İzmir Çıkışlı Prag Turu

Farklı atmosferi ile insanı bir masalın kahramanı gibi hissettiren Prag’da; Dans Eden Ev’den Karl Köprüsü’ne, Astronomik Saat’ten Lennon Duvarı’na kadar keşfedilmeyi bekleyen onlarca güzellik sizi keyifli bir tatile davet ediyor.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Öne Çıkan Özellikler

 • Eski Kent Meydanı’nda Prag’ın tarihi atmosferini derinlemesine keşfetmek

 • Mimarisi ile görenleri hayrete düşüren Dans Eden Ev’e yakından bir bakış atmak

 • Franz Kafka Müzesi’nde ünlü edebiyatçının eserlerini ve hayatından kesitleri görmek

 • Çekya’nın en güzel Gotik yapılarından biri olan Powder Tower’a çıkmak

Prag Gezilecek Yerler

Prag Ünlü Yerleri

 • Dans Eden Ev : Prag’ın en ünlü binalarından olan Dans Eden Ev, bugün yüz binlerce ziyaretçinin görmek için akın ettiği modern sanatsal binalardan biridir.

 • Prag Kalesi : Köklü tarihi ve mimarisi ile Prag Kalesi, Çek Cumhuriyeti’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan en önemli tarihi yapıları arasında yer almaktadır.

 • Karl Köprüsü : Prag’da yer alan Karl Köprüsü, efsaneleri, mimarisi ve köklü tarihi ile şehrin simge yapılarından biri haline gelmiştir.

Prag Kültürel Yerleri

 • Astronomik Saat : Halen çalışır durumda olan Astronomik Saat, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yer alan Orta Çağ’dan kalma tarihi bir eserdir.

 • Lennon Duvarı : Prag’daki Lennon Duvarı, şehrin barış ve özgürlüğünü temsil eden önemli bir mekân olarak ziyaretçileri ağırlamaktadır.

 • Klementinum : Cizvitler tarafından inşa edilen Klementinum, 20 binden fazla kitabın bulunduğu Prag’ın ve Avrupa’nın en büyük kütüphane kompleksinden biridir.

Prag Tarihi Yerleri

 • Aziz Vitus Katedrali : Prag’ın en önemli dini yapılarından olan Aziz Vitus Katedrali, görkemli mimarisi ve içinde barındırdığı eserler ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

 • Vysehrad : Prag şehrinin tüm ihtişamını gören bir tepede inşa edilen eski Prag Kalesi Vysehrad, 10. yüzyıldan kalma tarihi bir yapı olarak birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

 • Prag Eski Kent Meydanı : Prag’ın en önemli yerlerinden biri olarak gösterilen Eski Kent Meydanı; Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve tarihi kiliseleri ile Çek Cumhuriyeti’nin en gözde mekânlarından biridir.

Prag Turistik Yerleri

 • Toz Kulesi : Powder Tower, tarihi ve mimarisi ile şehrin en görkemli yapıları arasında yer almakla birlikte sunduğu şehir manzarası ile binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

 • Kafka Müzesi : Prag Kafka Museum, şehrin ünlü yazara adanmış ve ona ait eserlerin sergilendiği bir müze olarak farklı ülkelerden binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

 • Tyn Kilisesi Prag : Prag’da bulunan ve Barok mimarisinin en önemli temsilcilerinden biri olan Tyn Kilisesi, şehrin simge yapılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Prag Meşhur Meydanları

 • Vaclav Meydanı : Prag’ın Vaclav Meydanı, şehrin tarihine şahitlik etmiş önemli mekanlardan biri olarak günümüzde popüleritesini korumaktadır.

Prag Meşhur Yemekleri

Prag, eşsiz kültürü ile kendine has bir mutfağa sahiptir. Prag mutfağında yemekler genellikle birbirine zıt tatların harmanlanması ile hazırlanmaktadır. Şehrin ünlü restoranlarında bu eşsiz ana yemeklere çorba ve mezenin eşlik ettiği görülmektedir.

Kulajda : Patates ve mantar ile hazırlanan kulajda, çorbalara önem veren Prag halkının en çok tercih ettiği yemeklerdendir.

Palacinky : Prag’ın klasikleşmiş tatlılarından biri olan palacinky, ilk bakışta krepe benzese de hem hamuru hem de pişirme tekniğiyle Prag’a özgüdür.

