Lviv Turları

Lviv tatili ile; antik yapıları, gösterişli mimarisi ve otantik atmosferi ile her yıl olduğu gibi 2022-2023 sezonunda da turistlerin uğrak noktalarından biri olan Doğu Avrupa’nın incisi Lviv’i yakından görme imkanı bulabilirsiniz. Ziyaretçilerin yorumlarına bakıldığında, eşsiz güzellikleri ve uygun tur fiyatları ile Lviv’in görülmeye değer bir şehir olduğu anlaşılmaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Lviv Turu için Önemli Duraklar

Kiev Kiev Turu, başkentin önemli cazibe merkezi Mağaralar Manastırı’ndan Altın Kapı’ya uzanan gezi rotasıyla ziyaretçilerine keyifli bir tatil deneyimi sunmaktadır. 

Odessa: Odessa Turu ile tarihi Potemkin Merdivenleri’ni yakından görebilir, Ortada ve Arcadia Plajları’nda deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Çernobil: Çernobil Turu ile 1986 yılında yaşanan nükleer facianın izlerinin görülebileceği Star Wormwood Müzesi ve Dünyayı Kurtaranların Heykeli’ni ziyaret edebilir, şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Lviv Turları ile Keşfet

Lviv ve Ukrayna: Lviv ve Ukrayna turu ile şehrin merkezlerinden Pazar Meydanı ve ihtişamlı mimarinin gözler önüne serildiği Potocki ve Korniakt Sarayları’nı görebilir, yeni bir kültürü keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Lviv Şatolar: Lviv Şatolar Turu; Olesko, Pidhirtsi ve Zolochiv şatolarının arasında olduğu gezi rotasıyla ziyaretçilerini fantastik bir dünyaya davet ediyor.

Lviv Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu: Avrupa’nın en ünlü kültür merkezlerinden Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu, gösterişli mimari tasarımı ve göz alıcı güzelliği ile ziyaretçileri büyülemektedir.

Taras Shevchenko Heykeli: Taras Shevchenko Heykeli, Ukrayna’nın en önemli şairi Taras Shevchenko anısına yapılan heykellerden biridir. 

Leopold von Sacher-Masoch Anıtı: Lviv’in en ünlü heykellerinden biri olan ve Rynok Meydanı’nda yer alan Leopold von Sacher-Masoch Anıtı, mozoşizme adını veren Leopold von Sacher-Masoch anısına yapılmıştır.

Lviv Din Tarihi Müzesi: Gösterişli mimarisi ile tanınan Lviv Din Tarihi Müzesi, farklı inançlara özgü heykel, resim ve kitapların sergilendiği ilginç bir müzedir. 

Arena Lviv: Ukrayna’nın popüler stadyumlarından Arena Lviv, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kullanılan sekiz staddan biridir. 

Rynok Square: UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Rynok Meydanı; Lubomirski Sarayı, Black House ve ünlü belediye binalarından Lviv Town Hall’a ev sahipliği yapmaktadır.

Ulusal Sanat Galerisi: Ukrayna’nın en büyük müzelerinden Ulusal Sanat Galerisi, birçok sanatçının koleksiyonunun yer aldığı 62.000’den fazla esere sahiptir. 

Lychakiv Mezarlığı: 18. yüzyıldan beri var olan ve günümüzde adeta bir müze haline gelen Lychakiv Mezarlığı’nda, Lviv’in önde gelen isimlerinin kabirleri yer almaktadır. 

Lviv Old Town: Tarihi yapıların yer aldığı Lviv Old Town, Doğu Avrupa ülkeleri arasında en geniş yüzölçümüne sahip olan Ukrayna’nın popüler merkezlerindendir.

Saint George Katedrali: Lviv’in panoramik manzarasının görülebileceği simge yapılardan Saint George Katedrali, Barok mimariye sahip ihtişamlı bir yapıdır.

Lviv Bilim Adamları Evi: Tarihi bir binada yer alan Lviv Bilim Adamları Evi, iç ve dış düzenlemeleri ile ziyaretçilere görsel şölen yaşatmaktadır.