Ukrayna Turları

Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan lokasyonlardan biri olan Ukrayna; Kiev’den Lviv, Odessa, Uman, Vinnitsya ve Rivne’ye uzanan durakları ile 2022 – 2023 sezonunda da benzersiz bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Uygun fiyatları sebebi ile tercih ettikleri Ukrayna tatilinde kültürel geziler yapan turistlerin yorumları ve deneyimleri yeni gezginlerin heyecanını arttırmaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Ukrayna Turu için Önemli Duraklar

Lviv: Lviv Turu ile Potocki Sarayı, Ulusal Sanat Galerisi, Rynok Meydanı gibi pek çok mekanı Ukrayna’nın kültür başkentinde keşfedebilirsiniz.

Odessa: Potemkin Merdivenleri, Arkeoloji Müzesi gibi kültürel mekanlara sahip olan kentte gerçekleştirilecek Odessa Turu ile aynı zamanda Arcadia ve Ortada plajlarına gidilebilmektedir. 

KievKhreshchatyk Caddesi, Aziz Michael Altın Kubbeli Katedrali ve Mağaralar Manastırı gibi pek çok mekanı Kiev Turu ile gezebilir ve kültürel gezintinizde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Kharkov: Kharkiv Turu’nun sevilen durakları Gorodetsky Evi, Anavatan Anıtı ve Bağımsızlık Meydanı; şehrin ünlü turizm mekanlarıdır. 

Bukovel: Bukovel Turu’nda donanımlı parkurları ile yerli ve yabancı turistler için dikkat çeken kayak merkezleri öne çıkmaktadır. Ayrıca kentte yapay göl ziyaretleri de eşsiz bir deneyim sunmaktadır. 

Baştan Başa Ukrayna Turu: Ülkenin dört bir yanındaki farklı şehirleri gezme olanağı sunan Baştan Başa Ukrayna Turu ile tarihi mekanlarda kültürel bir atmosfere tanıklık edebilirsiniz. 

Ukrayna Turları ile Keşfet

Ukrayna ve Belarus: Ukrayna’nın başkenti Kiev’den başlayan bir yolculukla şehrin tematik mekanlarında başlayan benzersiz bir Ukrayna ve Belarus turu ile devam eden seyahatinizde Minsk şehrindeki müzeleri ve tarihi mekanları ziyaret ederek kültürel bir keşfe çıkabilirsiniz.

Ukrayna ve Moldova: Ukrayna ve Moldova Turları ile Ukrayna’nın en popüler şehirleri olan Kiev ve Lviv’i keşfedebilir; rotanızı değiştirerek Moldova’nın her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yaptığı Kişinev, Tiraspol, Beltiy ve Bender şehirlerinde kültürel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Grand Ukrayna Turu: Ukrayna’nın en popüler şehirlerden olan Lviv ve Kiev başta olmak üzere Odessa ve Kharkiv gibi farklı şehirleri de gezebileceğiniz Grand Ukrayna Turu ile eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Büyük Ukrayna Turu: Lviv’den başlayan Büyük Ukrayna Turu ile Kiev, Uman ve Odessa şehirlerinde gerçekleştirilen Büyük Ukrayna Turuna katılabilir ve tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Ukrayna Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu: Ukrayna’nın en güzel şehri Lviv’de yer alan opera binası, heykellerle donatılmıştır.

Taras Shevchenko Heykeli: Ukraynalı Şair ve Ressam Taras Shevchenko anısına yapılan ve Lviv’de yer alan ünlü heykel, 12 metrelik bir uzunluğa sahiptir ve üzerinde kabartmalı dekoratif şekiller bulunmaktadır. 

Aziz Sofya Katedrali: Kiev’de yer alan ve kültürel çeşitliliği yansıtan süslemeleri ile dikkat çeken katedral; her yıl Ukrayna turuna çıkan milyonlarca turisti ağırlamaktadır. 

Pripyat Kızıl Orman: Ormanlar ülkesi olarak bilinen Polesiye’de yer alan Kızıl Orman; Çernobil Nükleer Santralini çevrelemekte ve tarihi zenginliği ile turistlerin ilgisini çekmektedir. 

Laocoon Heykeli: Özgün hali Vatikan’da bulunan Laocoon Heykeli, MÖ 1. yüzyıldan günümüze ulaşan ilginç bir hikayeye sahiptir ve bir replikası, Odessa’da sergilenmektedir.

Lviv Din Tarihi Müzesi: Eski Mısır, Antik Yunan, Roma ve Slav yaşantılarına ait dini unsurların sergilendiği bu mekan; Ukrayna’nın dikkat çeken müzeleri arasında yer almaktadır. 

İkinci Dünya Savaşı’nda Ukrayna Tarihi Müzesi: 2. dünya savaşı yıllarında ülkenin Nazilere karşı verdiği mücadeleyi konu alan 400 bin tematik eseri sergileyen müze, her yıl milyonlarca turist tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. 

Azak Denizi: Rusya ve Ukrayna’nın birçok şehrine kıyısı olan Azak Denizi, eşsiz plajları ve dikkat çeken coğrafi özellikleriyle turistlerin uğrak noktalarından biridir.