Doğa Aşıklarını Büyüleyen Li Cuncheddi PLajı

Li Cuncheddi Plajı

Li Cuncheddi Plajı

0 dk'lık okuma
29 kişi okudu

Spiaggia Li Cuncheddi, İtalya Sardinya’nın Olbia kentinin kıyısı boyunca Gallura’da yer almaktadır. Olbia’dan yalnızca birkaç dakika uzaklıkta bulunan büyüleyici bir plajdır.

Li Cuncheddi Plajı, 400 metre uzunluğundadır. Mahremiyeti ve doğayı sevenler için büyüleyici bir tercihtir.

Li Cuncheddi Plajı, açık altın rengi ince kumlarla kaplıdır. Kristal parlaklığında temiz bir denize ve plajın iki ucunda bulunan kayalıklara sahiptir. Denizinde yosun ve deniz erişteleri yoktur. Alçak ve kumlu tabanlıdır. Deniz suyunun rengi, zümrüt yeşili, mavi ve turkuaz arasındadır. Kumsalın arka tarafı hoş kokulu Akdeniz çalılarıyla kaplıdır.

Spiaggia Li Cuncheddi’nin doğal güzellikleri ve hizmetleri

Spiaggia Li Cuncheddi sakin bir tatil keyfi yaşamak isteyenler için mükemmel bir alternatiftir. İlginç manzaralar sunan plajda, sahil kayalıklarında dinlendirici bir yürüyüş yapılabilmektedir. Li Cuncheddi Plajı, şnorkel ile yüzenler için kumlu ve sığ olduğu için mükemmel bir tercih olacaktır. Rüzgar ve deniz tarafından aşınmış tuhaf şekilli kayalar Li Cuncheddi’ye olağanüstü bir atmosfer kazandırmaktadır. Lİ Cuncheddi’nin sakin doğası kampçılar için de tercih sebebidir. Denizin tabanı ise deniz kabukları bakımından oldukça zengindir.

Li Cuncheddi Plajı’nda lisanslı ve lisanssız şemsiye ve şezlong kiralanabilmektedir. Deniz bisikletleri, kanolar ve botların da kiralanabildiği plajda ziyaretçilere farklı hizmet sunulmaktadır. Tekneler yeni ve tam donanımlıdır ve yarım gün, tüm gün veya daha uzun süreli kiralanabilme imkanına sahiptir. Plaja giriş ücretsizdir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

İtalya Vizesi

İtalya’ya yapılacak turistik gezilerde Schengen vizesi şartı aranmaktadır. 90 günlük ziyaretleri kapsayan Schengen vizesi için kişilerin ikâmet adreslerine göre ilgili İtalya Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Club Zonal Sinchi Roca nerededir?

Club Zonal Sinchi Roca, Peru’nun Lima şehrinde yer almaktadır. Lima’nın Comas Bölgesi’nde bulunan bu park, eğlenceli aktiviteleriyle ünlüdür.

Parkın içerisinde hangi aktiviteler vardır?

Yüzme, futbol, voleybol, tenis gibi sporların yanı sıra bisiklet sürmek ve piknik yapmak  için de alanlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkta, oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.