Metz’in Labirent Şeklindeki Müzesi: La Cour d’Or Müzesi

Önceki
La Cour d’Or Müzesi

La Cour d’Or Müzesi

Sonraki
4 dk'lık okuma
128 kişi okudu
Popüler Metz Turları

Fransa’nın Metz şehrinde yer alan Museum of La Cour d’Or, bir sanat ve arkeoloji müzesidir. Metz kentinin tarihi yerlerinden olan Museum of La Cour d’Or, Aziz Stephen Katedrali’nin yanında bulunmaktadır. Odaları labirenti anımsatan müze, Antik Petites Carmes Manastırı’nı, Chèvremont Tahıl Ambarı’nı ve Trinitaires Kilisesi’ni içeren bir kompleks yapı içerisinde yer almaktadır.

Museum of La Cour d’Or Ziyaretinden Önce Bilinmesi Gerekenler

1839 yılında Metz’de kurulan müze, arkeolojik kalıntıların yer bulduğu tarihi bir mekan olarak yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Museum of La Cour d’Or, 6.000 metrekareden fazla alanı ile Gallo-Roma, Orta Çağ ve Güzel Sanatlar Koleksiyonlarını bir araya getirmektedir.

Museum of La Cour d’Or, çarşambadan pazartesiye 10.00 ile 12.45 ve 14.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müze, salı günleri ise kapalıdır.

Müzeye giriş ücretleri 18 yaş altı bireyler için ücretsizdir. Öğrenciler için yaklaşık 4 Euro, özel gereksinimli bireyler için 2 Euro, yetişkinler için grup halinde giriş ücretleri 30 Euro şeklindedir. Her ayın ilk pazar günü ise girişler herkes için ücretsizdir.

Museum of La Cour d’Or, ziyaret edecek özel gereksinimli bireyler ve çocuklar için, oldukça uygun bir mimari yapıya sahiptir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

Fransa Vizesi

Fransa’yı ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilk olarak Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. 2022 yılı itibariyle 80 euro olarak belirlenen vize harç ücreti konsolosluklara yatırılmaktadır. Ayrıca başvuru yapacak olan kişinin mutlak suretle ikamet adresinin yetki alanında bulunduğu konsolosluğu tercih etmesi gerekmektedir. Aksi halde vize başvurusu geçersiz olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Club Zonal Sinchi Roca nerededir?

Club Zonal Sinchi Roca, Peru’nun Lima şehrinde yer almaktadır. Lima’nın Comas Bölgesi’nde bulunan bu park, eğlenceli aktiviteleriyle ünlüdür.

Parkın içerisinde hangi aktiviteler vardır?

Yüzme, futbol, voleybol, tenis gibi sporların yanı sıra bisiklet sürmek ve piknik yapmak  için de alanlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkta, oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.