Mauritius Turları

Uygun fiyatları ile turistlere harika bir tatil yapma fırsatı sunan Mauritius Turları, ilgi çekici rotaları ve aktiviteleri ile öne çıkmakta. 2022-2023 döneminde Hint Okyanusu’nun ortasında bir adada dinlenmek isteyenler Mauritius Turu’na yoğun ilgi göstermekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Mauritius Turu için Önemli Duraklar

Port Louis: Ramgoolam Botanik Bahçesi, Blue Penny Müzesi ve Caudan Waterfront alışveriş merkezini içine alan rotalarla, harika bir başkenti görmek isteyen gezginler Port Louis Turu ile Mauritius’u keşfe çıkıyor.

Trou d’Eau Douce: Ülkenin simge yapılarından Demirhindi Şelaleleri’ni görmek ve Şeker Müzesi’nde bu gıdanın bir zamanlar altın kadar değerli olduğunu belgelerle gösteren eserleri incelemek için Trou d’Eau Douce Turları’nı tercih edebilirsiniz. 

Mauritius Turları ile Keşfet

Mauritius ve Madagaskar: Başkent Port Louis’in turistik mekânları, Nosy Be Koruma Alanı ve Antananarivo Rova Sarayı’nı da içeren harika bir Mauritius ve Madagaskar Turu, zenginleştirilmiş rotalar ve farklı aktivitelerle sizleri bekliyor. 

Bel Ombre: Mauritius’un en güzel köylerini ziyaret ederek Bel Ombre Ulusal Parkı’nda trekking yapmak, oksijen deposu ormanlarında jeep safariye katılmak ve plajlarında güneşlenip denize girmek isteyenler, otantik Bel Ombre Turları’nı tercih ediyor.

Mauritius Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Mauritius Geyik Adası: Ülkenin doğu kıyısındaki Aux Cerfs’de bulunan Mauritius Geyik Adası, turistlerin zepline binmek ve Hint Okyanus’unun serin sularında stres atmak için tercih ettikleri duraktır. 

Casela Tabiat Parkı: Yırtıcı hayvanların gözlemlenebileceği ve turistlerin çeşitli aktivitelerle dopdolu bir gün yaşadığı Casela Tabiat Parkı, konsept turların ve yürüyüş alanlarının da bulunduğu ekolojik bir oluşumdur. 

Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi: Şifalı bitkileri, yemyeşil ağaçları ve dev nilüferleri ile görenleri büyüleyen Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi, turistlerin ülkede keyifle vakit geçirebilecekleri alanlardan biridir. 

Mauritius Merkez Pazarı: Başkent Port Louis’in merkezinde bulunan ve turistlerin de mutlaka uğradıkları Mauritius Merkez Pazarı; çeşitli hediyelik eşyalar ve baharatların yanı sıra tropikal meyve ve sebzelerin de bulunduğu bir yerdir. 

Chamarel Yedi Renkli Dünya Jeoparkı: En güzel ada ülkelerinden biri olan Mauritius’un, Riviere Noire bölgesinde bulunan ve adını 7 farklı renkteki kum tepesinden alan Chamarel Yedi Renkli Dünya Jeoparkı, simgesel Alev Ağacı’nın görülebileceği eşsiz lokasyonlardan biridir.