Gürcistan Turları

Tarihi ve kültürü ile dikkat çeken Gürcistan tatili; uygun fiyatları ile 2022-2023 tatil sezonu için muhteşem bir seçenektir. Batum’dan Tiflis’e uzanan durakları ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan ülke, her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Gürcistan Turu için Önemli Duraklar

Batum: Işıltılı plajların ve görkemli mimari yapıların görülebileceği Batum Turu, her yıl binlerce ziyaretçiye unutulmaz bir tatilin kapılarını aralamaktadır.

Tiflis: Kültürel ve tarihi yapılarından ünlü caddelerine, eski kentinden botanik bahçelerine kadar çok sayıda gezilecek mekanı bünyesinde barındıran Tiflis Turu, ziyaretçilerinin hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan tatil yapmalarını sağlamaktadır.

Baştan Başa Gürcistan: Baştan başa Gürcistan Turu, Kafkasya’nın en güzel lokasyonlarını ziyaret etmenin yanı sıra turistlere eğlenceli ve unutulmaz bir tatil sunuyor.

Gürcistan Turları ile Keşfet

Gürcistan ve Azerbaycan: Gürcistan ve Azerbaycan turu ziyaretçilerine Batum’da Ali ve Nino Heykeli’nden Tiflis’te Eğik Saat Kulesi’ne, Bakü’de Şirvanşahlar Sarayı’ndan Gence’de Cuma Cami’ye kadar pek çok turistik noktayı görme imkanı sunmaktadır.

Gürcistan ve Ermenistan: Gürcistan ve Ermenistan Turu ile; Sameba Katedrali, Vardziya, Alev Kuleleri, Kız Kalesi ve çok daha fazlasını görmek mümkün.

Gürcistan Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Ali ve Nino Heykeli: Kafkasların Romeo ve Juliet’ini temsil eden Ali ve Nino Heykeli ; Batum’un simgesi haline gelmiştir.

Batumi Dolphinarium: Batumi Dolphinarium, deniz hayvanlarının muhteşem şovları ve eşsiz tasarıma sahip binası ile oldukça popülerdir.

Gonio Kalesi: MÖ 1. yüzyıldan günümüze kadar uzanan tarihiyle dikkat çeken Gonio Kalesi, Batum’un en çok ziyaret edilen mekanlarındandır. 

Batum Botanik Bahçesi: Gürcistan’ın en güzel duraklarından Batum Botanik Bahçesi; yürüyüş parkurları ve yeşilin yüzlerce tonunu buluşturan eşsiz manzaralarıyla turistlere unutulmaz anlar sunmaktadır.

Narikala Kalesi: Tiflis’in dört bir yanından görülen Narikala Kalesi, Sovyetler Birliği döneminin izlerini taşıyan ve muhteşem manzarasıyla eşsiz görünen tarihi mekanlardan biridir. 

Kutaisi: Avrupa’nın en eski 5. şehri Kutaisi, geçmişten günümüze koruduğu eşsiz kültürünü sokaklarına ve mekanlarına yansıtan yerleşim yerlerindendir.

Gürcistan Ters Ev: ABD’nin hükümet binası Beyaz Saray’a benzerliği ile dikkat çeken Gürcistan Ters Ev, her yıl binlerce ziyaretçisine eğlenceli anlar yaşatmaktadır. 

Alfabe Kulesi: DNA modeline benzeyen 130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Batum’un muhteşem panoramik manzarasını izlemek için uygun yerlerden biridir. 

Batum Avrupa Meydanı: Batum sahili yakınlarında bulunan Batum Avrupa Meydanı, sahip olduğu 19. yüzyıl mimarisini yansıtan otelleri, restoranları ve mağazalarıyla güzel bir gün geçirmek isteyen ziyaretçilerin tercihlerindendir.

Piazza Meydanı: 5700 metrekarelik alana kurulu Piazza Meydanı, Gürcü kültürü için önem arz eden alanlardan biridir

Batum Bulvarı: Batum’un en eski cazibe merkezlerinden Batum Bulvarı; güzel parkların ve modern heykellerin bulunduğu, Gürcü kültürünün yansımalarının görülebileceği harika duraklardandır.

Sarp Köyü: Gürcistan Türkiye sınırında yer alan Sarp Köyü; sahili, ahşap balkonlara sahip evleri ve doğal güzellikleriyle dikkatleri çeken önemli bir turizm lokasyonudur. 

Uplistsihe: Kafkasya’nın en eski yerleşim yerlerinden Uplistsihe, Tunç Çağı’ndan  Orta Çağ dönemine uzanan eşsiz tarihiyle günümüze ulaşan bir açık hava müzesidir. 

Mtskheta Tarihi Yapıları: 1994’den bu yana Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan Mtskheta Tarihi Yapıları; Gürcistan’ın en eski ibadet mekanlarına sahip antik bir merkezde bulunmaktadır.

Tiflis Eski Kent: Dolambaçlı sokakları, kerpiç tuğlalı evleri ve Antik Yunan dönemini andıran sarmaşıklarıyla ziyaretçilerini büyüleyen Tiflis Eski Kenti, turist akınına uğrayan lokasyonlardandır.