Güney Afrika Safari Turu

Cape Town Safari Turu ile Keşfediyoruz

Ödeme SeçenekleriKredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi ve İletişim0850 123 45 67

Cape Town Gezilecek Yerler

Masa Dağı, Kirstenbosch Botanik Bahçeleri, Cape Town Belediye Binası, Groot Constantia ve Robben Adası Cape Town’un popüler turistik yerlerinden sadece birkaçıdır.

Cape Town Turistik Yerleri

 • Ümit Burnu : Ümit Burnu, Cape Town bölgesinin en ünlü ve en güzel doğal alanlarından biridir.

 • Masa Dağı :  Cape Town’nun simgesi haline gelen Masa Dağı, 1000 metre yükseklikten şehrin eşsiz manzarasını ziyaretçilere sunmaktadır.

 • Cape Point : Cape Point, 270 kuş türüne ve 1200 bitki türüne ev sahipliği yapan eşsiz bir doğaya sahiptir.

Cape Town Ünlü Yerleri

 • Robben Adası : Robben Adası, tarihi açıdan ziyaretçileri büyülediği gibi aynı zaman da Cape Town şehrinin eşsiz panoramik manzarasını sunmaktadır.

 • Camps Koyu :  Camps Bay, Cape Town şehrinde yer alan plajları ile ünlü bir turizm merkezidir.  

 • İki Okyanus Akvaryumu : 1995 yılında açılan İki Okyanus Akvaryumu, deniz canlısı çeşitliliği sayesinde ziyaretçilerine deniz yaşamı hakkında bilgi sağlamaktadır.

Cape Town Doğal Güzellikleri

 • Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi : Güney Afrika’nın bitki örtüsüne uygun olarak tasarlanan Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi, UNESCO tarafından koruma altındadır.

 • Masa Dağı Milli Parkı : Masa Dağı Milli Parkı, Güney Afrika’nın en büyük ve en güzel alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Cape Town Mutlaka Yapılacaklar

 • Waterfront Cape Town : Waterfront Cape Town dünyanın en ünlü ve en kalabalık limanlarındandır.

 • The Cape Wheel :  The Cape Wheel 2010 yılından bu yana ziyaretçilerine eşsiz Cape Town manzarasını sunmaktadır.

  Johannesburg Gezilecek Yerler

  Johannesburg’da turistler için anlamı bir hayli yüksek olan durakların başında Soweto ve Mandela Evi gelmektedir. Ayrıca kentin içindeki ilgi çekici mekân Altın Resif Şehri, eşsiz binaları ve eğlence alanlarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

  Johannesburg Kültürel Yerleri

  • Nizamiye Külliyesi :  Edirne’deki Selimiye Camiinin planlarına göre yapılan Nizamiye Külliyesi, ibadet ve toplumsal hizmet merkezi işlevi görmektedir.

  Johannesburg Ünlü Yerleri

  • Apartheid Müzesi : Apartheid Museum, ırk ayrımı ile bölünmüş bir toplumun barışması ve ortak bir gelecek kurmasını anlatmaktadır.  

  • Johannesburg Hayvanat Bahçesi : Johannesburg Zoo, çeşitli türde hayvanları doğal ortamda görme imkanı sunmaktadır. 

  • Johannesburg Botanik Bahçesi : Zengin bitki çeşitlerinin tematik bahçelerde sergilendiği Johannesburg Botanical, açıkhava etkinlikleri ile de ünlüdür.

  Johannesburg Turistik Yerleri

  • Carlton Centre : Carlton Centre, Güney Afrika’nın en yüksek ikinci binası olarak bilinmekte ve binadan Johannesburg’un muhteşem manzarasını izlemek mümkündür.

  • Gandi Meydanı : Gandhi Square, ferah ortamı ve hareketli caddelere açılan konumu ile ziyaretçiler için bir çekim merkezidir.

  • Johannesburg Hayvanat Bahçesi Gölü : Johannesburg’un popüler merkezi Zoo Lake, çeşitli kültürel ve sportif aktiviteye uygun bir göl arazisidir.

   Johannesburg Alışveriş Yerleri

   • Fourways Çiftçi Pazarı : Fourway Farmers’ Market, Johannesburg’un dışında, yerli ürünlerin satıldığı ve açıkhava etkinliklerinin düzenlendiği farklı bir pazar alanıdır.

   Cape Town’a Ne Zaman Gidilir?

   Cape Town her ay değişik etkinliklerin yapıldığı ve eğlencenin hiç durmadığı bir festival şehridir. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin sürekliliği ile Cape Town’da herkese hitap edebilecek aktiviteler bulunabilmektedir. Kent en çok ocak ayında ziyaretçi ağırlamaktadır.

