Bangkok Turları

Bangkok Turu, 2022-2023 yılında da benzersiz tatil fırsatlarıyla dikkat çekmekte olup başkentin en popüler lokasyonlarını ziyaret eden turistlerin yorumları öne çıkmaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler

Bangkok Turu için Önemli Duraklar

Phuket Karon, Yanui ve Surin gibi muhteşem plajlarının yanı sıra Chinpracha, Thalang Ulusal Müzesi ve Phang Nga Yolu gibi bölgenin tarihi dokusunu özümseyebileceğiniz bir Phuket Turu sizleri bekliyor.

PattayaPattaya Turu ile yoğun ve hareketliliği ile bilinen Jomtien Plajı başta olmak üzere Su Parkı, Nong Nooch Tropikal Botanik Bahçesi ve Hakikat Tapınağı gibi gözde durakları keşfedebilirsiniz.. 

Bangkok Kanallar Turu: Bangkok Kanallar Turu ile Doğu’nun Venedik’i Bangkok’ta uzun kuyruklu botlar eşliğinde Chao Phraya’dan şehrin küçük kanallarına doğru eşsiz bir tekne gezisi yapabilirsiniz. 

Bangkok Turları ile Keşfet

Bangkok ve Singapur: Bangkok ve Singapur Turu ile başkentin tarihi dokusunu hissettikten sonra güneye doğru gidildikçe Orchard Street, Little India, Sentosa Island ve Chinatown olarak ayrılan bir şehir devletinde farklı kültürleri deneyimleyebilirsiniz. 

Bangkok ve Tayland: Bangkok ve Tayland turları ile Uzak doğu mimarisi, Budist tapınakları, geleneksel yapı ile modernizmin muhteşem uyumunun eğlence alanları ile ülkenin kültürel derinliklerine dair bir bakış yakalabilirsiniz.

Bangkok ve Hong Kong: Bangkok ve Hong Kong Turu ile şehrin en ünlü tapınaklarından tertemiz sokaklarına uzanan yolculukta, eğlence dolu bir festival keyfi de yaşayabilirsiniz. 

Bangkok Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Çin Mahallesi Bangkok: Tayland’ın dünyaca ünlü mahallesi olan Çin Mahallesi, Çin ve Tayland kültürünün kesiştiği özel bir bölge olup tapınakları ile ünlüdür. Ayrıca bu benzersiz mahalle sokak manzarasının en güzel halini yansıtmaktadır. 

Bangkok Ulusal Galerisi: Klasik ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği Ulusal Galeri, inanç temalı koleksiyonları ile turistlerin ilgisini çekmektedir. 

Soi Cowboy Caddesi: Bangkok’un eğlence mekanlarından biri olan bu cadde görkemli yapısıyla dikkat çekmekte olup yerli ve yabancı turistlerin kente ziyaretinde mutlaka gezip görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Wat Arun Tapınağı: Şafak Tapınağı olarak da bilinen bu görkemli yapı; hayvanların ve Çinli askerlerin heykelleriyle dikkat çekmektedir. 

Bangkok Ulusal Müzesi: Ülkenin ilk halka açık müzesi unvanını taşıyan ve Tayland sanatının sergilendiği bu mekan, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. 

Buda Heykeli: Yaklaşık 110 metre yüksekliğe sahip olan Buda Heykeli, kireç taşına oyulan görkemli görünümü ile her yıl milyonlarca turist tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir.

Büyük Saray: Kraliyet Sarayı kompleksine ev sahipliği yapan Büyük Saray; Orta Çağ mimari yapısıyla tasarlanan dış cephesi ve uzun pencereleriyle dikkat çekmekte olup kentte ilgiyle ziyaret edilen mekanlar arasında yer almaktadır. 

Wat Pho: Şehrin en ünlü tapınakları arasında yer alan Wat Pho, altın varaklı Buda Heykeli ile dev yapıya sahip olup ibadet alanlarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. 

Chao Phraya Nehri: Tayland körfezine dökülen Chao Phraya Nehri, Bangkok turları arasında en ilgi çekici ziyaret lokasyonlarından biri olarak yerli ve yabancı turistler için muhteşem bir kültür atmosferi sunmaktadır.