Vize Dahil Dubai Turu

Dubai’yi keşfediyoruz.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai, daima gelişen merkezleri ve fütüristik yapıları ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler turistik yerleri arasında bulunmaktadır. Dubai Mall, the Burj Khalifa, Sharjah İslam Medeniyeti Müzesi, Palm Jumeirah, Burj Al Arab, Al Bastakiya ve Ski Dubai gibi popüler yapıların yanı sıra Kite, Jumeirah, Marina, JBR, Sufouh ve Black Palace gibi plajlarıyla da ünlü olan Dubai, gezginlere unutulmaz bir tatilin kapılarını aralamaktadır.

Dubai Turistik Yerleri

 • Burc Halife : Eşsiz ve şaşırtıcı tasarımıyla Burj Khalifa, Birleşik Arap Emirlikleri’nin mutlaka gezilip görülmesi gereken Dubai şehrinde yer almaktadır.

 • Burc el-Arab : Burj Al Arab, mimarisiyle kendine hayran bırakan Yelken Otel olarak bilinmektedir ve Dubai’de bulunmaktadır.

 • Dubai Marina : Dubai Marina; muhteşem plajları, ihtişamlı gökdelenleri ve birbirinden ilgi çekici mekânları ile ziyaretçilerine rüya gibi bir gezi deneyimi sunmaktadır.

Dubai Mutlaka Yapılacaklar

 • Palm Cumeyra : 21. yüzyılın en ünlü yapay takımadası olarak bilinen Palm Cumeyra; sunduğu imkanlar ile turistlerin gözdesidir.

 • Mall of the Emirates : Dubai’nin cazibe merkezi Emirates, şehrin en büyük alışveriş adresi olarak bölgenin en kaliteli mağaza ve mekânlarıyla 40 milyonu aşan turisti ağırlarken şehir halkının vazgeçemediği bir eğlence dünyasını sunar.

 • Wafi Alışveriş Merkezi : Dubai şehrinde yer alan en popüler ve büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Wafi’de ziyaretçilerin eğlence ve ihtiyaçlarına hitap eden sayısız adres ve mekân vardır.

Dubai Ünlü Yerleri

 • Downtown Dubai : Downtown Dubai, ihtişamlı yüksek yapıların konumlandığı ve turistlere her türlü imkanı sunan gelişmiş rotalardan biridir.

 • Dubai Mall : Dubai’da tüm ziyaretçilerin her dakikasını eğlenceli ve güzel geçirebileceği The Dubai Mall her yıl milyonlarca misafirini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

 • Ski Dubai Kayak Merkezi : Yıl boyu snowboard ve kayak severleri capcanlı kar parkında ağırlayan Ski Dubai, sayısız ziyaretçiyi çeken Emirates alışveriş merkezinin bünyesinde 2005’ten beri hizmet veren bir kayak merkezidir.

Dubai Müzeleri

 • Dubai Müzesi : Tüm ihtişamıyla Dubai’nin geçmişine ayna tutan Dubai Museum, 1971’den beri sayısız tarihi anıt sergisiyle hizmet sunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin miras parçalarındandır.

  Dubai Meşhur Yemekleri

  Dubai yemeklerine bakıldığında genel olarak kırmızı ve beyaz et ile baharatın yoğunlukla kullanıldığı gözlemlenmektedir. Ek olarak pirinç, balık ve koyun-kuzu etleri de  sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Dubai yemekleri özellikle Türk turistler için hem tanıdık hem de değişik tatlar sunması sebebi ile farklı tecrübelere olanak sağlamaktadır.

  Manousheh : Dubai’nin en iyi sokak yemeklerinden biri olan manousheh; yöresel peynir, çeşitli otlar ve zeytinyağı ile hazırlanan bir pizzadır.

  Al Harees : Buğday ve et ile hazırlanan al harees, Dubai’de özellikle bayram, Ramazan ayı ve düğünlerde hazırlanmaktadır.

  Mandi : Pilav eşliğinde tercihen et ya da tavuğun uzunca bir pişirme işleminden geçirildiği mandi, Dubai mutfağının en iyi yemeklerinden biridir.

  Dubai’ye Ne Zaman Gidilir?

  Karakterize olduğu çöl ikliminin özelliklerini oldukça belirgin şekilde ortaya koyan Dubai, bu sayede potansiyel misafirlerine ziyaret tarihi planlaması açısından oldukça yol gösterici olabilmektedir.

  İklimi ve Have Durumu

  Yıl boyunca sıcaklıkların oldukça yüksek derecelerde seyrettiği görülen Dubai şehri bu bağlamda tropik çöl iklimi özellikleri göstermektedir. Kentte yaz aylarında hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkmaktadır. Bununla birlikte Dubai’nin en soğuk olduğu dönem ocak ayında yaşanmaktadır.

  Hangi Ayda Gidilir

  Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler şehri olan Dubai’ye gidilmesi gereken dönem, havaların görece daha düşük sıcaklıklarda seyrettiği eylül ve nisan ayları arasıdır.

