Batum Turları

İlgi çekici gezi rotaları ile Batum Turları, 2022-2023 döneminde uygun fiyatlı olmaları sebebiyle çokça tercih edilmekte. Özellikle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen turistlerin Batum’u oldukça sık ziyaret ettikleri bilinmekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Batum Turu için Önemli Duraklar

Tiflis: Sameba Katedrali’nden Özgürlük Meydanı’na ulaşan harika bir tatilde gönüllerince gezmek isteyenler turistler en özel turistik mekânları da içeren Tiflis Turu’nu tercih ediyor. 

Abhazya: Muhteşem doğa manzaralarıyla ünlü Ritsa Gölü’ne gitmek ve bölgedeki terk edilmiş binaları keşfetmek için Abhazya’da harika bir tatil deneyimi yaşamak isteyen gezginler Abhazya Turu’na büyük bir ilgi gösteriyor. 

Batum Turları ile Keşfet

Batum ve Bakü: Batum’un eski kent merkezinden Azerbaycan’ın başkentindeki Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ne uzanan harika gezi için Batum ve Bakü Turları’nı tercih edebilirsiniz. 

Batum Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Ali ve Nino Heykeli: Batum’un simge yapısı haline gelen ve birbirine ulaşamayan Azeri Ali ile Gürcü Nino’nun sembolik kavuşmasını simgeleyen Ali ve Nino Heykeli, turistlerin bölgede ziyaret etmeyi en sevdikleri yerlerin başında gelmektedir. 

Batumi Dolphinarium: Batum’daki en eğlenceli mekânlardan Batumi Dolphinarium, yunus gösterilerinin sergilendiği bir su parkıdır. 

Gonio Kalesi: Tarihin belirli dönemlerinde Bizans ve Osmanlı imparatorlukları hâkimiyetinde kalmış olan Gonio Kalesi, Batum’un merkezine yakınlığı ve ilgi çekici yapısı sebebiyle sıkça ziyaret edilmektedir.

Batum Botanik Bahçesi: Denize sıfır bir konumda bulunan ve içerisinde 2000’den fazla ağaç ve bitki türü bulunan Batum Botanik Bahçesi, turistlerin keyifle gezdikleri alanlardan biridir.

Medea Heykeli: Yunan mitolojisindeki Kolhisli prensesin tasvir edildiği Medea Heykeli, turistlerin fotoğraflamak için sıkça uğradıkları bir anıttır. 

Saint Nicholas Kilisesi: Gürcistan’ın en görkemli mabetlerinden St Nicholas Kilisesi, ülkede Meryem Ana’ya adanmış en özel yerlerden biridir.

Alfabe Kulesi: Batum’un en dikkat çekici kulelerinden biri olan Alfabe Kulesi, Gürcü alfabesinin ve insanlarının benzersizliğini sembolize etmektedir.

Batum Avrupa Meydanı: Gürcü halkının vakit geçirmeyi sevdiği Batum Avrupa Meydanı, gösterişli kuleleri ve anıtları ile dikkat çekmektedir.

Batum Bulvarı: Sahile paralel uzanan ve turistlerin gün batımını izlemek için en sık tercih ettiği Batum Bulvarı; palmiye ağaçları, heykelleri ve şirin kafeleri ile ünlüdür. 

Ermeni Apostolik Kilisesi: Dünyanın en eski birkaç Ermeni kilisesinden biri olan Ermeni Apostolik Kilisesi, bizzat havarileri tarafından kurulmuş olması sebebiyle önemi bir hayli yüksek olan ve oldukça merak edilen bir mabettir. 

Gürcistan Saat Kulesi: Harika bir manzaraya sahip olan Gürcistan Saat Kulesi, ilgi çekici yapısı ve tarihe meydan okuyan geçmişi sebebiyle oldukça sık ziyaret edilmektedir. 

Kvariati: En güzel Batum sahili dendiğinde akıllara ilk gelen yer olan Kvariati, Karadeniz’in serin sularında yüzmek isteyenlerin tercih edebileceği en ideal yerdir.