Noel Pazarları Turu

Noel Pazarları Turu; İsviçre’den Fransa’ya, tarihi yapıları ve manzaraları ile öne çıkan şehirlerde Noel’in heyecanını ve ışıltısını yakından deneyimlemek isteyenler için unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Öne Çıkan Özellikler

 • Basel ve Colmar’ın kartpostalları andıran sokaklarında yürümek

 • Rengarenk evleri ve su kanalları ile Venedik’i andıran La Petite Venise’yi gezmek

 • Weiss Nehri üzerindeki köprüden Kaysersberg manzarasını izlemek

 • Strasbourg’un simge mekanlarından Küçük Fransa’yı keşfetmek

 • Masal şehri Obernai’de Orta Çağ yapıları eşliğinde yürüyüş yapmak

 • Alsace mutfağına ait tarte flambee ve pot-au-feuyu tatmak

 • Strasbourg Notre Dame Katedrali’nin tarihi atmosferini yerinde solum

Colmar Gezilecek Yerler

Colmar Turistik Yerleri

 • Eguisheim : Fransa’nın Alsas Bölgesi’nde bulunan Eguisheim, küçük bir köy olmasına rağmen, içinde barındırdığı misafirperver ve turist dostu esnaflarıyla, leziz şarap ve peynirleriyle ziyaretçilerinde nostaljik anılar bırakmaktadır.

 • Küçük Venedik Colmar : Küçük Venedik Colmar, bozulmayan tarihi evleriyle, Alsace şaraplarıyla ve renkli sokaklarıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunmaktadır.

 • Colmar Champ de Mars Parkı : Yeşil bir pelerin gibi Colmar’ın merkezini süsleyen Mars Parkı, gece gündüz fark etmeksizin her yaştan ziyaretçisine kucak açmaktadır.

Colmar Mutlaka Yapılacaklar

 • Colmar’ın Küçük Turist Treni : Colmar’da ziyaretçilerin mutlaka deneyimlemesi gereken Petit Train turları, şehre güzel bir bakış ve hızlı bir gezi şansıyla müthiş bir seçenektir.

 • Bruat Çeşmesi : Colmar’da bulunan ve Bartholdi’nin muhteşem eserlerinden birisi olan Bruat çeşmesi, rahatlatıcı ortamı, aileye uygun konumuyla tüm ziyaretçilerin uğrak noktası haline gelmiştir.

 • Hansi Köyü ve Müzesi : Tüm sıcaklığıyla Fransa’nın Colmar şehrinde varlığını sürdüren The Hansi Village and Its Museum, içerisinde barındırdığı özel eser ve spesiyallerle yerli ve yabancı turistlerin rotalarında olması gereken bir mekândır.

   Colmar Doğal Güzellikleri

   • Kelebek Bahçeleri Colmar : Butterfly Gardens Colmar, doğa ve kelebeklerin ahengi eşliğinde mükemmel bir atmosfer sunan devasa bir seradır.

   • Base Nautique : Altın gibi kumuyla, sağladığı imkanlar ve yüksek standartlarıyla ziyaretçi akınına uğrayan The Nautical Base, Fransa’nın Colmar şehrinde bulunmaktadır.

   Strasbourg Gezilecek Yerler

   Strasbourg Turistik Yerleri

   • Strasbourg Noel Pazarı : Işıkların, eğlencenin ve karın en çok yakıştığı Strasbourg Noel Pazarları, her yaştan ziyaretçiye hitap etmesinin yanı sıra yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Noel kutlamalarının doğduğu yerdir.

   • Strazburg Notre Dame Katedrali : Asimetrik ama özel mimari yapısıyla asırlardır milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamış olan Notre Dame Katedrali, gotik sanatını en iyi yansıtan eserdir.

   • Parc de l’Orangerie : Tüm güzelliğiyle Strasbourg’da varlığını sürdüren Orangerie Parkı içerisindeki aktivitelerle, her sene ziyaretçilere doğanın ve eğlencenin güzelliğini sunmaktadır.

   Strasbourg Mutlaka Yapılacaklar

   • Kleber Meydanı : Güzelliği ve büyüklüğüyle Strasbourg’da varlığını sürdüren Place Kleber, mimari yapısı ve eğlence merkezi olmasıyla her yıl özellikle Noel zamanında binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

   • Vauban Barajı : Tüm ihtişamıyla Strasbourg’da bulunan Vauban Barajı, askeri kapasitesi, mimarisi ve terasıyla, her yıl her yaştan turistin ve Sevgilier Günü’nü geçirmek isteyen çiftlerin akınına uğramaktadır.

   • Deux-Rives Bahçesi : Fransa ve Almanya arasındaki dostluğu muhteşem sekilde simgeleyen İki Sahil Bahçesi, içerisindeki sakin parkları, etkinlikleri ve yaya köprüsüyle her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği 150 hektar büyüklüğünde bir parktır.

