Kenya Turları

Gökdelenlerin arasında bunalıp, kendini doğal yaşamın kucağına atmak isteyenlerin ilk tercihi, safarileri ile ünlü, uygun fiyatlı bir Kenya Turu’dur. .Başkent Nairobi ile birlikte Mombasa, Kisumu ve Nakuru da 2022-2023 tatil sezonunda mutlaka gidilmesi gereken Kenya şehirleridir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Kenya Turu için Önemli Duraklar

Nairobi: Yeşilin tüm tonlarını sunan Nairobi Milli Parkı’nı, Go Down Sanat Merkezi’ni ve bebek fillerin yanı sıra gergedanları görebileceğiniz Yetim Fil Merkezi’ni Nairobi Turu’nda ziyaret edebilirsiniz.

Kenya Göç Turu: Yağış alan bölgelere özellikle beş büyük hayvan olarak adlandırılan leoparların, aslanların, bufaloların, gergedanların ve fillerin toplu bir şekilde göç etmesini izlemek isteyenler Kenya Göç Turu’nda Masai Mara’yı ziyaret edebilirler.

Kenya Turları ile Keşfet

Kenya ve Zanzibar: Kenya’da Masai Pazarı’nı, Karen Blixen Müzesi’ni ve Nakuru Milli Parkı’nı ziyaret ettikten sonra Zanzibar’da baharat çiftliklerini ve UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı kabul edilen Stone Town’ı ziyaret ederek, Roman Katolik Katedrali’ni ve Forodhani Bahçeleri’ni görebilirsiniz.

Kenya ve Tanzanya: Büyük göçlere şahitlik etmek isteyenler, Tanzanya’da bulunan Serengeti Parkı ve Kenya’da bulunan Masai Mara’nın da dahil olduğu Kenya ve Tanzanya Turu sizleri bekliyor. Tur sırasında göçün yanı sıra Tanzanya’da Kilimanjaro Dağını, Manyara Gölü Milli Parkı’nı; Kenya’da ise Nairobi Milli Parkı’nı ve Fil Yetimhanesi’ni de yakından görebilirsiniz.

Kenya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Nairobi Milli Parkı: Nairobi’nin merkezine 7 km uzaklıkta bulunan Nairobi Milli Parkı, vahşi hayvanların özgürce dolaşabildiği devasa bir alandır.

Uhuru Park: Nairobi’nin en ünlü eğlence merkezi Uhuru Park; yapay bir göle, kaykay ve paten alanlarına sahip olmasının yanı sıra siyasi ve dini etkinliklerin de adresi konumundadır. 

Kenya Ulusal Arşiv ve Dokümantasyon Servisi: Başkent Nairobi’de bulunan Kenya Ulusal Arşiv ve Dokümantasyon Servisi, 19. yüzyılda toplanan Afrika eserlerini barındıran Murumbi Galerisi ile çok sayıda belgeye ev sahipliği yapmaktadır.

Nairobi Zürafa Merkezi: Türü tehlike altında olan Rothschild Zürafaları’nın yaşam bölgesi Nairobi Zürafa Merkezi, Nairobi’ye 40 dakikalık uzaklıktadır.

Kenya Müze Topluluğu: Birçok farklı milletten insanın Kenya’nın ve Kenya halkının tarihini tüm Dünya’ya gönüllü bir şekilde öğretmek ve rehberlik etmek istemesi üzerine Kenya Müze Topluluğu kurulmuştur.