Norveç Fiyordları Turu

Norveç’in öne çıkan şehirlerini görmek isteyenler; ünlü Frogner Parkı’ndan Fløyen Dağı’nda doğa yürüyüşlerine, Kraliyet Sarayı’ndan Akershus Kalesi’ne kadar ülkedeki ilgi çekici ve heyecan verici tüm rotalar bu turda sizleri bekliyor.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Öne Çıkan Özellikler

 • Oslo’nun ünlü Frogner Parkı içerisindeki heykelleri incelemek

 • Akershus Kalesi’nde dolaşarak içerisinde müzeleri ziyaret etmek

 • Norveç Halk Müzesi’nde 500 yıllık kültürün izlerini yansıtan eserleri incelemek

 • Bryggen Hansa İskelesi’nde kısa bir gezinti gerçekleştirmek

 • Fløyen Dağı’nda doğa yürüyüşü yapmak

 • Geilo’daki zorlu parkurlarda kayak yapmak ve dağ havasının tadını çıkarmak

 • Norveçli besteci Edvard Grieg’in eski evi Troldhaugen’ı görmek

 • Oslo’da Kraliyet Sarayı’nın muhteşem mimarisini fotoğraflamak

Oslo Gezilecek Yerler

Oslo Turistik Yerleri

 • Oslo Opera Binası : Oslo Opera Binası, eşsiz ödül alan mimarisi sayesinde giden ziyaretçileri etkilemektedir.

 • Vigeland Parkı : The Vigeland Park içerisinde yer alan heykeller, herkes tarafından görülmeye değer yapılar arasındadır.

 • Viking Gemi Müzesi : Oslo’da bulunan Viking Gemi Müzesi, ziyaretçilerine en net şekilde Viking tarihini sunmaktadır.

Oslo Ünlü Yerleri

 • Frogner Park : Şehrin kalabalığından ve kargaşasından uzaklaşarak doğaya uzanan bir yolculuk için Frogner Park en iyi tercihlerden biridir.

 • Akershus Kalesi : Akershus Kalesi Ortaçağ tasarımı ile Oslo’da yer alan bir kaledir.

 • Munch Müzesi : İsveç’in Oslo şehrinde bulunan Munch Museum, Edward Munch’ın eserleri başta olmak üzere birçok farklı esere ev sahipliği yapan bir bireysel sanatçı müzesidir.

Oslo Kültürel Yerleri

 • Kraliyet Sarayı Oslo : The Royal Palace Oslo, Norveç’in simgesi haline gelen tarihi yapılardan biridir.

 • Norveç Kültür Tarihi Müzesi : Norveç Kültürel Tarih Müzesi ziyaretçilerine Norveçli ataların yaşam tarzını en net şekilde sunmaktadır.

   Bergen Gezilecek Yerler

   Bergen Turistik Yerleri

   • Bryggen : UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Bryggen; tarihi, ahşap evleri ve manzarası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır.

   • Floyen Dağı : Floyen Dağı, ünlü teleferik sistemi Fløibanen ile ziyaretçilere unutulmayacak bir doğa manzarası sunmaktadır.

   • Bergenhus Kalesi : 1261 yılında inşasına başlanan ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmış olan Bergenhus Fortress, bugün de şehrin tarihine tanıklık eden önemli bir yapı olarak ziyaretçi akınına uğramaktadır.

   Bergen Tarihi Yerleri

   • Fantoft Çıta Kilisesi : Fantoft Stave Church, koruma altında olan tarihi kiliselerden biri olması sebebi ile birçok kişinin ziyaret ettiği cazibe merkezlerinden biridir.

   • USF Bergen : Eski bir sardalya fabrikasından dönüştürülen USF Bergen, sadece sanat severlerin değil aynı zamanda tüm ziyaretçilerin de eğlenceli ve kaliteli zaman geçireceği etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

   • Aziz John Kilisesi Bergen : Bergen’in en yüksek kilisesi St. John’s Church, kızıl rengi, tarihi organı ve görkemli mimarisi ile şehrin en popüler kiliselerinden biridir.