   İklimi ve Have Durumu

   Cape Town, Akdeniz iklimi etkisiyle ılıman bir havaya sahiptir. Yazları sıcak ve rüzgârlı kışları serin ve yağmurludur. Kentte yaz mevsimi aralık ve şubat ayları arasında yaşanırken, haziran ve ağustos aylarında ise kış mevsiminin etkileri görülmektedir.

   Hangi Ayda Gidilir

   Cape Town her mevsimde ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlamaktadır. En çok ocak ayında ziyaretçi ağırlayan şehirde özellikle denizin tadını çıkarmak isteyenler aralık ve şubat aylarını tercih etmektedir.

   Festivalleri

   • 1.09.2022 - 30.09.2022 Earth Dance Festival : Earth Dance Festival, daha iyi bir dünyaya duyulan özlemle düzenlenen bir müzik ve dans etkinliğidir.
   • 1.09.2022 - 30.09.2022 Open Book Festival : Edebiyat severlerin oldukça dikkatini çeken Open Book Festival, adeta kültürel bir şölen niteliği taşımaktadır.
   • 1.12.2022 - 31.03.2023 Kirstenbosch Yaz Konserleri :  Kirstenbosch Yaz Konserleri, Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi’nde yemyeşil çimenlerin üzerinde katılımcıların piknik yaparak eşlik ettiği bir organizasyondur.
   • 1.02.2023 - 28.02.2023 Folk’n Acoustic Festival : Folk’n Acoustic Festival, Güney Afrika’nın en iyi sanatçılarının sahne aldığı önemli bir halk müziği etkinliğidir.
   • 1.03.2023 - 31.03.2023 Cape Town Karnavalı : Cape Town Karnavalı, Güney Afrika kültürünün yakında tanınmasına olanak tanıyan, geleneksel dans performanslarının etkinliğe damga vurduğu uluslararası bir organizasyondur.  
   • 1.03.2023 - 30.04.2023 Cape Town Jazz Festival :  Cape Town Jazz Festivali jazz müzik tutkunlarının buluştuğu farklı bir organizasyondur.
   • 1.03.2023 - 31.07.2023 Cape Town Komedi Festivali : Cape Town Komedi Festivali her yıl düzenlenen ve bir hafta süren Güney Afrika’nın en büyük komedi organizasyonudur.

   Johannesburg’a Ne Zaman Gidilir?

   Turistler Johannesburg’u tatil için en çok yaz aylarında tercih etmektedir. Sıcak hava ve iç ısıtan etkinlikler yaz aylarının karnaval coşkusunda geçmesini sağlamaktadır.

   İklimi ve Have Durumu

   Johannesburg’un en soğuk dönemini temmuz, en sıcak dönemini ise ocak ayında yaşanmaktadır. Yazları aniden bastıran yağmurlar ise Johannesburg’un iklimi ile karakterize olmuş durumdadır.

   Hangi Ayda Gidilir

   Johannesburg’a ilkbahar ve sonbahar aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir. Kentte turizm aralık ve şubat aylarında yaşanan yaz mevsiminde zirve noktasına ulaşmaktadır.

   Festivalleri

   • 23.06.2022 - 30.06.2022 Basha Uhuru Freedom Festivali : Basha Uhuru Freedom Festival Soweto ayaklanmasında kaybedilen gençleri anmak ve onurlandırmak  amaçlı düzenlenen bir festivaldir.
   • 1.09.2022 - 30.09.2022 Arts Alive Johannesburg Uluslararası Sanat Festivali : Art Alive Johannesburg Uluslararası Sanat Festivali; müzikten dansa, tiyatrodan sanat sergilerine kadar  birçok etkinliği barındırmaktadır.
   • 29.09.2022 - 30.09.2022 Standard Bank Joy Of Jazz : Standard Bank Joy Of Jazz, Johannesburg’da düzenlenen ve jazz müziği tutkunlarının buluştuğu önemli bir organizasyondur.
   • 1.11.2022 - 7.11.2022 Whiskey Live Festival : Whiskey Live Festivali Johannesburg’da her yıl kasım ayında düzenlenen alkollü içeceklerin sergilendiği ve alkollü içeceklerle ilgili tavsiyelerin verildiği bir sergidir.
   • 1.01.2023 - 31.01.2023 Johannesburg Uluslararası Mozart Festivali : Johannesburg Uluslararası Mozart Festivali klasik müzik severleri bir araya getiren bir etkinliktir.