Medovik : Balla açılan hamur katmanları ve krema ile hazırlanan medovik, Prag’da tadılabilecek en iyi tatlılardandır.

Koblihy : Reçel ve marmelat ile doldurulan bir çeşit çörek olan koblihy, Prag’ın en ünlü tatlıları arasındadır.

Gulaş : Daha az sebze ve daha fazla et ile hazırlanan Prag gulaşı, şehirde en çok tercih edilen yemeklerden biridir.

Grilovane Klobasy : Prag’da her yerde bulunabilen grilovane klobasy, sosislerin birada haşlanarak hazırlandığı bir sokak lezzetidir.

Prag’a Ne Zaman Gidilir?

Ziyaretçiler tarafından özellikle yaz ve ilkbahar mevsimlerinde tercih edilen Prag; kış tatili için de uygun bir lokasyondur. Elverişli iklimi ve dikkat çekici festivalleri ile ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen şehirlerdendir.

İklimi ve Have Durumu

Prag’da kış mevsimi oldukça sert geçmektedir. Yaz ve ilkbahar mevsimlerinde ise şehirde tatil için uygun hava şartları ile karşılaşılmaktadır.

Hangi Ayda Gidilir

Prag’ı ziyaret etmek her mevsim uygun ve keyiflidir. Fakat Prag seyahati sırasında ılıman bir hava ile karşılaşabilmek için en uygun dönem mart, nisan ve mayıs aylarıdır.

Festivalleri

 • 15.02.2022 Prag Uluslararası Caz Festivali : Prag Uluslararası Caz Festivali, yaklaşık altmış yıldır kutlanmakta olan ve caz müziğinin hakim olduğu görkemli bir müzikal etkinliktir.
 • 1.03.2022 Bohem Karnavalı : Bohem Karnavalı’nda, rengarenk kostüm ve maskelerle gerçekleştirilen geçit töreninin yanı sıra Prag sokaklarında yemek ve şarap tadımları yapılmaktadır.
 • 1.04.2022 Prag Baharı Uluslararası Müzik Şenliği : Prag Baharı Uluslararası Müzik Şenliği’nde, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar ziyaretçilere klasik müzik şöleni yaşatmaktadır.

Prag Hakkında

Vltava Nehri’nin kıyısında bulunan Prag; tarihi dokusu, ihtişamlı mimarisi ve eşsiz doğal güzellikleri ile her yıl birçok turist almaktadır. Prag, farklı tatları barındıran mutfağıyla da dikkat çekmektedir.

Tarihi : Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, geçmiş yıllardan beri birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış ve Orta Avrupa’nın merkezi olarak kabul edilmiştir. Gotik, Rönesans ve Barok dönemlerinden etkilenen şehir, sanat tarihi ile de ön plana çıkmaktadır.

İlk Akla Gelenler : Prag özellikle mimarisi ile ön plana çıkan bir şehirdir. Eski zamanlardan kalma bina ve yapılar Prag ziyaretinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca şehirde bulunan parklar, bahçeler ve şehrin müziğe verdiği önem Prag dendiğinde akla gelenlerdendir.

Gideceklere Tavsiyeler : Prag, eşsiz mimarisi ile bilinmektedir. Birçok tarihî yapıya ev sahipliği yapan Prag’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden ilki Charles Köprüsü’dür. Vltava Nehri’nde tekne turu yapmak ve geleneksel yemeklerin tadına bakmak da Prag turunda mutlaka yapılması gerekenlerdendir.

Giderken Alınması Gerekenler : Prag’a giderken alınması gerekenlerin en başında korunaklı ve kullanışlı bir çanta gelmektedir. Bunun dışında yürüyüş ayakkabıları, ince bir şal, ani hava değişikliklerine karşı giysiler ve güneş kremi Prag seyahatinde yanınızda bulundurmanız gerekenler arasındadır.

İlginç Bilgiler : Her yıl çok sayıda turist alan Prag, hakkında bilinmeyenlerle dikkat çekmektedir. Prag hakkında en dikkat çeken ayrıntı, şehrin dünyanın enlerine sahip olmasıdır. Ayrıca şehirde tüketilen bira miktarı ve şehre verilen takma adlar ziyaretçilerin ilgisini çeken ayrıntılardandır.

Benzer Turlar