Herşey Dahil Phuket Turu

Phuket’i keşfediyoruz.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Phuket Gezilecek Yerler

Şahane sahilleri ve doğanın tam kalbinde yer alan muhteşem parklarıyla dikkat çeken Phuket’e gidecek olan gezginlerin; Saphan Hin, Butterfly Garden, Kata Beach ve Khao Toh Sae’yi mutlaka görmeleri gerekmektedir. Tayland’ın en turistik bölgeleri arasında başı çeken kentte bulunan turistlere; Indy Night Market, Wat Mongkhon Nimit, Wat Si Rea Tapınağı ve Khao Rang Gözlem Noktasına gitmeleri de tavsiye edilmektedir.

Phuket Turistik Yerleri

 • Patong Plajı : Doğa harikası meşhur Patong Plajı gece hayatı, temiz denizi ve tüm güzellikleri ile ziyaretçilerin uğrak noktası olarak bilinmektedir.

 • Bangla Yolu : Geceyi renklendiren gözde mekanları ile Bangla Yolu ziyaretçilere keyifli anlar yaşatmaktadır.

 • Kata Plajı : Doğal güzellik olan Kata Beach, ünlü mekanları ve turkuaz deniziyle çoğunlukla ailelerin ve çiftlerin uğrak noktaları arasındadır.

Phuket Ünlü Yerleri

 • Phuket Fantasea Tema Parkı : Tayland’ın kültürel tema parkı olan Phuket Fantasea, ziyaretçilere ünlü gösterisi ve mekanlarıyla Tayland’ın köklü kültürünü keşfetmelerini sağlamaktadır.

 • Kamala Plajı : Meşhur Kata Beach sakin atmosferi, temiz sahili ve güzel dış mekanları ile çiftler ve ailelerin uğrak mekanı olarak bilinmektedir.

 • Wat Chalong Tapınağı : Tarihi ve eşsiz mimarisiyle Wat Chalong, Tayland’ın Phuket kentinde en çok ziyaret edilen tapınaklar arasında yer almaktadır.

Phuket Doğal Güzellikleri

 • Mai Khao Plajı : Sakin bir atmosfer ve Sirinat Ulusal Park’ın parçası olan Mai Khao Beach turistlerin uğrak noktasıdır.

 • Khao Rang Gözlem Noktası : Khao Rang Viewpoint; Phuket’in muhteşem manzarası, ünlü dış mekanları ve sakin atmosferiyle ziyaretçilere açıktır.

 • Saphin Hin : Saphin Hin, Tayland’ın Phuket şehrindeki sosyal alanlarından biri olan sahilde yer alan parktır.

Phuket Gece Hayatı

 • Phuket Hafta Sonu Gece Pazarı : Tayland’ın ruhunu yansıtan Phuket Weekend Night Market ile ziyaretçiler, lezzeti ve kaliteli ürünleri keşfedebilmektedir.

 • Sunday Walking Sokak Pazarı : Sunday Walking Street Market, Tayland’ın ruhunu yansıtan ürünleri ve lezzetleri ile hizmet vermektedir.

 • Chillva Pazarı : Turistlerin ve yerlilerin buluştuğu Chillva Market, yerel lezzetleri ve ürünleri ile ziyaretçilere Tayland’ı yansıtmaktadır.

Phuket Plajları

 • Rang Yai Adası Phuket : Tayland’ın mücevheri olarak anılan Rang Yai Island Phuket, harika bir manzaraya sahip olup adada yer alan inci çiftliği ile ön plana çıkmaktadır.

Phuket Meşhur Yemekleri

Phuket Adası’nda, Güneydoğu Asya mutfağının baharatlı yemeklerini, kendi kültürü ve tarihi ile birleştirerek ufak dokunuşlarla Ada’ya özgü tarifler görülmektedir. Tayland mutfağının en nadide lezzetleri Phuket Adası’ndan gelmektedir.

Hokkien Mee : Hokkien mee; domuz eti, karides ve lahana ile kızartılmış yumurtalı buğday eriştesinden yapılan geleneksel Phuket yemeğidir.

Massaman Köri : Phuket mutfağının önde gelen yemeklerinden biri olan massaman köri, buharda pişirilmiş pilav üzerine, baharatlarla harmanlanmış et ile birlikte servis edilmektedir.

Oh Tao : Phuket mutfağının en iyi lezzetlerinden olan Oh Tao; yumurta, domuz eti ve hamurla pişirilmiş istiridye ile hazırlanmaktadır.