    Strasbourg Alışveriş Yerleri

    • Çikolata Sırları Müzesi : Gurme lezzetlerin ve çikolata yapmanın inceliklerinin sunulduğu Çikolata Müzesi, aktiviteleri ve eşsiz tatlarıyla, yılın her günü çikolata tutkunlarının Strasbourg’da buluştuğu noktadır.

    • MM Park Strazburg : Strasbourg’da bulunan ve 7000 metrekarelik devasa büyüklüğe sahip MM Parc, içerisinde barındırdığı orijinal ve oldukça ayrıntılı ekipmanlarla, yer yıl ziyaretçilerini savaşın en gerçek yüzüyle tanıştırmaktadır.

    Strasbourg Doğal Güzellikleri

    • Parc de l’Etoile Strasbourg : Otobüs ve tramvay gibi ulaşım duraklarının hemen önünde olan Parc de l’Etoile, Fransa’ya bağlı Strasbourg kentinde yer almaktadır.

    • Parc de la Citadelle : Doğa ve mimarinin harmanlandığı Kale Parkı, ziyaretçilerine kale kalıntılarını görme imkanının yanı sıra hayvanlarla etkileşimi ve yeşille huzur bulma imkanını sunmaktadır.

    • Friedel Doğal Yaşam Parkı : Muhteşem doğası ve içerisindeki sevimli hayvanlarıyla birlikte Bas-Rhin ilinde bulunan Friedel Parkı, her mevsim ziyaretçilerine muhteşem deneyimler ve huzur ortamı sunmaktadır.

    Basel Gezilecek Yerler

    Basel Turistik Yerleri

    • Basel Manastırı : Basel Manastırı, İsviçre Ulusal Miras Listesi’nde yer alan ünlü bir tarihi yapıdır.

    • Hotel Les Trois Roi : Hotel Les Trois Roi ulusal miras kriterlerine göre 1844 yılında restore edilerek hizmete açılmıştır.

    • Basel Pazar Yeri : Basel’in en önemli meydanı olan Marktplatz, taptaze ürünlerin satışa sunulduğu pazarı ile şehrin en popüler alışveriş noktasıdır.

    Basel Tarihi Yerleri

    • Basel Hükümet Binası : İsviçre’nin Basel şehrinde yer alan Hükümet Binası, 500 yıllık tarihi ve göz alıcı güzelliği ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

    • Tinguely Çeşmesi : Tinguely-Brunnen, on adet heykelin özel bir sistemle hareket ettirildiği ve İsviçre’nin Basel şehrinde konumlanan bir çeşmedir.

    • Basel Orta Köprü : Mittlere Rheinbrücke, Yüksek ve Yukarı Ren arasındaki sınır olarak kabul edilen ünlü bir köprüdür.

    Basel Ünlü Yerleri

    • Dreilaendereck : Dreilaendereck Almanya, İsviçre ve Fransa’nın sınırlarının birleştiği noktada bulunan ünlü bir anıttır.

      Colmar Hakkında

      Colmar Fransa’nın en çok merak edilen yerleri arasında bulunan, tarihi şehridir. 2. Dünya Savaşı’nın ardından kurtarılmış olan şehirde hem Almanya hem de Fransa’ya dair izler bulunmaktadır. Renkli sokakları, kaldırımları, köprüleri ve zengin mutfağı ile her sene binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Bir kır kasabası olan Colmar; ziyaretçilere masal diyarındaymış gibi hissettirmektedir.

      Tarihi : Bağımsız imparatorluk şehri unvanını 1266 yılında alan Colmar; Fransa ve Almanya arasında gidip gelmiş ve en sonunda Fransa topraklarında kalmıştır. Şu anda Fransa’nın en çok beğenilen yerleri arasında bulunmaktadır ve gerek sokaklarındaki görüntüler gerekse de şehir düzeniyle tüm turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

      İlk Akla Gelenler : ‘’Masallar Şehri’’ olarak tanımlanan Colmar; renkli evleriyle fotoğraflarından bile dikkat çekmektedir. İçerisinde farklı müzelerin bulunduğu, açık ve kapalı pazarlarıyla ilgi çeken bu şehir; özellikle Özgürlük Anıtı ile de oldukça farklıdır. Kendisine ‘’Küçük Venedik’’ denilen Colmar’ın tüm sokakları adeta bir masalın farklı sayfalarına açılmaktadır.

      Gideceklere Tavsiyeler : Colmar genel anlamda güvenli bir şehirdir. Bu şehre giden ziyaretçiler sokaklarda gezebilir ve fotoğraf çekebilir. Aynı zamanda nehrin etrafında yürüyüş yapabilirler. Şehir kendiliğinden oldukça renklidir ve göz kamaştırıcıdır. Şarabıyla ünlü olan bu şehre gidenler mutlaka bu lezzetleri tatmalıdır. Aynı zamanda geniş olan Colmar mutfağı da yeni ziyaretçilere benzersiz tatlar sunmaktadır.

