Portekiz Turları

İber Yarımadası’nda bulunan Portekiz, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biridir. 2022-2023 Portekiz Turları yeni yerler keşfetmek isteyen gezi tutkunlarını beklemektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Lizbon Porto Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Portekiz Turu için Önemli Duraklar

Lizbon: Portekiz başkenti Lizbon, dünyada iki yakası bulunan ender şehirlerden biridir. Lizbon Turu katılımcıları; Lizbon Katedrali, Gulbenkian Müzesi, şehrin ikonik simgelerinden Belem Kulesi ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Jeronimos Manastırı’nı gezebilmektedir.

Büyük Portekiz Turu: Bir zamanlar dünyaya hükmeden Portekiz; kendine has mimarisi, eğlenceleri, dünyaca ünlü şarapları, kültür ve sanat alanındaki zenginlikleri ile her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekmektedir. Büyük Portekiz Turu, ülkenin başkenti Lizbon’dan yola çıkarak Belem Kulesi, Douro Nehri, Fatima Kasabası, Convento do Cristo Manastırı ve Evora Katedrali’ni keşfetme imkanı tanımaktadır. 

Portekiz Turları ile Keşfet

Portekiz ve İspanya: La Sagra’da Familia, Al Casar, Plaza Mayor ve İspanya’nın seramik taşlarıyla bezenmiş meydanı Espana’nın ardından, Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Gotik manastır Jeronimos, Sao Jorge Kalesi ve kültürel etkinliklerin düzenlendiği Quinta da Regaleira Portekiz ve İspanya Turları ile gezilebilmektedir. 

Portekiz ve Endülüs: Kraliyet sarayı Alcazar, El Hamra ve Endülüs’ün ikonik mahallesi Granada’nın ardından Portekiz ve Endülüs Turları ile rota Portekiz’in Castelo, Algarve, Santa Cruz ve Alfama’ya çevrilmektedir. 

Portekiz ve Fas: Fas’ın dünyaca ünlü alışveriş kenti Marakeş’te başlayan ve Suvayr, Şafşavan ve Rabat’ta devam eden mistik yolculuk; Portekiz ve Fas Turları ile Portekiz’in Mondego Nehri kıyısına kurulan Coimbra şehri, Braga ve Sintra’ya uzanmaktadır. 

Portekiz Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Algarve Bölgesi: Yelken ve rüzgar sörfü yapanların ilk tercihlerinden Algarve, altın rengi kumsalları haricinde tarihi bölgeleri ile de büyük bir ilgi görmektedir.

Castelo: Castelo; Psikoposluk Sarayı, Arte Sacra ve Francisco Tavares Proenca Junior müzeleri ile görenleri kendine hayran bıraktıran bir kasabadır. 

Belem Kulesi: UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Belem Kulesi, eşsiz manzarası ve göz alıcı mimarisi ile başkent Lizbon’un ikonik yapılarından biridir. 

Alfama: Lizbon’un en eski tarihi bölgelerinden biri olan Alfama, eski kasaba kültürünü mimarisi ve eğlenceleri ile günümüzde hala yaşatmayı başaran turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. 

Dragao Stadı: 2004 yılında UEFA turnuvalarına ev sahipliği yapması amacı ile 2003 yılında inşa edilen Dragao Stadı, 52.000 seyirciyi kapasitesi ile rekor kırmış ve bu sebeple de şehrin ikonik yapılarından biri olmuştur. 

İber Yarımadası: İber Yarımadası, Avrupa Kıtası’nın Akdeniz’e bağlanan üç yarımadasından biridir. 

Santa Cruz: Santa Cruz, Portekiz’in en geniş plajlarından biri olup, devasa kayalıkları ve masmavi suları ile ziyaretçilerine göz alıcı bir doğa manzarası sunmaktadır. 

Obidos Village: Bembeyaz evleri, Arnavut kaldırımları ve daracık sokakları ile Orta Çağ’dan günümüze kadar korunan Obidos Village, kale şehrine verilebilecek en iyi örneklerden biridir. 

Douro Vadisi: UNESCO tarafından koruma altına alınan Douro Vadisi, devasa bir alana yayılmış şarap bağları ile dünyanın en eski şarap bölgeleri arasında yer almaktadır.