Güney İtalya Turu

Lecce’deki Piazza Sant’Oronzo ile Aziz Croce Bazilikası, İtalya’nın sanat ve kültür merkezleri, Napoli’deki Bellini Tiyatro Salonu, Bari’deki Torre Quetta ve Lido San Francesco plajları unutulmaz bir tatil için sizleri bekliyor.

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Öne Çıkan Özellikler

 • Lecce’de Aziz Croce Bazilikası’nı gezmek, Sigismondo Castromediano Müzesi’ndeki antik eserleri görmek

 • Adriyatik ve İyon denizlerinin karıştığı Lecce plajlarında yüzmek

 • Napoli’deki tiyatro salonlarında sergilenen gösterileri izlemek

 • Rönesans anlayışıyla tasarlanmış Cappella Sansevero’yu görmek

 • Napoli Limanı’nda yürüyüş yapmak ve Bari’nin ünlü Torre Quetta ve Lido San Francesco sahillerinde güneşlenmek

 • 1100 yıllık San Nicola Bazilikası’nı görmek ve Antik Yunan mimarisiyle tasarlanmış Trani Limanı’nı görmek

Napoli Gezilecek Yerler

Napoli Turistik Yerleri

 • Flavian Amfitiyatrosu : İtalya’nın en çok ziyaret edilen tarihi mekânlarından biri olan Flavian Amphitheater, ülkedeki en büyük 3. amfitiyatro olma özelliğini taşımaktadır.

 • Vezüv Yanardağı : Romalılara göre tanrıların gazabı, kutsal kitaplara göre tanrının hiddeti arkeologlara göre tarihi bir cenneti olan Vezüv Yanardağı, ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkaran mükemmel bir turistik mekandır.

 • Procida : Tarihi zenginlikleri ile ünlü Procida Adası, günümüzde yazarlar, sanatçılar ve gezginlerin gizli tatil yeri konumundadır.

Napoli Tarihi Yerleri

 • Gizemler Villası : İtalya’nın Pompeii kentinde bulunan Villa Dei Misteri, volkanik patlama sonrası büyük ölçüde hasar almadan mimari yapısını ve duvar resimlerini koruduğu için tarihi bir önem arz etmektedir.

 • Sansevero Şapeli Müzesi : Napoli’nin en kıymetli yapılarından olan tarihi Cappella Sansevero, günümüzde önemli sanat eserlerinin ve Barok dönemini yansıtan sembolik öğelerin sergilendiği bir müze olarak ilgi görmektedir.

 • Santa Maria Assunta Katedrali : İtalya’nın Napoli kentinde bulunan Santa Maria Assunta Katedrali tarihi bir kilise olma özelliği taşımaktadır.

Napoli Ünlü Yerleri

 • Phlegraean Fields : Tarih, mitoloji ve doğal güzelliklerin harmanlandığı Phlegraean Fields masmavi denizin üzerinde adeta bir taç gibi uzanmakta ve görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

 • Cumae : Cumae, İtalya’nın Napoli şehrinde yer alan 4. yüzyıldan kalma bir Yunan antik kentidir.

 • Napoli Müzesi : Oldukça geniş kültürlere, çeşitli antikalara ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan Napoli Müzesi, ziyaretçilerini büyülü geçmişe götürmekte ve tarihe ışık tutmaktadır.

Napoli Kültürel Yerleri

 • Plebiscito Meydanı : Sicilya Krallıkları ile İtalya’nın birleşmesini temsil eden Piazza del Plebiscito Napoli şehrinin en ünlü ve tarihi meydanıdır.

 • Galleria Umberto I : İtalya’nın Napoli kentinde yer alan tarihi Galleria Umberto I alışveriş merkezi yoğun ilgi görmektedir.

  Alberobello Gezilecek Yerler

  Alberobello Turistik Yerleri

  • Zoosafari : Afrika tadında safari deneyimi yaşamak isteyenlerin vazgeçilmez tercihi Zoosafari 200 türden fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

  • Centro Storico Locorotondo : Puglia bölgesinin en şirin kasabalarından biri olan Locorotondo, beyaz duvarlı evleri ve muhteşem manzarasıyla dikkat çekmektedir.

  • Belvedere Santa Lucia : Belvedere Santa Lucia seyir tepesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Trulli evlerinin panaromik olarak en güzel izlenebileceği yerdir.

