Roma Turları

İlk tercihi Akdeniz olanların 2022-2023 tatil sezonunda ilk fırsatta keşfetmek istediği yerlerin başında Roma gelmektedir. Uygun fiyatlı gezi turlarına katılanların yorumları incelendiğinde, Roma turu için en iyi zamanın ilkbahar ve sonbahar mevsimi olduğu görülmektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
İtalya Roma Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Roma Turu için Önemli Duraklar

Venedik: San Marco Meydanı’ndan Venedik Turu’na başlayan turistlerin; San Marco Bazilikası’nı, Dükler Sarayı’nı ve Aziz Mark’ın Çan Kulesi’ni görebilecekleri, Büyük Kanal’da gondol gezintisine katılmaları önerilmektedir. 

Floransa: Michelangelo’nun ünlü eseri Davut Heykeli’ni, Floransa Katedralini, şehrin kalbi Signoria Meydanı’nı ve daha birçok eşsiz güzelliği görmek isteyenlerin ilk tercihi Floransa Turu’dur.

Milano: Milano Turu’nu tercih edeceklerin görebilecekleri yerler arasında; Duomo Katedrali, Son Akşam Yemeği tablosunun sergilendiği Santa Maria delle Grazie ve alışveriş yapmak isteyeceklerin durağı olan Galleria Vittorio Emanuele II bulunmaktadır.

Portofino: İtalya’nın Cenova kentine bağlı, kartpostal tadındaki belde, rengarenk evlerin sıralandığı limanı ve eşsiz doğasıyla Portofino Turu yapmak isteyen turistleri sıcak bir merhaba ile karşılamaktadır. 

Napoli: Güney İtalya’nın Campania bölgesinde bulunan Napoli; Roma ve Milano’nun ardından üçüncü büyük şehirdir. Napoli Turu’na katılanların; Cappella Sansevero’yu, Pompei Antik Kenti’ni ve Via San Gregorio Armeno’yu ziyaret ettiği bilinmektedir.

Roma Turları ile Keşfet

Roma ve Paris: Roma’nın eşsiz güzellikleri olan Kolezyum’u, Trevi Çeşmesi’ni, İspanyol Merdivenleri’ni ve Pantheon Tapınağı’nı gördükten sonra tren seferi ile Paris’e geçerek Eyfel Kulesi’ni, Louvre Müzesi’ni ve yine Roma’da bulunan Pantheon tapınağı ile aynı isme sahip Pantheon Mozolesi’ni görmek, turistler için eşsiz bir deneyim olacaktır.

Roma ve Amsterdam: Roma ve Amsterdam Turu’na katılan gezginler Vatikan Müzesinde Leonardo da Vinci’nin ünlü eseri Aziz Jerome’yi, Van Gogh Müzesi’nin gözdesi Yıldızlı Gece Tablosunu ve nicesini yakından görme imkanına sahiptir. 

Roma ve Barcelona: Roma ve Barcelona Turu ile Trevi çeşmesinin etkileyici mimarisine tanıklık edebilir, La Sagrada Familia gibi duraklarda Art Nouveau tarzını gözlemleyebilirsiniz.

Roma Şaheserleri Turu: Roma’nın eşsiz güzelliklerini görmek için çıkılacak turun ilk durağı Kolezyum’dur. Roma Şaheserleri Turu’nda; Trevi Çeşmesi’ne uğur getirmesi için bozuk para atabilir, Panteon, İspanyol Merdivenleri’nde fotoğraf çekimi yapabilir ve Navono Meydanı’nda mimari yapılarının eşsiz güzelliği görülebilir.

Roma Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Pantheon Tapınağı: Piazza della Rotonda Meydanı’nda bulunan Pantheon Tapınağı; Antik Roma zamanında inşa edilmiş olup,günümüze kadar korunan mimari yapısıyla ve tam önünde yer alan Pantheon Çeşmesi ile birçok turistin ilgisini çekmektedir.

Kolezyum: Dünya’nın en büyük amfi tiyatrosu olarak bilinen Kolezyum, Roma İmparatorluğu döneminde gladyatörlerin karşı karşıya geldiği bir arena olarak kullanılmıştır.

Sistina Şapeli: Tavanı Michelangelo tarafından süslenen ve Katolikler için önemli bir yer olan Sistina Şapeli; Vatikan’da bulunmakta, Papa’nın resmi ikametgahı olmasının yanı sıra Papalık seçimlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Aziz Petrus Bazilikası: Hristiyanlığın en büyük kilisesi, Roma’nın ise en büyük dört bazilikasından biri olan Aziz Petrus, Michelangelo’nun yapımına başlaması ancak yapıyı tamamlayamadan ölmesi ile ünlenmiştir.

Trevi Çeşmesi: Trevi Çeşmesi, eşsiz tasarımı ile, uğur getirmesi için bozuk para atmak isteyen turistleri büyülemektedir.

İspanyol Merdivenleri: Francesco de Sanctis ve Alessandro Specchi tarafından inşa edilen 135 basamaklı İspanyol Merdivenleri, Roma’nın eşsiz manzarasının fotoğraflarını çekmek için ideal bir mekandır.

Sant Angelo Kalesi: Her yıl bir milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Kutsal Melek Kalesi, Roma İmparatorluğu döneminde anıt olarak inşa ettirilmiş ve Papalık kalesi olarak da kullanılmıştır.

Vatikan Müzesi: Her turistin mutlaka görmesi gereken Da Vinci, Bellini, Raphael gibi ünlü sanatçıların eserlerinin bulunduğu Vatikan Müzesi, Roma Katolik kilisesi tarafından inşa edilmiştir.

Villa Borgese: Adını Borghese Ailesi’nden alan Villa Borgese, ev sahipliği yaptığı koleksiyonun yanı sıra parkın içinde bulunan Pincio Bahçesi’ndeki göller ve mimari yapılar ile de dikkat çekmektedir.

Piazza Navona: Navona Meydanı, eşsiz heykellere ve çeşmelere ev sahipliği yaparak, meydanda yürüyen insanlara doyumsuz bir seyir zevki verirken; cafeleri ile de İtalya’nın eşsiz tatlarını tanıtmaktadır.

Palatino Tepesi: Roma antik kentinin en önemli yerlerinin başında gelen, tarihi tapınaklara ve kalıntılara ev sahipliği yapan Palatino Tepesi, turistlerin noktaları arasında yer almaktadır.

Aziz Petrus Meydanı: Vatikan’da bulunan Aziz Petrus Meydanı, Antik Çağ mimarisi ve Roma sokaklarına açılan büyük meydanıyla her yıl birçok turisti ağırlayarak eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Roma Meydanı: Antik Yunan mimarisi ile eşsiz bir atmosfer sunan Roma Meydanı’nın ortasında Naiadi Çeşmesi bulunmaktadır.

Popolo Meydanı: Popolo Meydanı, Santa Maria del Miracoli ve Montesantro Santa Maria kiliselerine ve çeşmelere ev sahipliği yapmasının yanı sıra konserler ve kutlamalar ile de insanların uğrak noktalarından birisi olmuştur.

Caracalla Hamamları: Roma’nın en eski antik yerlerinden birisi olan ve günümüze kadar birçok kısmı korunarak gelen Caracalla Hamamları,yaz aylarında açık hava konserleri ve Yaz Opera Festivallerine ev sahipliği yapmaktadır.