   Cape Town Hakkında

   Güney Afrika’nın önemli şehirlerinden olan Cape Town, eşsiz bir tarihe sahiptir. Tüm dünyanın hayran olduğu Eski Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın şehri olarak bilinen Cape Town, Table Dağı eteklerindeki muhteşem manzarası ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

   Tarihi : Dünya tarih için en önemli şehirlerden biri olarak kabul edilen Cape Town, yüzyıllar boyunca Hollanda ve İngiltere arasında kalmış bir yerleşim yeridir. Afrika Kıtası’nın en popüler ve turistik şehri olarak bilinen Cape Town, yılın 365 günü ziyaret edilebilecek özelliklere sahiptir.

   İlk Akla Gelenler : Cape Town, dünyaca ünlü siyasi lider Nelson Mandela’nın 18 yıl hapishanede tutulduğu şehirdir. Dünya tarihi açısından oldukça önemli olan 600 milyon yıllık Table Dağı’nın eteklerine kurulan şehrin en güneyinde yer alan Ümit Burnu, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi misafir etmektedir.

   Gideceklere Tavsiyeler : Cape Town’a gidecek ziyaretçilere West Coast Plajı’na gidip Table Dağı’nın muhteşem manzarasını izlemeleri önerilmektedir. Ayrıca Constantia bağlarında muhteşem şarapların tadına bakmaları da tavsiye edilmektedir.

   Giderken Alınması Gerekenler : Cape Town, dört mevsimi bir günde yaşadığı için ziyaretçilerin sıcak havalara aldanmamaları ve çantalarında ince bir hırkaya ya da cekete yer vermeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca ciddi anlamda su sıkıntılarının yaşandığı şehirde kuru şampuan ve deodorant da turistlerin yanlarına almaları gereken en önemli eşyalar arasında yer almaktadır.

   İlginç Bilgiler : 600 milyon yıl önce magmada oluşan yüksek basınç sebebiyle denizden yükselen Table Dağı, Cape Town’un en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. 1929 yılında şehirden dağa tırmanışı kolaylaştırmak adına yapılan teleferik sistemi, bir asırlık tarihiyle ziyaretçileri şaşırtmaktadır.

   Johannesburg Hakkında

   Güney Afrika’nın en büyük şehri olarak bilinen Johannesburg; doğal yaşam alanları, eğlence merkezleri ve alışveriş imkânları ile büyüleyici özelliklere sahiptir. Dünya tarihi için oldukça değerli olan 3,5 milyon yıllık fosilleri sayesinde şehir, UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

   Tarihi : Gezegende bulunan insan fosillerinin neredeyse yarısına sahip olan Johannesburg, görkemli tarihi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Özellikle 20. yüzyılda Apartheid rejimi ile sıkıntılı günler geçiren Johannesburg, Nelson Mandela sayesinde bu sistemi yıkmıştır.

   İlk Akla Gelenler : Afrika’nın ve dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri olarak kabul edilen Johannesburg en belirgin özelliği sahip olduğu altın madenleridir. 90’ların popüler müziği “Kwaito”nun doğduğu yer olan şehir, yılda 9,5 milyon ziyaretçi ağırlayan Montecasino isimli devasa bir eğlence merkezine sahiptir.

   Gideceklere Tavsiyeler : Eğlence merkezleri dışında doğal yaşam alanları ile ünlü Johannesburg’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken pek çok mekân bulunmaktadır. Dünyaca ünlü siyasi lider Nelson Mandela’nın bir dönem yaşadığı ve günümüzde müzeye dönüştürülen ev, bu mekanlar içerisinde en önemlilerinden biridir.

   Giderken Alınması Gerekenler : Johannesburg’a gidecek ziyaretçilerin yanlarına bir bel cüzdanı ya da çapraz askılı çanta almaları önerilmektedir. Pamuklu ve nefes alan kumaştan yapılan kıyafetler, ince bir hırka ile şemsiye de Johannesburg tatilini daha konforlu hale getirecektir.

   İlginç Bilgiler : Dünyanın en büyük insan yapımı ormanına sahip Johannesburg, 10 milyon ağaca ev sahipliği yapmaktadır. 3,5 milyon kişiye hizmet veren dünyanın en büyük hastanesi de şehrin sınırları içerisinde bulunmaktadır.

   Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi

   Güney Afrika’ya giriş yapıldığında bazı evrakların görevlilere gösterilmesinin ardından turistlere vize verilmektedir. Bunun için pasaportta en az iki sayfanın boş olması gerekmektedir. Alması oldukça kolay olan vizenin süresi 30 gündür. Bu sürenin üzerindeki ziyaretler için Güney Afrika Büyükelçiliği’nden randevu alınması zorunludur.

   Benzer Turlar