Bangkok - Pattaya Turu

Tayland’ın başkenti ve en büyük şehri olan Bangkok’ta başlayan bu turla cıvıl cıvıl bir atmosferin içinde zaman geçirdikten sonra turizm cenneti Pattaya’da doğanın tüm canlılığı ile huzuru bulmak sizleri bekliyor.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Öne Çıkan Özellikler

 • Güneydoğu Asya’nın en büyük müzesi olan Bangkok Ulusal Müzesi’ni keşfetmek
 • Siam Meydanı’nda Bangkok’un hareketli yaşantısının içinde kaybolmak
 • Wat Arun Tapınağı’nda Budizm kültürünü yakından tanımak
 • Pattaya Yüzen Pazar’da farklı bir alışveriş deneyimi yaşamak
 • Pattaya Plajı’nda deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak
 • Sriracha Kaplan Hayvanat Bahçesi’nde hayvan dostlarımızla keyifli vakit geçirmek

Pattaya Gezilecek Yerler

Pattaya Turistik Yerleri

 • Ramayana Su Parkı : Ramayana Su Park’ı, Tayland’daki yerli ve yabancı turistlerin yaz sıcağında serinlerken eğlenceyi doruklarda yaşadığı yerlerden biridir.

 • Pattaya Yürüyüş Caddesi : Pattaya Yürüyüş Caddesi, trafiğe açık veya kapalı her saatte insanlara eğlencenin en iyisini sunmaktadır.

 • Pattaya Gece Pazarı : Yazın sıcağında turistlere konforlu ve serin bir alışveriş imkânı sunan Pattaya Gece Pazarı, Tayland’daki ucuz alışverişin noktasıdır.

Pattaya Tarihi Yerleri

 • Pattaya Plajı : Altın kumu ve berrak deniziyle Pattaya Plajı, Tayland’ın en nadide plajlarındandır.

 • Hakikat Tapınağı :

Pattaya Ünlü Yerleri

 • Nong Nooch Tropikal Botanik Bahçesi : Nong Nooch Tropikal Botanik Bahçesi’nde turistler değişik türdeki bitkileri gözlemleyebilmekte ve kültürel şovların tadını çıkarabilmektedir.

 • Büyük Buda Tapınağı : Pattaya Pratumnak Tepesi’nde bulunan Büyük Buda Tapınağı’nda yerli ve yabancı birçok turist ibadet kurallarına uyarak ziyarette bulunabilmektedir.

 • Kaplan Parkı : İnsanlarla vahşi kaplanların dost olduğu Kaplan Parkı, Pattaya’da birçok turisti bu özelliğiyle kendine çekmektedir.

Pattaya Kültürel Yerleri

 • Wat Chai Mongkron Tapınağı : Hem turistlere hem de Budistlere hitap eden Wat Chai Mongkhon Tapınağı, merkezi konumuyla Pattaya’daki en çok turist alan dini mekandır.

 • Art In Paradise Pattaya : Pattaya Cennetteki Sanat Müzesi ziyaretçilerine hayal güçlerini sınırlandırmadan kullanabilecekleri ve 3 boyutlu resimleriyle illüzyonu yaşatacak bir resim sergisi sunmaktadır.

 • Khao Chi Chan Buda Heykelleri : Dağın yamacına altın kaplanarak yapılan Khao Chi Chan Buda Heykeli, yerli ve yabancı turistlerin merak ettiği yerler arasındadır.

  Bangkok Gezilecek Yerler

  Bangkok Turistik Yerleri

  • Çin Mahallesi Bangkok : China Town Bangkok, Tayland’ın Bangkok şehrinde yer alan dünyanın en büyük Çin Mahallesi olarak bilinmektedir.

  • Bangkok Ulusal Galerisi : National Gallery, Tayland sanatının ayrıntılarıyla öğrenilebileceği tarihi bir sanat galerisidir.

  • Soi Cowboy Caddesi : 1970’lerde başlayan eğlencesiyle 200 metrelik Soi Kovboy sokağı, yerli ve yabancı turistler tarafından Bangkok’taki en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.

  Bangkok Mutlaka Yapılacaklar

  • Wat Arun Tapınağı : 70 metre yüksekliğinde; cam ve Çin porseleni kaplı olan Şafak Tapınağı, mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir.

