Paris Turları

Tarihi yapıları, eşsiz lezzetleri ve romantik atmosferi ile keyif ve heyecan dolu bir Paris tatili fırsatı, ekonomik ve uygun fiyatları ile katılımcılarını beklemekte. 2022-2023 sezonunda hakkında yapılan yorumların güzelliği, Paris turlarının popülaritesinden hiçbir şey kaybetmediğini göstermekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Paris Disneyland Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Paris Turu için Önemli Duraklar

Nice: Paris’in dünyaca ünlü Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Nice Turu ile Anka Parkı ve Marc Chagall Ulusal Müzesi gibi lokasyonları keşfe çıkabilirsiniz. 

Marsilya: Marsilya Turuna çıkarak Eski Liman’da yürüyüş yapabilir ve Marsilya Katedrali’nde geçmişin izlerini arayabilirsiniz. 

Monaco: Monaco Turu’nda Monte Carlo Casino’da eğlence dolu anılar biriktirebilir, Japon Bahçesi’nde doğanın mucizevi güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz. 

Monte Carlo: Monaco’nun eğlence mekanlarıyla ünlü semtinde, Monte Carlo Turu’na çıkarak Prens’in Sarayı’nın ihtişamını yakından görebilir, Monte Carlo Operası’nda düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz. 

Lyon: Fransa’nın en eski antik kalıntılarına, Orta Çağ mahallelerine ve Rönesans dönemi yapılarına sahip popüler şehri Lyon Turu ile geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. 

Strasbourg: Strasbourg Turu’na çıkarak UNESCO Dünya Mirası olarak sınıflandırılan tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Bordeaux: Bordeaux Turu ile dünyanın ana şarap fuarı Vinexpo’ya katılabilir, bölgenin üzüm bağlarında tadım yapabilirsiniz. 

Paris Disneyland: Paris Disneyland; ünlü Disney karakterleri, Marvel süper kahramanları ve Star Wars efsaneleriyle dolu bir eğlence merkezidir. Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere iki tema parkını bünyesinde barındırmaktadır. 

Büyük Paris: Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Zafer Takı, Notre Dame Katedrali ve Lüksemburg Bahçesi gibi dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken popüler destinasyonları Büyük Paris Turu ile keşfedebilirsiniz.

Elegant Paris: Eyfel Kulesi’nden Palais Garnier’e, Pompidou Merkezi’nden Versay Sarayı’na kadar uzanan, dünyaca ünlü yerleri yakından görmek için Elegant Paris Turunu tercih edebilirsiniz. 

Paris Turları ile Keşfet

Paris ve Amsterdam: Paris’in her yıl milyonlarca ziyaretçi çeken Eyfel Kulesi’ni gezdikten sonra Vincent van Gogh’un eserlerinin sergilendiği Van Gogh Müzesi’ne giderek unutulmaz bir Paris ve Amsterdam Turu geçirebilirsiniz. 

Paris ve Roma: Paris’in Louvre Müzesi’ni, Cenevre’nin Jet d’eau’sunu, Milano’nun Vittorio Emanuele II alışveriş merkezini ve Roma’nın Kolezyum’unu gezerek; Paris ve Roma Turuna bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. 

Paris ve Barcelona: Paris ve Barcelona Turu ile Eyfel Kulesi’ni ve Notre Dame Katedrali’ni keşfettikten sonra Park Güell ve La Sagrada Familia Bazilikası’nı gezerek, tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. 

Paris ve Brüksel: Paris’ten yola çıkıp Reims, Charleville-Mézières ve Charleroi’yi ziyaret edeceğiniz, keyif ve eğlence dolu bir Paris ve Brüksel Turu planlayabilirsiniz. 

Paris ve Londra: Flaman Rönesans tarzı mimarisiyle göz kamaştıran Arras, incecik kumlarla kaplı plajıyla bilinen Calais ve İngiltere’ye açılan kapı Dover gibi popüler yerler Paris ve Londra Turu ile ziyaretçilerini bekliyor. 