  Festivalleri

  • 15.01.2022 Dubai Maratonu : Yalnızca Dubai’de değil dünyanın her bir yanından dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir maraton organizasyonu olan Dubai Marathon, her yıl ocak ayında gerçekleştirilmektedir.
  • 15.02.2022 Dubai Uluslararası Jazz Festivali : 2003 yılından bu yana her yıl şubat ayında düzenlenen Dubai International Jazz Festival, görkemli ortamı ile dünyanın her yerinden müzik severlerin ilgisini çekmektedir.
  • 28.02.2022 Dubai Uluslararası Tekne Fuarı : Birbirinden farklı etkinlikler ve müzik sunumları ile Dubai International Boat Show, Dubai lüksünün sürdürüldüğü bir etkinlik olarak dikkat çekmektedir.
  • 13.03.2022 Sanat Dubai : 2007 yılından beri her yıl mart ayında gerçekleştirilen Art Dubai, birbirinden farklı sanat koleksiyoncuları, küratörler ve ziyaretçilerini kültür-sanat bakımından doyurmayı başarmaktadır.
  • 14.03.2022 Swim the Burj : 16 yaş ve üzeri her bireyin katılabildiği bir etkinlik olarak Swim the Burj, Dubai için oldukça ikonik bir yapı olan Burj Al Arab gibi görkemli bir yapıyı yakından görme fırsatını yarışmacılarına sunmaktadır.
  • 15.03.2022 Dubai Dünya Kupası : Spesifik olarak at yarışı meraklılarına en iyi etkinlik tecrübesini sunma konusunda oldukça iddialı bir festival olan Dubai World Cup, uzun zamandır her yıl mart ayında düzenlenmektedir.
  • 15.03.2022 Dubai’nin Tadı : Taste of Dubai, başarısını kanıtlamış şeflerin katılımı ile kişilerin rotasını Dubai’ye çevirmeleri için tek başına yeterli bir sebep olmayı başarmaktadır.
  • 15.09.2022 Al Gaffal Dhow Yarışı : Geçmişi onurlandırarak yaşama ve sürdürme adına düzenlenen Al Gaffal Dhow Race, Dubai’nin milli etkinliklerinden biridir.
  • 15.12.2022 Dubai Uluslararası Film Festivali : Dubai’deki çeşitli lüks lokasyonlarda düzenlenen Uluslararası Film Festivali; sinema camiasını izleyicilerle buluşturmaktadır.
  • 31.12.2022 Dubai Alışveriş Festivali : Birçok görkemli etkinlik eşliğinde 1996 yılından beri gerçekleştirilen Dubai Alışveriş Festivali, her bütçeye uygun alışveriş imkanı sunan eğlenceli bir organizasyondur.

  Dubai Hakkında

  Arap Çölü’nün bitişiğinde konumlanmış olan Dubai’de Arapça ve İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır. Kent, inşaat sektöründe yarattığı gelişim ve değişim ile dikkat çekmeyi başarmaktadır.

  Tarihi : Günümüzde her biri ilgi çekici olan yapıları ve sanat galerileri ile Dubai şehrinin kuruluşu milattan önce 3000’li tarihlere değin uzanmaktadır.

  İlk Akla Gelenler : Açık hava faaliyetlerindeki çeşitliliği ve gelişmişliği ile ön plana çıkan Dubai, yaz aylarında 35 derece aşağısına inmeyen sıcaklığında ziyaretçilerini sahillerinde ağırlarken, büyük yapılarında eğlenceli zamanları garanti etmektedir.

  Gideceklere Tavsiyeler : Oldukça düşük suç oranları ile Dubai, Orta Doğu bölgesinin en yaşanılası kentleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte bölgeye özgü leziz yemekleri ve konforlu mekanları ile şehri ziyaret etmeyi planlayan kişileri kazanmayı başarmaktadır.

  Giderken Alınması Gerekenler : Dubai’de son derecede katı bir uyuşturucu karşıtı politika izlenmesi sebebi ile düzenli olarak alınması gereken ilaçlar konusunda ekstra araştırma yapılması gerekmektedir. Ayrıca 35-40 derece bandındaki hava sıcaklıkları, kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka konudur.

  İlginç Bilgiler : 95 kilometre uzaklıktan görülebilecek Dünya’nın en yüksek binası  Burj Khalifa,’a ev sahipliği yapan Dubai, ziyaretçilerini şaşırtacak birçok potansiyeli barındıran bir yerdir. Altın kaplama otellleri, yapay palmiye adaları en ilgi çeken detaylar arasındadır. 

  Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

  irleşik Arap Emirlikleri seyahati için vize almak zorunludur. Turistik seyahatlerde genellikle 30 günlük tek veya çift girişli vize türleri tercih edilmektedir. BAE vizesi başvuruları online olarak Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi internet sitesinden yapılmaktadır.

  Benzer Turlar