywood Wax Museum Los Angeles’ın mirasını sürdürmeye, işletmeye ve genişletmeye devam etmiştir. Hollywood Ticaret Odası Topluluğu Vakfı, Hollywood topluluğuna gösterdikleri sarsılmaz ve cömert destek için 2012’de aileye Hollywood Kahramanları adını vermiştir. 

Hollywood Wax Museum Los Angeles Hizmet Saatleri ve Giriş Ücretleri

Hollywood Wax Museum Los Angeles, ziyaretçilerini yaşa göre ücretlendirilmiş üç farklı bilet ile ağırlamaktadır. 

  • Sıradan bilet: 29.99 dolar olan bu bilet, 12 yaş ve üzeri ziyaretçiler içindir. 
  • Çocuk bileti: 4-11 yaş arası çocuklar için olan bu biletin fiyatı, 19.99 dolardır. 
  • Ücretsiz bilet: 3 yaş ve aşağısındaki çocuklar için olan bu bilet için müze herhangi bir ücret talep etmemektedir. 

Hollywood Wax Museum Los Angeles, haftanın her günü 9.00-00.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Sevdiklerinizle Paylaşın

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri turist vizesi almayı planlayan ziyaretçiler, ilgili konsolosluklara başvurmalı, DS-160 vize başvuru formunu doldurmalı ve belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Club Zonal Sinchi Roca nerededir?

Club Zonal Sinchi Roca, Peru’nun Lima şehrinde yer almaktadır. Lima’nın Comas Bölgesi’nde bulunan bu park, eğlenceli aktiviteleriyle ünlüdür.

Parkın içerisinde hangi aktiviteler vardır?

Yüzme, futbol, voleybol, tenis gibi sporların yanı sıra bisiklet sürmek ve piknik yapmak  için de alanlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkta, oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.