Mumbai Turları

Hindistan’ın en büyük şehirlerinden Mumbai, eşsiz turistik noktaları ile her yıl milyonlarca gezgini ağırlamaktadır. Mumbai Turları, 2022-2023 tatil sezonunda da her bütçeye uygun fiyatları ve fırsatlarla dolu gezi rotaları ile katılımcılarını beklemektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler

Mumbai Turu için Önemli Duraklar

Agra: Agra Turu ile katılımcılar Tac Mahal’i, Ekber Şah Türbesi’ni, Agra Kalesi’ni ve Buland Darwaza’yı ziyaret edebilmektedir. 

Jaipur: Jaipur Turu ile katılımcılar; pembe ve kırmızı kum taşından yapılan Hawa Mahal’i, Jantar Mantar gökyüzü gözlemleme merkezini ve gölün ortasındaki eşsiz güzellikteki Jal Mahal’i ziyaret edebilmektedir. 

Mumbai Turları ile Keşfet

Mumbai ve Hindistan: Asma Bahçeleri, Galler Prensi Müzesi ve Jain Tapınağı’ndan başlayan Mumbai ve Hindistan Turları, Amber Kalesi, Altın Tapınak, Kızıl Kale ve çok daha fazlasıyla devam etmektedir.

Delhi: Lotus Tapınağı, Kızıl Kale, Akshardham Tapınağı ve Hint Kapısı gibi eşsiz destinasyonlar Delhi Turları ile keşfedilebilmektedir.

Mumbai Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Mahalaxmi Dhobi Ghat: Mumbai’nin simge yapılarından Dhobi Ghat, dünyanın en büyük çamaşırhanesi unvanına sahiptir. 

Mumbai’nin Asma Bahçeleri: Onlarca hayvan türüne ev sahipliği yapan Asma Bahçeleri, çok sayıda ağaç, çalı ve çiçek ile kaplıdır.

Hindistan’ın Giriş Kapısı: 20. yüzyılın en önemli eserlerinden Hindistan’ın Giriş Kapısı, Kral George ve Kraliçe Mary’nin 1911 yılında Hindistan’a yaptıkları ziyarette Apollo Bunder’a inişlerini anmak için inşa edilmiştir. 

Antilia:  Dünyaca ünlü iş adamı Mukesh Ambani’nin evi Antilia, hem Art Deco mimarisi hem de özel bir klinik, otomobil koleksiyonu, dua odası ve balo salonu gibi göz alıcı detayları ile dikkat çekmektedir.

Deccan Yaylası: 8 farklı Hindistan eyaletini kapsayan Deccan Yaylası, dünyanın en uzun yaylalardan biridir. 

Hırsızlar Pazarı: Eski fotoğraflar, antika radyolar, ilaç kutuları ve savaştan kalma eşyalar gibi akla gelebilecek her türlü nesnenin satıldığı Hırsızlar Pazarı, Mumbai’deki en ünlü bit pazarıdır. 

Elephanta Mağaraları: Tarihinin 5. ve 8. yüzyıllara dayandığı bilinen Elephanta Mağaraları, kaya kesimi taş heykelleri ile UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.