Budva Turları

Adriyatik Denizi kıyılarında bir kasaba olan Budva, 2022-2023 sezonu turlarında da deniz tutkunları için kaçırılmayacak bir tatil fırsatı sunuyor.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Budva Turu için Önemli Duraklar

Kotor: Adriyatik Denizi kıyılarında yer alan ve UNESCO tarafından korunan Kotor, Orta Çağ’dan kalma sokakları, Aziz Tryphon Katedrali ve Denizcilik Müzesi ile Kotor Turu yapmak isteyen gezginleri bekliyor. 

Podgoritsa: Podgoritsa Turu yapmak isteyen gezginler için şehir geçmişe açılan bir kapı gibidir.Stara Varos bölgesinde bulunan ünlü Saat kulesi, Osmanlı döneminin izlerini taşırken, Nova Varos kentinde bulunan Ribnica Köprüsü ise Avrupa tarzı mimarisi dikkat çekmektedir.

Herceg Novi:Herceg Novi Turu’nda turistler kaplıcanın ve spanın keyfini çıkardıktan sonra; manastırları,katedralleri ve surları ile çevrili Eski Şehir olarak adlandırılan bölgeyi keşfe çıkabilirler.

Budva Turları ile Keşfet

Budva ve Dubrovnik: Budva’nın sıcak kumları, ünlü plajları, gösterişli gece hayatından sonra; Dubrovnik’in St. Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı ve Rektörlük sarayı ile tarihin her döneminden bir eser ile taçlandırılan Budva ve Dubrovnik Turu, sizleri bekliyor. 

Budva ve Karadağ: Adriyatik Denizi’nin kıyısında yer alan ve Balkanların incisi kabul edilen Karadağ sakinliği ile dikkat çekerken, Budva ise plajları ile ünlülerin dahi ‘Küçük Venedik’ adlandırmaları ile kaçamak yaptığı gizli bir hazine olarak ziyaretçilerini beklemekte.

Ülgün: Ülgün Turu’nda; Kadınlar Plajı’nda denizin tadını çıkarabilir,kaplıcalarında şifa bulabilir ve özel masaj teknikleri ile rahatlayabilirsiniz.

Budva Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Budva Old Town: Budva’dan deniz ile gizlenmiş yığılı kum tabakalarıyla ayrılan Old Town; Akdeniz tarzı taş duvarları, meydanları ve kuleleriyle gezginleri Orta Çağ’dan bugüne sürükleyen bir serüvene açılan kapıdır. 

Citadela Kalesi:Günümüzde restoran olarak hizmet veren,Meryem Ana’ya adanmış Citadele Kalesi, ihtişamlı surları ile sanatın ve tarihin iç içe geçtiği bir mekandır. 

Jaz Plajı: Şehrin en popüler plajlarından biri olarak kabul edilen Jaz Plajı’nda masmavi denizin tadı çıkarılabilir,güneşlenilebilir veya restoranlarda yemek yenebilir. 

Becici Plajı: İncecik kumları ile ünlü Becici Plajı, özellikle ailelerin tercihi olmakla birlikte su sporları ve diğer spor dallarıyla ilgilenenlerin de favori asreslerinden birisidir.

Ploce Plajı: Tekne turu, tüplü dalış ve çeşitli aktivitelere katılmak isteyen gezginlerin ilk durağı Ploce Plajı, açık hava konserleri ve partilerle eğlenmek isteyenlerin tercihidir.

Holy Trinity Kilisesi: Ortodoksların talebi üzerine eski kente inşa edilen Holy Trinity Kilisesi’nde ünlü yazar ve politikacı Stefan Mitrov Ljubisa’nın mezar taşı bulunmaktadır.

Sveti Stefan Adası: Bir zamanlar korsanlara ev sahipliği yapmış gizemli tarihi ile ilgi uyandıran Sveti Stefan Adası, Budva’dan düzenlenen tekne turlarıyla ziyaret edilebilmektedir.

Tara Kanyonu: UNESCO tarafından koruma altına alınan Tara Kanyonu’nda ; doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve rafting yapılabilmektedir.

Budva Şehir Müzesi: Old Town’da yer alan Budva Şehir Müzesi; içinde bulunan arkeolojik kazılar sonucu elde edilen kalıntıları, Budva’nın tarihini ve kültürünü tanımak için ideal bir yerdir.