Phuket’e Ne Zaman Gidilir?

Phuket Adası, en çok Kasım-Nisan ayları arasında ziyaretçi almaktadır. Bunun nedeni iklimi ve eşsiz sahilleridir.

İklimi ve Have Durumu

Phuket Adası’nın en soğuk olduğu zaman dilimiyle en sıcak olduğu dönem arasında 10 °C oynayabilmektedir. Muson iklimi yapısı sayesinde Phuket Adası’na yıl boyunca ılıman bir hava hakimdir.

Hangi Ayda Gidilir

Phuket Adası için ideal zaman dilimleri iki türe ayrılmıştır. Yaz turizmi yapmak isteyenler için Kasım-Nisan ayları tercih edilirken, kalabalıktan uzak rahatlamak isteyenler Mayıs-Ekim arası tercih etmektedir.

Festivalleri

 • 13.01.2022 Phuket enternasyonal bot fuarı : Her yıl ocak ayında yüzlerce teknenin ve çeşit çeşit denizcilik malzemelerinin sergilendiği PIMEX Fuarı, Royal Phuket Marinası’nda düzenlenmektedir.
 • 31.01.2022 Wat Chalong Fuarı : Her yıl Çin yeni yılı boyunca Wat Chalong Tapınağı arazisine kurulan fuar, 1933 yılında yerel çiftçilerin toplanmasıyla başlamıştır.
 • 13.02.2022 Phuket Eski Şehir Festivali : Phuket Old Town festivali, her yıl şubat ayında şehir merkezinde gerçekleştiren renkli bir etkinliktir.
 • 15.03.2022 Thao Sri Suntorn Festivali : Thao Thepkasattri-Thao Sri Suntorn Festivali, Phuket’in kahramanlarını anmak adına çeşitli spor etkinlikleri ve dini ayinler içeren bir organizasyondur.
 • 31.07.2022 Kathu Festivali : Kathu Festivali, Kathu bölgesinde yaşayan yerlilerin yaşam tarzını ve çalıştığı işleri yakından görülebilmesi adına her yıl temmuz ve ağustos aylarında düzenlenmektedir.
 • 30.09.2022 Phuket Vejetaryen Festivali : Tanrıları onurlandırmak ve insan vücuduna zararlı olan her şeyden arınmayı temsil eden Phuket Vegetarian Festival, 19. Yüzyıldan beri Phuket Adası’nda düzenlenmektedir.
 • 15.11.2022 Patong Karnavalı : Patong Karnavalı, yaz mevsiminin gelmesini kutlamak adına gerçekleştirilen bir kutlamadır.

Phuket Hakkında

Phuket Adası’nın tarihi, doğal güzellikleri, eşsiz geleneksel mutfağı ve birçok medeniyetten izler taşıyan kültürel yapısıyla dünyaca ün kazanmıştır.

Tarihi : Denizin İncisi olarak görülen Phuket, plajları ve ormanlarının olmasının yanı sıra bulunduğu konum itibariyle kültürlerarası bir beşik görevi görmüştür. Phuket’in güzellikleri yanında Ada’nın altında bulunan madenlerin de etkisiyle Avrupalı devletlerin ve tüccarların gözde noktası olmuştur.

İlk Akla Gelenler : Pek çok özelliğiyle ön plana çıkan Phuket, özellikle “denizin incisi” olarak bilinmektedir. Ada’nın en belirgin özellikleri arasında eşsiz plajları ve çok kültürlü mimari yapısı ilk sırada yer almaktadır.

Gideceklere Tavsiyeler : Mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklere sahip olan Phuket, tüm güzellikleriyle ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim sunmaktadır. Phuket Adası’na gelen turistler mutlaka yerel lezzetleri tatmaları ve dünyaca ünlü mekanları ziyaret etmeleri önerilmektedir.

Giderken Alınması Gerekenler : Phuket Adası’nda yapılacak bir tatilin olmazsa olmazı yürüyüş ayakkabıları ve bir şapkadır. Tapınaklara girişte turistlerin giyimine gösterdiği özen yerli halk tarafından çok önemli olabilmektedir.

İlginç Bilgiler : Çok özgün bir kültüre sahip olan Phuket Adası James Bond’un filmi Altın Tabancalı Adam ile dünyaya tanınmıştır. Bunun yanında Phuket’in sinema salonlarında film başlamadan önce ayağa kalkmak ve milli marşı okumak bir gelenektir.

Benzer Turlar