Küba Turları

Modern hayatın karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Küba gezi turları, Morro Kalesi’nden Devrim Müzesi’ne görülmeye değer pek çok lokasyonuyla 2022-2023 sezonunun da vazgeçilmezleri arasındadır. Uygun fiyatlı Küba tatil turları, turistlerin yorumları baz alındığında görülebileceği gibi kaçırılmayacak pek çok fırsat sunmaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Küba Turu için Önemli Duraklar

Havana:  Küba turlarının vazgeçilmez durağı, Küba’nın başkenti Havana, Afrika ve Karayip etkilerinin baştan sona hissedilebildiği önemli bir turizm merkezidir. Havana Turu sırasında bölgedeki geleneksel İspanyol mimarisi örnekleri, klasik Amerikan arabaları ve muhteşem manzaralar, gezginleri etkisi altına almaktadır.

Cancun: Küba turuna çıkanların uğramadan dönmek istemeyeceği, Meksika Karayiplerinin kalbi Cancun, muhteşem kumsalları ve turkuaz sularıyla beğeni toplamaktadır. Cancun Turu ile deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak mümkündür.

Küba ve Meksika: Küba Meksika Turu, Maya Harabeleri’nden ışıltılı kolonyal mimari örneklerine kadar pek çok mirası keşfetme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca gezginler ’Küba’nın gökkuşağı’ olarak bilinen nefes kesici vadi bölgesi Soroa ile Teotihuacan’da bulunan, muhteşem Aztek tapınaklarından San Cristobal’ı yakından görme fırsatı yakalamaktadır.

Küba Turları ile Keşfet

Küba ve Bahamalar: Küba Bahamalar Turu ile eşsiz pembe kumsalları, büyüleyici dağ ve vadileri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Domuz Plajı’nda farklı hayvanlarla birlikte yüzebilir, Küba müzeleri ile tarihe tanıklık edebilirsiniz. 

Küba ve Karayipler: Arnavut kaldırımlı nostajik Küba sokaklarından Jamaika’ya, St Vincent ve Grenadinler’e, Karayipler’in renkli dünyasına uzanan etkileyici bir tur sizleri beklemekte. Küba Karayipler turu, tüm bunlar ve çok daha fazlasını misafirlerine sunmakta.

Küba ve Amerika:  UNESCO listesindeki eski şehirlere ve renkli sokaklara sahip Küba’dan; dünyaca ünlü tema parkların, tarihi yapıların ve doğal güzelliklerin bulunduğu Amerika’ya uzanan unutulmaz bir yolculuk, Küba Amerika Turu ile sizleri beklemekte. 

Küba Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Sierra Maestra Milli Parkı: Bay of Pigs bölgesinde yer alan Sierra Maestra Milli Parkı, gerek Küba Devrimi’nin liderlerine sığınak olması gerekse muhteşem manzaralar barındırması sebebiyle, her yıl milyonların dikkatini üzerine çekmektedir. 

Morro Kalesi: El Morro Kalesi, Havana şehrinin körfez girişinde kayalık bir burun üzerinde yer almaktadır. Havana’nın eşsiz manzaralarına tanıklık edilebilidiği konumuyla beğeni toplayan kale, günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Havana Atatürk Heykeli: Fidel Castro’nun isteği üzerine 1994 yılında bir Türk heykeltraş tarafından, Küba’nın başkenti Havana’ya yapılan Atatürk Heykeli, şehrin tarihi caddesi Puerto’da yer almaktadır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği heykel, özellikle Küba turuna çıkan Türk vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Moncada Kışlası: Küba Devrimi’nin dönüm noktasının yaşandığı Moncada Kışlası’nın bir kısmı, gezginleri tarihi bir yolculuğa çıkaracak birkaç odadan oluşan müze görevi de görmektedir. 

Holguin Çiçek Parkı: Parque De Las Flores olarak da bilinen Holguin Çiçek Parkı, rengarenk manzarası ve huzur verici atmosferiyle ziyaretçilerini beklemektedir.

Devrim Müzesi: 1900’lerin ikinci çeyreğinde inşa edilen Devrim Müzesi, 1956’da Fidel Castro ve Che Guevara’yı diğer 80 devrimciyle birlikte Tuxpan’dan Küba’ya taşımak için kullanılan 13 metre uzunluğundaki yata saygı duruşunda bulunulan Memorial Granma Pavilion’a da ev sahipliği yapmaktadır. 

Malecon: Ülkenin en ünlü kordon boyu Malecon; devrim arabaları, mimarisi ile göz kamaştıran yapıları ve gün batımındaki olağanüstü manzarasıyla, yerli ve yabancı turistleri mest etmektedir.