İspanya Turları

Her yıl 50 milyonu aşkın turistin ilk tercihlerinden biri olan İspanya tatili,  Barselona’dan İbiza’ya, Kanarya Adalarından Mayorka’ya uzanan eşsiz destinasyonları ile 2022-2023 sezonunun da gözde ülkelerinden biri. Uygun fiyatlı İspanya gezi turlarına çıkanların yorumlarına bakıldığında turistlere pek çok fırsat sunduğu görülmekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Büyük İspanya Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
İspanya Krallığı Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele

İspanya Turu için Önemli Duraklar

İbiza: İspanya’ya bağlı Balear Takımadalarından biri olan İbiza UNESCO tarafından koruma altındadır. İbiza Turları sırasında tertemiz plajlarda denize girebilir, alışveriş olanaklarının tadını çıkarabilir ve hareketli gece hayatı ile Akdeniz’de turizmin kalbinin attığı yerde eğlenceyi doruklarda yaşayabilirsiniz. 

Barselona: Kimliğini ünlü Mimar Antoni Gaudí’ye borçlu olan Barselona, dört bir yanında sanat eseri niteliği taşıyan mimari harikaları ve farklı şehir planı ile her yıl binlerce turisti cezbetmektedir. La Sagrada Familia’dan Park Güel’e kadar pek çok mekanı Barselona Turu sayesinde baştan sona keşfedebilirsiniz.

Granada: Kayak sporu ile ünlü Sierra Nevada Dağlarının eteklerinde kurulu olan Granada, İspanya’nın Endülüs bölgesindeki turizm merkezlerinden biridir. Granada Turu sayesinde Mağribi Kalesi ve El Hamra Sarayı gibi pek çok mimari harikayı yakından inceleyebilirsiniz.

Büyük İspanya Turu: Barselona ve Madrid başta olmak üzere, Valencia, Granada gibi farklı şehirleri gezeceğiniz Büyük İspanya Turu ile tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Klasik İspanya Turu: İspanya’nın en popüler şehirlerini görmek istiyorsanız ilk tercihiniz olması gereken Klasik İspanya Turu sizlere başkent Madrid ve Barselona’yı hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan keşfetmeyi vadediyor.

Elegant İspanya Turu: Barselona, Cadiz, Cordoba, Toledo, Sevilla, Ronda, Madrid, Granada, Girona ve Valencia başta olmak üzere Elegant İspanya Turunda ülkenin en sevilen şehirlerini tek bir rotada görebilirsiniz.

Mega İspanya Turu: Klasik rotalardan sıkıldıysanız Mega İspanya Turları Valencia, Barselona, Zaragoza, Madrid, Toledo, Córdoba, Sevilla, Granada ve Málaga ile farklı bir rotayı keşfedebilirsiniz.

İspanya Turları ile Keşfet

İspanya Endülüs: Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkenti Sevilla’dan başlayan, Granada, Cordoba, Malaga, Cadiz ve Huelva ile devam eden İspanya Endülüs Turu sayesinde farklı bir kültürü derinlemesine öğrenebilirsiniz.

İspanya İtalya: İspanya-İtalya Turu ile İtalya’nın başkenti Roma, kanallar şehri Venedik ve dünya modasına yön veren Milano’yu da keşfedebilirsiniz. 

İspanya Fransa: İspanya-Fransa Turları sizlere aşıklar şehri Paris, yeryüzündeki cennet olarak nitelenen güzelleri güzeli Nice, geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar giden Lyon ve çok daha fazlasını keşfetme fırsatı sunuyor. 

İspanya Portekiz: Portekiz’in başkenti Lizbon, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Porto, hakkında anlatılan mucizelerle tüm dünyayı sallayan Fatima gibi pek çok güzellik İspanya-Portekiz Turları ile sizleri çağırıyor.

İspanya Fas: İspanya gezisinin hemen ardından Marakeş’ten Kazablanka’ya, Rabat’tan Fes’e uzanan mistik bir yolculuğun tadını İspanya-Fas Turu eşliğinde çıkarabilirsiniz.

Baştan Başa İspanya Turu: Endülüs’te Sevilla’dan Malaga’ya devam eden yolculuğumuz Baştan Başa İspanya Turunda Barselona’nın otantik mimarisi, başkent Madrid’in hareketli yaşantısı ve Valencia’nın huzurlu atmosferine tanıklık ettikten sonra son bulacak. 

Neo Klasik İspanya Turu: Bilbao, Burgos, Segovia, Madrid, Cuenca, Valencia, Teruel ve Barselona’yı kapsayan Neo Klasik İspanya Turuna çıkarak tatilinize farklı bir dokunuş yapabilirsiniz.

İspanya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Costa Brava: İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan Costa Brava, bakir koyları, kasabaları, farklı kültürü, güzel gastronomisi ile keşfedilmeyi bekleyen Katalan sahil şerididir.

Montserrat: Katalonya Özerk Bölgesi’nde Barselona’ya oldukça yakın konumdaki bir dağ olan Montserrat, eşsiz doğa manzarasının yanı sıra ev sahipliği yaptığı tarihi manastır ile bilinmektedir.

El Hamra Sarayı: Endülüs Özerk Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Granada’da İslami Arap mimarisinin izlerinin net bir şekilde görülebildiği El Hamra Sarayı’nın tarihi Roma dönemine kadar uzanmaktadır.

La Sagrada Familia: Antoni Gaudi’nin vefatı dolayısıyla yarım kalan mimari harikası La Sagrada Familia bu elim geçmişine rağmen Barselona’nın simgesi olarak kabul edilmektedir.

Casa Mila: Barselona’da 1906 ile 1910 yılları arasında ünlü Mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanan ve inşa edilen Casa Mila La Pedrera adıyla da bilinmektedir.

La Rambla Caddesi: Barselona’nın hiç uyumayan cazibe merkezi La Rambla Caddesi, tapas barları, butik kafeleri, farklı markaların mağazaları, rengarenk çiçekler satan tezgahları ile güzel bir gün geçirmek isteyenler için harika bir duraktır.

La Boqueria: Geçmişi 1200’lü yıllara kadar uzanan, Barselona’nın en büyük halk pazarlarından biri olan La Boqueria hem yerel halk hem de turistler tarafından alışveriş için sıklıkla tercih edilmektedir.

El Born: Barselona’nın gündüzleri güzel butikleri, şirin kafeleri ve kültür-sanat merkezleri ile capcanlı olan semti El Born’da geceleri ise günün ilk saatlerine kadar müziğin hiç kesilmediği kokteyl barları ve samba mekanları rağbet görmektedir.

Casa Batllo: Barselona şehir merkezinde yer alan ve Antoni Gaudi’nin baş yapıtlarından biri olan Casa Batllo, balkon korkuluklarının şekli nedeniyle halk arasında Kemikli Ev adıyla tanınmaktadır.

Kurtuba Camii: Cordoba’da eski bir kilisenin yerine inşa edilen Kurtuba Ulu Camii, farklı mimarisi ile İslamiyet açısından oldukça değerli tarihi bir yapıdır. 

Alcazar Sarayı: İspanya’nın Sevilla şehrinde Moro kökenli Müslüman krallar için inşa ettirilen Alcazar Sarayı, Müdeccen mimari stile sahip en önemli tarihi yapılardan biridir.

Dalí Tiyatrosu ve Müzesi: İspanyol Ressam Salvador Dali’ye adanan Dalí Tiyatrosu ve Müzesi Katalonya bölgesindeki Figueres şehrinde yer almakta ve dünyanın önde gelen sanat müzelerinden biri olarak kabul görmektedir.