  Alberobello Mutlaka Yapılacaklar

  • Acqua Splash 2008 : İtalya, Alberobello bölgesinde yer alan Aqua Splash Su Parkı, kalp atışlarını hızlandıran eğlenceli su kaydırakları ile yazın keyfini maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

  • Villa Comunale "Tacconi" : İtalya’nın Bari bölgesindeki Villa Comunale “Tacconi” muhteşem park ve bahçeleri ile ziyaretçilerini beklemektedir.

    Alberobello Tarihi Yerleri

    • Padua Aziz Anthony Bazilikası : Alberobello şehrindeki Saint Anthony of Padua Kilisesi, muhteşem Trulli mimarisiyle dikkat çekmektedir.

    • San Michele Arcangelo Mağara Kilisesi : İtalya’daki San Michele Arcangelo Kilisesi, mistik bir mağaranın içinde bulunmaktadır.

    • Aziz Michael Başmelek Kilisesi Frangesto : Romanesk mimariden esinlenerek inşa edilen Saint Michael Archangel Kilisesi, muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

    Lecce Gezilecek Yerler

    Lecce Turistik Yerleri

    • Gate of Saint Blaise : Lecce’nin 3 ana giriş kapısından birisi olan Gate of Saint Blaise, Piazza D’Italia bölgesinde yer almaktadır.

    • Belloluogo Parkı : Lecce’nin ilk şehir parklarından biri olan ve 2012 yılı itibariyle hizmete giren Parco di Belloluogo, bölgenin en popüler yerlerinden birisidir.

    Lecce Tarihi Yerleri

    • Lecce Roma Amfitiyatrosu : Roman Amphitheatre, Lecce’de bulunan ve MS 1. yüzyıla tarihlendirilen ünlü ve eski bir tarihi tiyatrodur.

    • Lecce Aziz Matta Kilisesi : Lecce’nin tasarımıyla en çok dikkat çeken yapılarından birisi olan Church of Saint Matthew, 1700’den beri ibadet amaçlı kullanılmaktadır.

    • Lecce Roma Tiyatrosu : 1929 yılında keşfedilen ve barok mimari tarzıyla bölge siluetine önemli bir katkı yapan Roman Theatre, hala kullanılan ve yaşayan kültür sanat merkezidir.

    Lecce Ünlü Yerleri

    • Lecce Aziz Clare Kilisesi : Church of Saint Clare, İtalya’nın en ünlü kiliselerinden birisidir ve Lecce’de yer almaktadır.

    • Convitto Palmieri : Lecce’nin mimarisiyle en önemli yerlerinden birisi olan Convitto Palmieri, bölgenin önde gelen kültür sanat merkezlerinden birisidir.

    • Puglia Demiryolu Müzesi : Lecce’de yer alan Railway Museum of Puglia, trenlere ilgi duyanlar için gezilebilecek dünyanın en iyi tren müzelerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

      Napoli Hakkında

      İtalya’nın önemli ekonomik, kültürel ve tarım şehirlerinden biri olan Napoli, Campania bölgesinin başkenti olma özelliğini elinde tutmaktadır.

      Tarihi : Neapolis ismiyle Yunanlılar tarafından MÖ 6. ve 7 .yüzyıllar arasında kurulan Napoli şehri, 3000 yıllık tarihiyle büyülemektedir. Şehir, Akdeniz’de aktif ticaret yolları üzerinde bulunan ticari bir liman kenti olma özelliğine sahiptir.

      İlk Akla Gelenler : Napoli denilince ilk akla gelen eşsiz lezzetleri olsa da tarihi ve kültürel dokunun korunduğu yapılar herkes tarafından önemli bir değer olarak görülmektedir. Bu kültür ve tarih kokan şehrin bünyesinde bulunan antik kentleri en belirgin özellikleri olmaktadır.

      Gideceklere Tavsiyeler : Napoli şehir olarak oldukça güvenli olup herhangi bir doğal afet yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Şehirde fiyatlar uygun, günler güneşli ve zaman çok hızlı geçmektedir.

      Giderken Alınması Gerekenler : Napoli seyahatinden önce alınması gerekenler arasında rahat bir yürüyüş ayakkabısı, uygun bir şal ve mevsime uygun giysiler yer almaktadır.