   Bergen Müzeleri

   • Bergen Akvaryumu : Akvariet i Bergen - Det Nasjonale Akvariet, Norveç deniz yaşamına dair sergilediği canlı örnekler ve sunmuş olduğu çeşitli etkinlikler ile ziyaretçileri kendine çekmektedir.

   • Troldhaugen : Ünlü besteci Edvard Grieg’in yaşadığı ve bestelerini icra ettiği Troldhaugen, bugün ziyaretçilerin kültür ve sanat deneyimi ile doğa manzarasının keyfini çıkaracakları bir durak olmuştur.

   Bergen Ünlü Yerleri

   • VilVite Bergen Bilim Merkezi : VilVite - Bergen Science Center; bilim şovlarının, interaktif deneylerin, sergilerin ve daha birçok etkinliğin yapıldığı bir bilim merkezi olarak her yaştan ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

   • Bergen Rush Trambolin Parkı : Bergen’de bulunan Rush trampoline park, her yaştan ziyaretçiye hitap eden iç mekân aktiviteleri ve alanlarına sahip popüler bir yerdir.

    Geilo Gezilecek Yerler

    Geilo Turistik Yerleri

    • Prestholtseter : Geleneksel bir çiftlik kafeteryası olan Prestholtseter’da, dağ havası ve Norveç mutfağının tadını çıkarmak mümkündür.

    • Havsdalen Geilo Tatili : Havsdalen, Geilo Holiday Norveç’in en ünlü kayak merkezilerinden biridir.

    • Geilo Kültür Kilisesi : Norveç dağlarında bir denizci kilisesi ve kültür sanat merkezi olan Geilo Kulturkyrkje, benzersiz bir mimaridir.

    Geilo Doğal Güzellikleri

    • Ustetind : Yürüyüş yolu boyunca doğanın ritmini zihinlerinde hisseden ziyaretçiler, Ustetind’in sonundaki zirvede eşsiz manzaralarla ödüllendirilmektedir.

    • Ustevatn Gölü : Ustevatn, kuzey tarafı Norveç Ulusal Yolu ile tamamlanan manzaralı bir göldür.

    • Urundberget : Norveç’te ziyaretçilerine harika bir etkinlik fırsatı sunan Urundberget, yol boyu patikası en eğlenceli olan dağlardan biridir.

    Geilo Ünlü Yerleri

    • Slaatta Geilo : Norveç’te bulunan Slaatta Geilo, kayak okulu eğitmenleri ve büyüleyici manzarasıyla eşsiz vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

    Geilo Mutlaka Yapılacaklar

    • Ustedalsfjord Gölü : Norveç’te yer alan Ustedalsfjord Gölü, plaj voleybolu gibi etkinlikler ile ziyaretçilerine eğlenceli anlar yaşatmaktadır.

    Geilo Kültürel Yerleri

    • Hol Bygdemuseum : Eski bir dağ çiftliği görünümünde olan Hol Bygdemuseum, Norveç’te etkileyici bir açık hava müzesidir.

    Oslo Hakkında

    Norveç’in başkenti olan Oslo; sahip olduğu doğal güzellikleri, tarihi binaları ve müzeleri ile harika bir gezi durağıdır. Eğlenceli gece hayatı ve çeşitli festivalleri ile renkli görüntülere sahne olan şehir, oldukça gelişmiş bir mutfağa sahiptir.

    Tarihi : Kuruluş yılına dair çeşitli söylemlerin bulunduğu Oslo şehri, ilk olarak Håkon V’nin hanedanlığı döneminde başkent ilan edilmiştir. Yaşadığı siyasi olaylar ve yangınlar neticesinde eski itibarını yitiren şehrin adı Christiania olarak değiştirilmiş ve yeni düzenlemeler ile eski önemini geri kazanmıştır. Şehir 1925 yılında Oslo ismini yeniden almıştır.

    İlk Akla Gelenler : Doğal güzelliklerinden ünlü tarihi mekanlarına, gece hayatından renkli festivallerine ve yerel mutfağına kadar birçok yönden öne çıkan Oslo şehri, dünya çapındaki ününü tüm bu bileşenler sayesinde yakalamayı başarmıştır.