      Giderken Alınması Gerekenler : Colmar her iki mevsimde de muhakkak ziyaret edilmesi gereken bir şehir olma özelliği göstermektedir. Colmar’a giderken mevsimine uygun kıyafetler götürülmesi önerilmektedir.i

      İlginç Bilgiler : Colmar; renkli evleri, Arnavut kaldırımları ve tarihini korumuş olan güzelliği ile Fransa’nın en özel kasabasıdır. Şarabıyla ünlü olan bu kasabada kurulan pazarlar, çiçek tezgahları ve renkli sokaklar bir görsel bütün oluşturmaktadır.

      Strazburg Hakkında

      Strazburg hakkında her şey, şehrin masalsı havasını pekiştirmektedir. Orta Çağ’dan kalma tarihi binaları; yüzlerce yıldır birden çok kültürle büyüyen tarihi, mutfağı ve sanatıyla Strazburg, Külkedisi’nin gece yarısını hiç görmediği bir balo gibidir.

      Tarihi : Yüzyıllar boyunca Almanya ve Fransa arasında gidip gelen Strazburg, iki bölgeden de özellikler taşısa da temelde kendine has Alsas mirasına sahiptir. Avrupa’nın başkenti gözüyle bakılan Strazburg, sanatın başkenti olmaya da göz kırpmaktadır.

      İlk Akla Gelenler : Strazburg’un en belirgin özelliklerinin başında Avrupa Birliği’nin ikinci başkenti olması gelmektedir. Aynı zamanda, ziyaretçiler şehrin ünlü şaraplarını tadıp, Ren Nehri’nin kıyısında manzaranın tadını çıkarabilmektedirler.

      Gideceklere Tavsiyeler : Avrupa Birliği’nin ikinci başkenti olan Strazburg, geniş güvenlik önlemlerine sahip olduğu için ziyaret edilmesi en güvenli şehirlerin başında gelmektedir. Şehrin tarihi ve kültürel dokusunda güvenle yapılabilecek sayısız etkinlik sayesinde, herkes kendine göre bir güzellik keşfedebilmektedir.

      Giderken Alınması Gerekenler : Resmi dilin Fransızca olduğu Strazburg’a gidenlerin Fransızca sözlük, iyi bir yürüyüş ayakkabısı ve her an yağış alma ihtimalini göz önünde bulundurarak iklime uygun kıyafetler bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

      İlginç Bilgiler : Yüzyıllardan bu yana Ren Nehri üzerinde stratejik bir konuma sahip Strazburg, Roma döneminden beri uğruna savaşlar verilen bir lokasyondur. Fransa ve Almanya arasında 74 yılda dört kez bayrak değiştiren şehrin sakinleri, evlerini bile değiştirmeden milliyet değiştirme deneyimi yaşamışlardır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa Birliği’nin sembolü olarak seçilen şehrin Strazburg olması şaşırtıcı değildir.

      Basel Hakkında

      İsviçre’nin en popüler şehirlerinden biri olan Basel, Ren Nehri’nin iki ayrı kıyısında yer almaktadır. Aynı zamanda ülkenin kültür başkenti olarak anılan şehir, görkemli tarihi yapılarıyla turistlerin gözde rotalarındandır.

      Tarihi : Kuruluşu Paleolitik döneme uzanan Basel, uzun yıllar Roma İmparatorluğu himayesinde kalmıştır. Macarların saldırısı ve büyük bir depremle iki kez yerle bir olan şehir, 1501 yılında İsviçre Konfederasyonu’na bağlanmıştır.

      İlk Akla Gelenler : Basel’in simgelerinden olan Ren Nehri, şehrin muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olmasının başlıca sebebidir. Müzeleri ile ünlü Basel sokaklarında yer alan heykellerle süslenmiş su çeşmeleri şehrin en dikkat çekici özelliğidir.

      Gideceklere Tavsiyeler : Basel’e giden turistlerin 1874 yılında açılan tarihi hayvanat bahçesini ve dünyaca ünlü katedralini ziyaret etmeleri önerilmektedir. Ayrıca Ren Nehri’nin muhteşem manzarasının tadını çıkarmaları ve müzelerinden en az birine uğramaları da tavsiye edilmektedir.

      Giderken Alınması Gerekenler : Basel’e gidecek turistlerin J tipi elektrik prizi, taşınabilir şarj aleti ve pil gibi eşyaları yanlarında bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca kişisel bakım ürünleri ve mevsime uygun kıyafetler de unutulmaması gereken eşyalardandır.

      İlginç Bilgiler : Basel, İsviçre’de bulunmasına rağmen şehirde konuşulan dillerde Almanca ve Fransızca’nın etkileri görülmektedir. Oldukça ilginç bir hikâye sebebiyle dünyaca ünlü ressam Picasso, 3 tablosunu şehre bağışlamıştır.

      Benzer Turlar