İtalya Turları

Uygun fiyatlı İtalya gezi turları, 2022-2023 sezonunda da en iyi tatil garantisi sunan seçenekleriyle sizleri bekliyor. Fırsatları kaçırmayarak İtalya’yı gezenlerin yorumları dikkate alındığında bu muhteşem ülkenin neden bu denli tavsiye edildiği de kendisine cevap buluyor.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Büyük İtalya Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

İtalya Turu için Önemli Duraklar

Venedik: Dünyaca ünlü kanalları ve fotoğraflamaya değer mimari yapıları görmek üzere Venedik Turu’na katılanlara; Aziz Mark Meydanı’nda dolaşmaları ve Ahlar Köprüsü’nden muhteşem şehir manzarasını izlemeleri önerilmektedir. 

Roma: Sadece İtalya’nın değil dünyanın en gözde turistik noktalarından Roma’daki Kolezyum ve Konstantin Kemeri, ziyaretçilere harika bir seyir zevki sunmaktadır. Pantheon Anıtı ve 17. yüzyıldan kalma Trevi Çeşmesi’nin tarihine dokunmak, turistlerin Roma Turu’ndaki en gözde aktivitelerindendir. 

Como:İtalya’nın Orta Çağ komünü Como, ibadethaneleri ve müzeleriyle öne çıkmaktadır. Como Turu’nda göl çevresinde vakit geçirmek ve fenikülerle Brunate’ye çıkmak en sevilen aktivitelerdendir.

Sicilya: Sicilya, Barok tarzı yapıları ve doğal alanlarıyla tanınmaktadır. Özellikle Agrigento Tapınaklar Vadisi’nde trekking yapmak ve Modica’da tarihin derinliklerin uzanmak, turistlerin Sicilya Turu’nda mutlaka vakit ayırdıkları aktivitelerdendir. 

Amalfi: Positano Plajı’nın tertemiz kumsallarında güneşlenmek ve deniz girmek, Amalfi Turu’nda yapılabilecek en güzel aktivitedir. Ayrıca 13. yüzyıldan kalma yapılar ve Zümrüt Mağarası, görülmeye değer turistik alanlardan sadece bazılarıdır. 

Büyük İtalya Turu: İtalya’nın simgesi Kolezyum ve tarihe meydan okuyan Pisa Kulesi’ni fotoğraflamanın ardından Amalfi’ yi keşfetme ve Akdeniz’in tadını çıkarma fırsatı Büyük İtalya Turu ile sizleri bekliyor. 

Klasik İtalya Turu: Roma, Floransa, Pisa ve Como duraklarından oluşan Klasik İtalya Turu’nu tercih ederek ülkenin en önemli turistik yapıları keşfedebilmektedir.

Elegant İtalya Turu: İtalya’nın başkenti Roma’nın mimari güzelliklerinin yanı sıra Como’nun tabiat alanlarını ve Venedik’in eşsiz kanallarını gezme fırsatı Elegant İtalya Turu ile sizleri bekliyor.

İtalya Turları ile Keşfet

İtalya ve Fransa: İtalya-Fransa Turu ile İtalya’nın başkenti Roma’da tarihi eserleri görebilir, Amalfi kıyılarında denize girmenin tadına varabilir ve Eyfel Kulesi’nin yanı sıra Lyon’un keşfedilmeyi bekleyen sokaklarını fotoğraflayabilirsiniz. 

İtalya ve İspanya: Floransa’nın Gotik yapılarından Pisa Kulesi’ne, İspanya’nın Endülüs Özerk Bölgesi’nden başkent Madrid’e uzanan unutulmayacak bir tatil deneyimi İtalya-İspanya Turu ile sizleri bekliyor. 

İtalya ve İsviçre: İtalya-İsviçre Turları’yla Venedik Kanalı’nda tekne turlarına katılabilir, Sicilya Yarımadası’nda tarihi tapınakları keşfe çıkabilir ve İsviçre’nin gözbebeği Alpler’in en yüksek noktası Matterhorn’a çıkabilirsiniz. 

İtalya ve Almanya: Meşhur Brandenburg Kapısı’nı görme, büyüleyici Sanssouci Parkı ve İtalya’daki en güzel doğal oluşum olan Como Gölü çevresini keşfetme fırsatı İtalya-Almanya Turları ile sizi bekliyor. 

İtalya ve Yunanistan: Tarihi Sicilya Yarımadası’nı Pompeii Antik Kenti’ni ve Yunanistan’ın başkenti Atina’yı tek seferde gezmek isteyenler bu hayallerini İtalya-Yunanistan Turu ile gerçeğe dönüştürüyor.

İtalya ve Slovenya: Modanın merkezi Milano’da alışveriş, Roma sokaklarında keşif ve Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki pitoresk manzaraları seyir keyfi; İtalya-Slovenya Turu’nda bir araya geliyor. 

İtalya ve Balkanlar: İtalya’nın gözdesi Floransa’da, Orta Çağ’a meydan okuyan katedralleri görmek ve Adriyatik kıyısındaki Karadağ’ın Kotor kentinde keşfedilmeyi bekleyen yerleri dolaşmak isteyenler İtalya-Balkanlar Turları ile hayallerine kavuşuyor. 