      İlginç Bilgiler : Napoli hakkında ilgi çeken ayrıntılardan biri dünyadaki ilk pizza dükkanı olan Antica Pizzeria Port’Alba’ya ev sahipliği yapmasıdır. Bununla birlikte kent hakkındaki farklı bir ilginç bilgi ise pek çok Amazon filminin Napoli’de çekilmiş olmasıdır. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Wonder Woman’ın bazı sahneleri de Napoli’de çekilmiştir.

      Alberobello Hakkında

      UNESCO tarafından korunan muhteşem Trulli evlerine sahip Alberobello; bu kültürü ve mimariyi yansıtan müzeleri, kiliseleri, restoranları ve ayrıca birbirinden lezzetli yemekleri barındıran mutfağıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

      Tarihi : Alberobello’nun tarihi 1500’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Yüzyıllar boyunca tarihi, mimarisi ve doğal güzelliğini koruyan bu masalsı kasaba, günümüzde yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir.

      İlk Akla Gelenler : Alberobello, yalnızca masalsı Trulli evleriyle değil, çeşitli müzeleri ve eşsiz lezzetlerle dolu restoranlarıyla da öne çıkmaktadır. Alberobello’nun bu özellikleri her yıl turistlerin bölgeye akın etmesini sağlamaktadır.

      Gideceklere Tavsiyeler : Trulli evleri, kültürünü ve tarihini yansıtan müzeleri, eşsiz lezzetleriyle Alberobello, ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Kasabaya giden turistlere Trulli evleri ile dolu Rione Monti mahallesini görmeden dönmemeleri ve Trullo Sovrano ile House Pezzolla müzelerini mutlaka ziyaret etmeleri önerilmektedir.

      Giderken Alınması Gerekenler : Alberobello’yu keşfetmek isteyenlerin yanlarına; rahat bir ayakkabı, hafif bir çanta ve kaybolmamak için bir sokak haritası almaları tavsiye edilmektedir.

      İlginç Bilgiler : Alberobello şehrinin ismi “Güzel Ağaçlar” anlamına gelen “Alboris Belli”den gelmektedir. Trulli evlerinin çatısında gizemini hâlâ koruyan çeşitli semboller bulunmaktadır. Ayrıca bölgede yeni bir Trulli evi inşa etmek yasaklanmıştır.

      Lecce Hakkında

      Lecce İtalya’nın güneyinde yer alan bozulmamış mimarisi ile ünlü bir şehirdir. Puglia bölgesinin en önemli şehirlerinden olan Lecce, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

      Tarihi : Lecce, Roma İmparatorluğu tarafından kurulmuş olup 2000 yıllık tarihi boyunca Yunanlılar, Bizanslılar, Slavlar ve Macarlar gibi milletlerin hakimiyeti altına girmiştir. Son olarak 19. yüzyılda İtalya Krallığı’na katılan Lecce, zengin kültürü ve mimarisi ile fazlasıyla dikkat çekmektedir.

      İlk Akla Gelenler : Lecce şehri denildiğinde ilk akla gelenler ince detaylı Barok mimarisi, Lecce taşı ve Cartapesta tekniği ile yapılan heykellerdir. Buna ek olarak eşsiz yemekleri, kaliteli şarap ve zeytinyağları ile ön plana çıkmaktadır.

      Gideceklere Tavsiyeler : Lecce kendine has mimarisi ile ziyaretçilerini 17. yüzyıla götürmektedir. Ayrıca kente giden ziyaretçilerin Lecce’nin yöresel lezzetlerini denemeden dönmemeleri tavsiye edilmektedir.

      Giderken Alınması Gerekenler : Lecce şehrine yapılacak seyahatin verimli olması için rahat ayakkabılar, kullanışlı sırt çantası ve ince bir şal bulundurulması tavsiye edilmektedir.

      İlginç Bilgiler : Lecce’nin Truva Savaşları sırasında Girit Kralı Milos’un torunu olan Malennio tarafından kurulduğuna dair efsaneler bulunmaktadır. Başka bir rivayet ise şehri MÖ 1000 ile 800 yıllar arasında Messapyalıların kurduğuna yöneliktir. Türk Yönetmen Ferzan Özpetek’in Mine Vaganti filmini burada çekmiş olması da Lecce ile ilgili ilginç bilgiler arasında yer almaktadır.

      Benzer Turlar