  • Wat Phra Kaew Tapınağı : Zümrüt Tapınağı, içerisinde bulunan Zümrüt Buda heykeliyle yerli ve yabancı turistlere Tayland kültürünü yansıtmaktadır.

  • Skytrain Bangkok : Skytrain; Bangkok şehrinin büyük bir bölümünü kapsayan raylı, toplu taşıma sistemi olmaktadır.

  Bangkok Meşhur Sokakları

  • Bangkok Sri Maha Mariamman Tapınağı : Sri Maha Mariamman Temple, Bangkok’un ilk ve en önemli Hindu ibadethanesi olarak bilinmektedir.

  Bangkok Alışveriş Yerleri

  • Siam Paragon Alışveriş Merkezi : Siam Paragon, her gün sayısız yerel ziyaretçiyi ve uluslararası turisti ağırlayan Tayland’ın en lüks alışveriş merkezlerinden biri olarak tanınmaktadır.

  • Siam Meydanı : Siam Meydanı, Tayland’ın başkenti Bangkok’taki alışveriş ve eğlence merkezidir.

  • Asiatique The Riverfront : Asiatique The Riverfront; turistlere alışverişten, eğlenceye çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

  Bangkok Gece Hayatı

  • Siam Niramit Show : Siam Niramit Show, Bangkok’taki Siam Niramit yerleşkesinde yer alan dünyaca ünlü sahne performansıdır.

  Pattaya Ne Zaman Gidilir?

  Pattaya’nın yılın her döneminde turistlerin ilgisini çekecek bir özelliği vardır ve turistlerden buna göre seçim yapmaları beklenmektedir.

  İklimi ve Have Durumu

  Güneş ışınlarının yılın hiçbir dönemi terk etmediği Pattaya’da kışlar ferah, bahar ayları sıcak ve nemli, yaz ayları ise bol yağmurlu ve serin geçmektedir.

  Hangi Ayda Gidilir

  Pattaya için en uygun ziyaret vakti sonbahar ve kış mevsimleridir. Özellikle aralık ve ocak ayları kentin en canlı olduğu dönemdir.

  Festivalleri

  • 14.02.2022 Burapa Bisiklet Haftası : Burapa Bike Week’te dünyanın her tarafından motosikletçiler buluşup çeşitlik etkinlikler yapmaktadır.
  • 13.04.2022 Pattaya Songkran Festivali : Pattaya Songkran Festivali’nde insanlar birbirini ıslatarak kötü şanstan arındığına inanmakta ve çeşitli etkinliklerle eğlenmektedir.
  • 15.11.2022 Miss International Queen : Pattaya’da düzenlenen Miss International Queen, trans kadınlar için dünya çapında düzenlenen bir güzellik yarışmasıdır.
  • 30.11.2022 Wonderfruits Müzik ve Sanat Festivali : Wonderfruits Festivali’nde müzik ve sanat alanında bir doğu-batı sentezi yaratılmaktadır.

  Bangkok’a Ne Zaman Gidilir?

  Bangkok, iklimi ve hava koşulları nedeniyle en çok kış aylarında ziyaretçi almaktadır. Fakat dünyaca ünlü festivallere ev sahipliği yapmasından dolayı diğer dönemlerde de şehir turist akınına uğramaktadır.

  İklimi ve Have Durumu

  Muson iklimine sahip olması nedeniyle Bangkok’un en sıcak olduğu aylar mart, nisan ve mayıstır. Buna karşın en serin olduğu aylar ise aralık, ocak ve şubattır. Mayıstan ekim ayına kadar şehir, yoğun yağan yağmurların etkisi altında kalmaktadır.

  Hangi Ayda Gidilir

  Bangkok ziyareti için en ideal zaman dilimleri özellikle aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Kış aylarında adeta turist akına uğrayan Bangkok, dünyaca ünlü renkli festivalleri nedeniyle diğer mevsimlerde de ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

  Festivalleri

  • 13.04.2022 Songkran Festivali : Songkran Festivali, her yıl 13-15 Nisan tarihleri arasında Bangkok’ta yapılan geleneksel bir etkinliktir.
  • 15.07.2022 Mum Festivali : Candle Festival, her yıl temmuz ayında düzenlenen ve destansı özellikleri olan geleneksel bir etkinliktir.
  • 30.09.2022 Bangkok Vejetaryen Festivali : Bangkok Vegetarian Festival, her yıl ay takviminin 9.ayının 9.gününde, ruhun arınması ve bedenin iyileşmesi amacıyla yapılan bir etkinliktir.
  • 14.11.2022 Loy Krathong : Loy Krathong Festivali, Bangkok’ta her yıl kasım ayında ilk dolunayda nehir tanrıçası için düzenlenen bir etkinliktir.