Mega İtalya Turu: İtalya’nın Floransa kentindeki Orta Çağ’dan kalma Barok yapıları incelemek ve Antik kent Pompeii’yi keşfetmek isteyenler için Mega İtalya Turu harika bir alternatif sunuyor.

İtalya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Antik Kentler: İtalya’daki en önemli Antik kentlerin başında gelen Pompei, Falerii Novi ve Harcalanenum ilgi çekici kalıntıları ile göz doldurmaktadır. 

Cinque Terre: İtalya vizesi alanların öncelikli durakları arasında bulunan Cinque Terre; engebeli ancak bir o kadar da güzel sahil şeridi,“beş toprak” anlamına gelen Orta Çağ’dan kalma dokusu, Manarola ve Riomaggiore köyleri ye görülmeye değer güzelliktedir.

Pisa Kulesi: Unesco Dünya Miras Listesi’nin baş tacı Pisa Kulesi, 1173 yılında inşa edilmiş ve aslında mühendislik hatası sonucu ortaya çıkan eğikliği sebebiyle, tüm dünyada bilinen bir eser haline gelmiştir.

Pantheon Tapınağı: Adeta bir açık hava müzesini andıran, tüm Roma yapıları içerisinde en iyi korunmuş olan Pantheon Tapınağı, imparatorluğun önemli isimlerinin naaşlarının yanı sıra ilgi çekici mimarisi ile her yıl milyonlarca turistin uğrak noktalarından biri olmayı başarmaktadır.

Kolezyum: Roma İmparatorluğu mirası Kolezyum, Antik Roma’nın en özel yapılarından biri olarak ülkeyi ziyaret eden gezginlerin görmeyi en çok arzu ettiği turistik yerlerden biridir.

Davut Heykeli: Michelangelo’nun Rönesans başyapıtı sayılan Davut Heykeli, ince işçiliği ve heybetli duruşu ile görenleri hayrete düşüren önemli bir Floransa yapıtıdır. 

Flavian Amfitiyatrosu: Kolezyum’un diğer adı olarak hafızalarda yer edinen ve yaz mevsiminde düzenlenen açık hava konserleri ile bilinen Flavian Amfitiyatrosu, turistlerin mutlaka vakit ayırmaları gereken yerlerden biridir. 

Como Gölü: En güzel İtalya manzarasını sunan Como Gölü, oksijen deposu ormanları ve tertemiz suyuyla turistlerden tam not almayı başarmış durumdadır.

Venedik Kanalı: İtalya’nın meşhur gondol gezilerinin yapıldığı Venedik Kanalı, şehrin muhteşem dokusunu hissetme fırsatının yanı sıra Rialto ve Accademia köprülerini de görme şansı sunmaktadır. 

San Marco Meydanı: Ducale Sarayı ve meşhur çan kulesi ile görenleri büyüleyen San Marco Meydanı’nda yürüyüş yaparak hem tarihi yapıları hem de meşhur San Marco Bazilikası’nı görme fırsatı yakalanabilmektedir. 

Piazza del Duomo: Floransa’nın simge yapılarından Duomo Meydanı’nda İtalyan lezzetlerini sunan restoranları ve Orta Çağ’dan kalma yapılar olan Floransa Katedrali ve St. Giovanni Vaftizhanesi’ni bir arada bulmak mümkündür. 

San Marco Bazilikası: Yapı Düka Sarayı’nın hemen bitişiğinde bulunan San Marco Bazilikası, her saat başında sesi duyulan kilise çanı ile tüm İtalya’yı dua etmeye çağırmaktadır.

Galleria Vittorio Emanuele:  İtalya’nın moda merkezi Galleria Vittorio Emanuele, tarihi ve çevresinde yer alan heykelleriyle dikkat çekmekte; her yıl alışveriş tutkunu milyonlarca turisti ağırlamaktadır. 

Sant Angelo Kalesi: Dikkat çeken silindirik yapısıyla Sant Angelo Kalesi, İmparator Hadrianus tarafından ailesine ve kendisine bir anıt mezar olarak inşa ettirilmiş bu yapı, taş işçiliği ve heykelleri ile turistlerin beğenisini kazanmayı başarmıştır. 

Ponte Vecchio: Arno Nehri üzerinde bulunan ve inşası 14. yüzyılda tamamlanan Ponte Vecchio Köprüsü, İtalya mimarisinin en özel yapılarından biri olarak dikkat çekmektedir. 

Santa Maria: Floransa Katedrali nam-ı diğer Santa Maria, 1296 ile 1436 yılları arasında inşa edilmiş; Gotik tarzı, geniş kubbeleri ve farklı freskleri ile bilinen bir yapıdır. 

Leonardo da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi: Ressam ve bilim insanı Leonardo da Vinci’ye adanan bu müze, 1953 yılında başbakan Gasperi tarafından açılmış ve o günden bu yana turistlerin keşfetmek için can attığı mekanlar arasında yer almaya başlamıştır.