İran Turları

Dünyanın en köklü uygarlıklarından biri olan İran, misafirlerine 2022-2023 sezonunda uygun fiyatlarıyla ülkenin geçmişi hakkında en doğru bilgileri alabilecekleri ve tarihi mekanlarını yakından görebilecekleri bir Ortadoğu gezisi sunmaktadır.  

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

İran Turu için Önemli Duraklar

İsfahan: İsfahan Turu; Ali Kapu Sarayı’ndan Cuma Camii’ye, Zayenderud Nehri’nden Siesepol Köprüsü’ne kadar pek çok değerli yapı ve doğal güzellikle, turistlere keyifli bir İran tatili sunmaktadır.

Tebriz: Günümüzde hem Azerbaycan liderlerinin toplantı amacıyla kullandıkları bir ev olan hem de pek çok tarihi eserin sergilendiği bir müze olarak hizmet veren Amir Nezam Evi’ni, Tebriz Turu ile gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

İran Turları ile Keşfet

İran ve Azerbaycan: İran ve Azerbaycan Turları; ziyaretçilerine Alev Kuleleri’nden Milad Kulesi’ne, Şirvanşahlar Sarayı’ndan Şeyh Lütfullah Camii’ne kadar çok sayıda gezilecek yeri bir arada sunmaktadır. 

Büyük İran: Kaşan’ın tarihi evlerinden Kermân’a, Yezd’den Persepolis’e ve İsfahan’dan Tebriz’e kadar uzanan Büyük İran Turu kaçırılmayacak fırsatlarla sizleri bekliyor.

İran Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Milad Kulesi: Beş yıldızlı bir otel, bir kongre ve ticaret merkezine ev sahipliği yapan Milad Kulesi, her yıl çok sayıda tursite kapılarını açmaktadır.

Şeyh Lütfullah Camii: Safevi döneminden kalma bir şaheser olan Şeyh Lütfullah Camii, 25 yıl süren inşaatının ardından tamamlanmıştır vr görkemli çini işçiliğinin yanı sıra mozaik işlemeleriyle turistleri etkilemektedir.

Azadi Kulesi: Geçmişte birçok protestonun yapıldığı, Azadi Kulesi; şehrin en ikonik simgesidir. Ayrıca kuleyi ziyaret eden turistler, kulenin en üst katına çıkıp, şehri ve Hazar Denizi’nin güzelliğini tepeden seyredebilmektedir.

Azadi Kulesi Müzesi: Tarihe ait çok sayıda esere yer veren Azadi Kulesi Müzesi; İran’ın başkenti Tahran’ın simge yapılarından biri olup, sanatseverler tarafından yoğun bir ilgi görmektedir. 

Nasır el-Mülk Camii: Gökkuşağı renkleri ve sıradışı çinileri ile tanınan Nasır el-Mülk Camii, tüm ihtişamıyla turistleri kendine hayran bırakmaktadır. 

Kandovan: Tebriz yakınlarında konumlanmış bir köy olan Kandovan; volkanik kalıntılardan antik kentlere ve doğal güzelliklerine kadar her şeyi ile hayranlık uyandırıcıdır.

Vakil Bazaar: Safevi mimarisini taşıyan Vakil Bazaar, İran yemek lezzetlerini de tadabileceğiniz tarihi bir çarşıdır.