Mısır Turları

2022-2023 sezonunda tatil için en uygun fiyatları yakalamak isteyenler ilgi çekici rotalarla zenginleştirilmiş Mısır Turları’nı tercih ediyor. Farklı gezi noktaları ile Mısır şehirleri, seyahat ederek öğrenmeyi seven turistler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Mısır Turu için Önemli Duraklar

Sharm El Sheikh: Kızıldeniz’in eşsiz su altı dünyasını, meraklıları ile buluşturan Sharm El Sheikh Turu; çöl safarileri, tertemiz plajları ve heyecan verici deve turlarıyla ziyaretçileri kendine hayran bırakacak farklı birçok aktiviteyi bünyesinde barındırıyor. 

Hurghada: Mısır’ın Antik tarihine yolculuk yapmak ve Kızıldeniz’in serin sularında yüzmek isteyenler, Hurghada Turu ile hem kültür hem deniz turizminin tadını bir arada çıkarıyor. 

Kahire: Afrika Kıtası’nın en büyük kentinde firavunların mezarlarından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki uzanan en özel alanları keşfetmek isteyenler bu hayallerini uzun soluklu bir Kahire Turu ile gerçekleştiriyor.

Mısır Piramitleri: Eski krallık döneminde firavunların mezarları olarak inşa edilen ve günümüzde hala gizemi çözülemeyen Gize, Kefren ve Keops piramitlerini merak edenler; Mısır Piramitleri Turu ile bilinmeyene bir yolculuğa çıkıyor. 

Antik Mısır: Kahire’de dünyanın en büyük müzelerini ziyaret ederek firavunların hikâyesini öğrenmeyi arzulayanlar, Antik Mısır Turu ile hem tarihe bir yolculuk yapıyor hem de ülke kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalıyor.

Mısır Turları ile Keşfet

Mısır ve Kudüs: Kahire’nin taş sokaklarında dolaşarak hatıralar biriktirmek, Kudüs’ün Ağlama Duvarı’nda farklı inançların yaşam tarzlarını gözlemlemek isteyenler, Mısır ve Kudüs Turları ile unutamayacakları bir maceraya atılıyor.

Mısır ve Tunus: Kızıldeniz’in eşsiz güzelliğini ve Tunus’ta Roma dönemine ait eserleri görmek, Djerbe Adası’nda unutulmaz bir tatil yapmak isteyenler Mısır ve Tunus Turları’nı tercih ediyor.

Mısır ve Ürdün: Kahire’nin gizemli sokaklarından dünyanın 7 harikasından biri olan Petra Antik Kenti’ni keşfe uzanan, eşsiz bir macera Mısır ve Ürdün Turu’nda sizleri bekliyor. 

Büyük Mısır: Başkent Kahire’nin mistik sokaklarında UNESCO koruması altındaki alanları keşfetmek ve Hurghada’nın mükemmel plajlarında denize girmek isteyenler Büyük Mısır Turu ile farklı deneyimlere yelken açıyor.

Baştan Başa Mısır: Baştan Başa Mısır Turu gezginlere; Sharm El Sheikh’te sualtı dünyasını keşfetme, Hurghada’da develerle safariye çıkma ve başkent Kahire’de alışveriş yapma fırsatı veriyor. 

Mısır Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Sina Dağı: 2630 metre yüksekliğe ve yaklaşık 7 km bir tırmanış parkuruna sahip Sina Dağı, maceraya atılmayı sevenlerin mutlaka ziyaret ettiği, Kuzey Afrika ülkeleri arasında adı en çok bilinen dağdır. 

Amon Tapınağı: Antik Mısır’da hem tanrı hem kral olarak kabul edilen Amon Ra adına dikilen Amon Tapınağı, Karnak’ta bulunan en önemli açık hava müzelerinden biri olarak her yıl yüz binlerce turist ağırlamaktadır. 

Hatşepsut Tapınağı: Nil Nehri’nin batı kıyısında bulunan ve MÖ 1458 yılında ölen Mısır prensesi adına dikilen Hatşepsut Tapınağı, Krallar Vadisi yakınında bulunan en önemli ve popüler komplekslerden biridir. 

Kahire Müzesi: Antik Mısır uygarlığına ait en geniş koleksiyona sahip Kahire Müzesi, 120 binden fazla eseri ve paha biçilemeyen hazineleri ile dikkatleri üzerine çeken ülkenin, hatta dünyanın en önemli müzelerinden biridir. 

Tahrir Meydanı: Mısır devrimine de tanıklık eden Tahrir Meydanı, Afrika nüfusunun en yoğun bulunduğu alanlardan biri olup çevresindeki Mısır yemeklerini ustaca servis eden restoranları ve kafeleri ile bilinmektedir. 

Nil Nehri: Afrika Kıtası’nın onda birini kaplayan Nil Nehri; yer yer Mısır iklimini etkileyen, üzerinde çeşitli aktiviteler ve ekstrem sporların yanında sulama yapabilmeye de olanak veren doğal bir oluşumdur. 

Sharm El Sheikh Naama Koyu: Kızıldeniz’in en özel plajlarını içeren Sharm El Sheikh Naama Koyu; cam dipli tekne gezilerinin yanı sıra su altı dalış deneyimi sunan ve eşsiz Mısır sahilleri arasında en çok bilinen koydur.