  Pattaya Hakkında

  Tayland’ın en ünlü turizm merkezlerinden biri olan Pattaya’da hayat 7/24 son hızıyla devam etmektedir. Kentte, her zaman turistler için yapacak bir şeyler bulunmaktadır.

  Tarihi : Vietnam Savaşı sırasında kenti ziyaret eden Amerikan askerleri vasıtasıyla ünlenen Pattaya, zaman içinde çeşitli alanlarda oldukça gelişerek dünyanın her tarafından turist çeken bir yer hale gelmiştir.

  İlk Akla Gelenler : Gündüzleri konforlu plajları ve su sporlarıyla, geceleri ise capcanlı barları ve çeşitli mekanlarıyla geçen Pattaya, ziyaretçilerini eğlenceye doyuran bir şehirdir.

  Gideceklere Tavsiyeler : Pattaya’yı özellikle deniz turizmi için ziyaret eden kişiler, gidecekleri kumsalı veya su parkını diledikleri özelliklere göre tercih ederek çok daha keyifli dakikalar geçirebilmektedir. Gece hayatı içinse Walking Street’te her zevke hitap eden bir eğlence mekânı ziyaretçileri beklemektedir.

  Giderken Alınması Gerekenler : Oldukça nemli ve sıcak bir iklime sahip olan Pattaya’ya seyahat edecek kişilerin ayak kokusunu engelleyecek ürünler ve yazlık kıyafetlerle beraber gece hayatı için şık giysilere de valizlerinde yer açması gerekmektedir. Şehrin durmaksızın devam eden bir gece hayatı olduğundan ziyaretçilerin kaliteli bir uyku için yanlarında göz bandı ve kulak tıkacı götürmeleri tavsiye edilmektedir.

  İlginç Bilgiler : Pattaya, ününü deniz turizmi ve gece hayatına borçlu olmasının yanında, çok büyük bir golf merkezidir. Ayrıca ziyaretçilerine klasik Thai mutfağının yanı sıra, İtalyan mutfağından da çok geniş bir seçenek sunmaktadır.

  Bangkok Hakkında

  Bangkok; görkemli tarihi, sanat eserleri, doğal güzellikleri ve kendine özgü pazarları ile Asya Kıtası’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Tayland’ın başkenti olan şehir, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

  Tarihi : Resmen 1782 yılında kurulan Bangkok, eşsiz tarihi ve mükemmel tapınakları ile ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Bangkok, milyonlarca kişi tarafından merak edilmektedir.

  İlk Akla Gelenler : Pek çok farklı özelliği ile dikkatleri çeken Bangkok; ihtişamlı tapınakları, doğal güzellikleri, yüzen pazarları ve dünyaca ünlü mutfağı nedeniyle her yıl milyonlarca kişinin ilgi odağı olmaktadır.

  Gideceklere Tavsiyeler : Mutlaka görülmesi gereken tarihi mekânlara ve tapınaklara sahip olan Bangkok, tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Bangkok’a gidecek misafirlerin dünyaca ünlü Thai masajını yaptırmadan ve yüzen pazarları ziyaret etmeden şehirden dönmemeleri tavsiye edilmektedir.

  Giderken Alınması Gerekenler : Bangkok’ta yapılacak bir tatilin olmazsa olması pamuklu kıyafetlerdir. Bunun yanı sıra tapınak ziyaretleri için kapalı giysiler, şemsiye, rahat ayakkabılar, matara ve tüm bu eşyaların konulabileceği konforlu bir çanta ziyaretçilerin mutlaka yanlarına almaları gereken nesnelerdir.

  İlginç Bilgiler : Hakkında bilinmeyenler ile dikkat çeken Bangkok, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelmektedir. Oldukça güvenli ve uygun bir şehir olan Bangkok, bu özellikleri nedeniyle turist akınına uğramaktadır.

  Benzer Turlar