    Gideceklere Tavsiyeler : Oslo şehrinin önemli mekanlarını içeren Karl Johans caddesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Şehirde düzenlenen festivallere katılmak, bölgede yer alan müze tiyatro ve galeri gezmek de kaliteli bir seyahat için gereklidir.

    Giderken Alınması Gerekenler : Oslo şehrine gidecek olan ziyaretçilerin gezi esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmaması için mevsim şartlarını dikkate alarak hareket etmesi gerekmektedir. Özellikle kalın giysiler ve geniş tabanlı su geçirmeyen botlar, kış aylarında Oslo’nun keyfini çıkarmak isteyen ziyaretçilerin kurtarıcısı olacaktır.

    Bergen Hakkında

    Norveç’in 2. büyük şehri olan Bergen, yedi büyük dağ ile çevrilidir. Her dönem yoğun yağış alan şehir, özellikle Bryggen bölgesi ile öne çıkmaktadır. Bergen, müzeleri ve kültürel festivalleri ile bir sanat şehridir.

    Tarihi : 12 ve 13. yüzyıllarda Norveç’in başkenti olan Bergen, 1070 yılında Kral Olav Kyrre tarafından kurulmuştur. Önemli bir ticaret bölgesi olan şehrin ekonomisi, 14. yüzyılda Alman Hansa tüccarlarının kontrolüne geçmiştir. Büyük yangınlar atlatan şehir, ticari önemini korumaya devam etmektedir.

    İlk Akla Gelenler : Ünlü fiyortları ve kendisini çevreleyen yüksek dağları ile tanınan Bergen; balık pazarı, liman bölgesindeki ahşap binaları, müzeleri, bu topraklarda yetiştirdiği ünlü bestecileri ve festivalleri ile öne çıkmaktadır.

    Gideceklere Tavsiyeler : Doğal güzellikleri, mimari harikaları, tarihi limanı ve değerli müzeleri ile tam bir keşif şehri olan Bergen; ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmakta ve unutulmayacak anıların mimarı olmaktadır.

    Giderken Alınması Gerekenler : Yılın her dönemi yağış alan Bergen’i ziyaret edeceklerin yanlarına mutlaka çizme, şemsiye ve koruyucu giysilerini almaları gerekmektedir. Doğa severler ise sırt çantası ve yürüyüş ayakkabıları sayesinde keşif dolu bir gün geçirmektedir.

    Geilo Hakkında

    Norveç’in ünlü kayak merkezi şehirlerinden biri olan Geilo, yılın her döneminde ziyaretçi çeken aktiviteleri ile eğlencenin ve adrenalinin adresi haline gelmiştir.

    Tarihi : Geilo, Bergen Demiryolu Hattı’nın açılışı ile doğal kapasitesini önemli bir turizm gelirine çevirmiştir. Şehir, Norveç’in en ünlü kayak merkezleri ve ulusal parklarına da ev sahipliği yaparak öne çıkmaktadır.

    İlk Akla Gelenler : Geilo, Havsdalen ve Slaatta kayak merkezleri ile önemli bir üne kavuşmuştur. Aynı zamanda Hallingskarvet Dağı’nın sunduğu eşsiz manzara ile ziyaretçileri büyülemekte ve Geilo Kulturkyrkje ile geçen günlerin eşliğinde sanat dolu anılar bırakmaktadır.

    Gideceklere Tavsiyeler : Her mevsime uygun açık hava etkinlikleri ile ünlü bir cazibe merkezi haline gelen Geilo, özellikle kış sporları alanında kendisini kanıtlamıştır. Sanat ve kültür alanında da çalışmaların yürütüldüğü şehir, tüm ziyaretçilere hitap etmektedir.

    Giderken Alınması Gerekenler : Sorunsuz bir Geilo tatili için ziyaretçilerin yanlarına almaları gereken bazı eşyalar bulunmaktadır. Kayak kıyafetleri, kask, kar gözlüğü ve eldivenin yanı sıra termal ara kat giysiler de son derece gereklidir.

    Benzer Turlar