Tanzanya Turları

Kilimanjaro Dağı’ndan Serengeti Koruma Alanı’na, flamingoların yaşam alanı Manyara Gölü Milli Parkı’ndan Pemba Adası’na birçok lokasyon seçeneği ile Tanzanya Turları, 2022-2023 tatil sezonunda da doğal yaşamın peşinde koşanların listelerinde ilk sıralarda olmaya devam etmektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Tanzanya Turu için Önemli Duraklar

Zanzibar: Plajları ve berrak suları ile adından söz ettiren Zanzibar, aynı zamanda birçok turistik lokasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Zanzibar Turu’nda gezginler Taş Kasaba’da yerel halkın yaşamına konuk olup, Freddie Mercury’nin doğduğu evi ziyaret edebilmekte; Eski Köle Pazarı ve baharat çiftliklerini görebilmektedir.

Tanzanya Turları ile Keşfet

Tanzanya ve Güney Afrika: Tanzanya ve Güney Afrika Turu’nda, Serengeti Doğal Yaşam Alanı ve Kruger Milli Parkı’nda safari turlarına katılabilir; Taş Kasaba’da yerel halkın yaşayışına ortak olup, teleferik ile zirvesine çıktıkları Masa Dağı’ndan Cape Town manzarasını izleyebilirler.

Tanzanya ve Kenya: Tanzanya ve Kenya Turu’nda, Nairobi Ulusal Parkı’nda şehir ve vahşi yaşamı bir arada deneyimleyip, Serengeti Koruma Alanı’nda beş büyük göçe tanık olabilir; Zürafa Merkezi’nde, uzun dostlarımızı elleriniz ile besleme imkanı bulurken, Pemba Adası’nda ise dalış yapabilirsiniz.

Tanzanya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Kilimanjaro Dağı: Unesco Dünya Mirası Listesine giren Afrika Kıtası’nın en yüksek dağı Kilimanjaro, vahşi yaşamı ve zengin bitki örtüsünü keşfetmek isteyenlerin yanı sıra, tırmanış yapan dağcıların da gözdeleri arasındadır.

Taş Kasaba: UNESCO Koruma Listesi’nde olan Taş Kasaba’da; Sultan Sarayı , Freddy Mercury’nin doğduğu ev, Köle Pazarı Müzesi ziyaret edilebilmekte, Forodhani Gardens Gıda Pazarı’nda ise Zanzibar mutfağı deneyimlenebilmektedir.

Jambiani Köyü: Zanzibar’a bağlı balıkçı kasabası Jambiani, turistlere; dalış, yüzme, uçurtma sörfü gibi eşsiz deneyimler sunmaktadır.

Pemba Adası: Meyve ve baharat ağaçlarının yetiştirildiği verimli toprakları ile ünlü Pemba Adası’nın el değmemiş denizinde yüzülebilmekte, şnorkel ile dalış yapılabilmektedir.

Meru Dağı: Arusha Ulusal Parkı’nda yer alan Meru Dağı birçok yabani hayvana ve kuş türüne ev sahipliği yaparken, aynı zamanda tırmanış ve yürüyüş yapmak isteyen gezginler tarafından da ziyaret edilmektedir.