Katanya’nın En Büyük Parkı: Gioeni Parkı

Gioeni Parkı

Gioeni Parkı

1 dk'lık okuma
46 kişi okudu

Gioeni Parkı, yerel halk tarafından bulunduğu Katanya şehrinin akciğeri olarak adlandırılmaktadır. İçerisinde birçok aktivite alanı bulunduran Gioeni Parkı ziyaretçilerin sakin ve keyifli zaman geçirmek için tercih ettikleri bir duraktır.

Gioeni Parkı’nın, Mimar Michelangelo Mancini’nin 1931 yılında hazırladığı şehir planı projesi dahilinde yapılması planlanmıştır. Fakat İkinci Dünya Savaşı bu sürece engel olduğu için parkın inşaasına ancak 1972 yılında başlanmış ve birkaç yıl içinde kapısı ziyaretçilerine açılmıştır.

Katanya’nın En Büyük Parkı Parco Gioeni

Gioeni Parkı’nda yeşil alanı artırmak ve çeşitlendirmek için bulunduğu volkanik topraklar üzerinde zeytin, begonvil ve kaktüs gibi bitkiler yetiştirilmektedir. Ayrıca parkta, Antik Dönem’den günümüze kadar taşınmış olan tarihi bir su kemeri de yer almaktadır. 75.000 metrekarelik alanıyla Katanya şehrinin en büyük parkı ünvanını taşıyan bu devasa alanda; yürüyüş patikaları, çocuk oyun parkı ve oturma bankları bulunmaktadır.

Gioeni Parkı’nın tertemiz havasında keyif yapmak için önerilen süre 3 saattir. Park özel gereksinimli bireyler için tamamiyle uygun koşullara sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra haftanın her günü sabah 08.00, akşam 22.00 saatleri arasında hizmet veren bu devasa yeşil alanı ziyaret etmek ise tamamen ücretsizdir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

İtalya Vizesi

İtalya’ya yapılacak turistik gezilerde Schengen vizesi şartı aranmaktadır. 90 günlük ziyaretleri kapsayan Schengen vizesi için kişilerin ikâmet adreslerine göre ilgili İtalya Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Club Zonal Sinchi Roca nerededir?

Club Zonal Sinchi Roca, Peru’nun Lima şehrinde yer almaktadır. Lima’nın Comas Bölgesi’nde bulunan bu park, eğlenceli aktiviteleriyle ünlüdür.

Parkın içerisinde hangi aktiviteler vardır?

Yüzme, futbol, voleybol, tenis gibi sporların yanı sıra bisiklet sürmek ve piknik yapmak  için de alanlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkta, oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.