Paris ve Venedik: Paris ve Venedik Turu ile modanın kalbi Milano’yu, tarihi şehir Cenevre’yi ve Neo-klasik mimarisiyle tanınan Torino’yu ziyaret edebilirsiniz. 

Paris ve Benelux: Anne Frank Evi’ni, dünyanın en büyük çiçek bahçesi Keukenhof’u, Kraliyet Saint-Hubert Galerileri’ni ve daha fazlasını içeren Paris ve Benelux Turu ile unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 

Paris ve İtalya: Paris ve İtalya Turu, Sacré-Cœur Bazilikası’ndan Lüksemburg Bahçesi’ne, Trevi Çeşmesi’nden Pisa Kulesi’ne kadar uzanan farklı destinasyonları bir arada sunmaktadır. 

Paris ve Almanya: Paris, Reims, Lüksemburg ve Frankfurt gibi turistik yerleri keşfe çıkmak isterseniz Paris ve Almanya Turu ile dilediğiniz tatile kavuşabilirsiniz. 

Paris ve Belçika: Paris’te Tuileries Bahçesi ve Disneyland Paris’i ziyaret ettikten sonra Belçika’nın Grand-Place ve Atomium gibi turistik yerlerini keşfe çıkarak unutulmaz bir Paris ve Belçika Turu planlayabilirsiniz. 

Paris Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Eyfel Kulesi: Gustave Eiffel tarafından tasarlanan Eyfel Kulesi, dünyanın en ünlü kuleleri arasında yer almaktadır. 

Louvre Müzesi: Dünyanın en büyük sanat müzesi Louvre; Mona Lisa, Kanatlı Zafer Anıtı ve Milo Venüsü dahil olmak üzere oldukça meşhur eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

Notre Dame Katedrali: Tarihi insanlıkla yarışan Notre Dame Katedrali; Gotik mimarisiyle ihtişamlı bir şekilde yükselmekte ve kubbeli çatısı, muhteşem heykelleri ve uçan payandaları ile göz kamaştırmaktadır. 

Pantheon Paris: Pantheon, Paris’te Eyfel Kulesi ve Arc de Triomphe’den önce inşa edilen önemli bir anıttır. Pantheon’un balkonu, Paris’in panoramik manzarasını sunmaktadır.

Moulin Rouge Kabaresi: Romantik atmosferi, akşam şovları ve göz alıcı dekoru ile keşfedilmeyi bekleyen Moulin Rouge; Paris’in en ünlü kabaresi olup, 1889’da can-can dansını geliştirmiştir. 

Sacre Coeur Bazilikası: Sacre Coeur, Montmartre’de yer alan Roma Katolik katedralidir. Romanesk ve Bizans stilleri kullanılarak inşa edilen bazilika, Hz İsa’nın çarpıcı mozaiğini bünyesinde barındırmaktadır. 

Concorde Meydanı: Paris’in en büyük meydanı olarak kabul edilen Concorde Meydanı, Fransız İhtilali sırasında Kral XVI Louis, Marie Antoinette ve Maximilien Robespierre’in infazının yapıldığı yer olarak bilinmektedir. 

Şanzelize: Paris sokakları arasında en güzeli olarak nitelendirilen Şanzelize; alışverişten festivallere, tarihi yapılardan lüks restoranlara kadar birçok olanağı bir arada sunmaktadır. 

Le Marais: Victor Hugo’nun evi olarak gördüğü tarihi semt Le Marais, Arnavut kaldırımlı sokakları, ihtişamlı yapıları ve gizli avluları ile Orta Çağ’da yaşıyormuş hissi yaratmaktadır. 

Ressamlar Tepesi: Montmartre’nin tam kalbinde yer alan ve Paris’in en ünlü meydanlarından biri olan Ressamlar Tepesi; portrecileri, karikatüristleri ve silüet sanatçılarıyla tanınmaktadır. 

Place des Vosges: Place des Vosges, Paris’in en eski halk meydanıdır. Piknik, yürüyüş ve alışveriş için ziyaret edilen meydanda çeşitli sergiler de düzenlenmektedir.