İsrail Turları

Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının kavşağında yer alan İsrail’de 2022-2023 tatil sezonu, uygun gezi fiyatları ile dikkat çekmektedir. İsrail’in başkenti Kudüs, semavi dinler tarafından kutsal sayıldığından her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

İsrail Turu için Önemli Duraklar

Kudüs: Kudüs Turu ile dünyanın en eski şehirlerinden birini gezme fırsatının yanı sıra Mescidi Aksa, Ağlama Duvarı ve Kutsal Mezar Kilisesi’ni görme imkanı da bulabilirsiniz. 

Tel Aviv: Tel Aviv Turu ile ziyaretçiler Bauhaus tarzı binalarla çevrili kent sokakları, antik Yafa Limanı, Neve Tzedek ve teknoloji devlerininin bulunduğu cam kuleli gökdelenli caddeleriyle ünlü İsrail başkentinde benzersiz bir deneyim yaşamaktadır.

İsrail Turları ile Keşfet

İsrail ve Ürdün: Kutsal Kabir Kilisesi, Yad Vashem, Petra ve Amman Kalesi gibi Orta Doğu’nun gözde lokasyonlarının yer aldığı İsrail ve Ürdün Turu’na çıkan turistler muhteşem bir tatilin kapılarını aralamaktadır. 

İsrail Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Yafa: İsrail şehirleri içerisinde en güzeli kabul edilebilecek olan, liman kenti Yafa, muhteşem İsrail plajlarında tatil yapmak isteyen ziyaretçileri beklemektedir.

Hasan Bek Camii: İsrail’in en tanınmış camilerinden Hasan Bek, çevresindeki modern gökdelenlere tezat bir biçimde, Osmanlı tarzı ile dikkat çekmektedir.

Eretz İsrail Müzesi: Bünyesinde bir planetaryumu da barındıran Eretz İsrail Müzesi, geniş bir arkeolojik, antropolojik ve tarihi eser sergisine sahiptir.

Hatikva Pazarı: Deniz ürünleri dahil pek çok şeyin bulunabileceği Hatikva Pazarı, turistlerin İsrail turu esnasında en çok ziyaret ettiği mekanlardan biridir. 

Bit Pazarı-Jaffa: Ziyaretçilerine bambaşka bir alışveriş deneyimi yaşatan Bit Pazarı-Jaffa; İsrail sokaklarını  antika gibi değerli eşyaların da satıldığı bir mekandır. 

Airport City: Airport City, 8. Zırhlı Tugay Anıtı ve Kfar Truman’ın yakınlarında yer alan yüksek güvenlikli tel örgülerle sınırları korunan İsrail’in bir bölgesidir.

Rothschild Caddesi: İsrail gece hayatının önemli duraklarından Rothschild Caddesi; ünlü restoranların, mağazaların ve eğlence merkezlerinin yer aldığı lokasyondur.