Hollanda Turları

Dünyaca ünlü ikonik yapıları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Hollanda’da unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. 2022-2023 sezonunda çıkacağınız Hollanda gezisi ile eşi benzeri olmayan yerleri yakından görebilir ve ülke kültürünü yaşayarak öğrenebilirsiniz.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Hollanda Turu için Önemli Duraklar 

Amsterdam: Amsterdam Turu ile gece hayatına doyabilir, 40’tan fazla müzesinde kültürel bir yolculuğa çıkabilir ve çok sayıda tiyatroda düzenlenen oyunlara katılım sağlayabilirsiniz. 

Giethoorn: Giethoorn Turuna çıkarak ülke kültürü hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, tekne gezisine çıkabilir ve Weerribben-Wieden Milli Parkı’nda doğanın güzelliklerine şahit olabilirsiniz. 

Büyük Hollanda Turu: Amsterdam’dan Lahey’e, Rotterdam’dan Utrecht’e kadar uzanan onlarca farklı lokasyonu bir arada sunan Büyük Hollanda Turu ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Hollanda Turları ile Keşfet

Hollanda ve Belçika: Hollanda ve Belçika Turu ile dünyanın en büyüklerinden biri olan Antwerp Limanı’nı keşfe çıkabilir, geleneksel lezzetlerin adresi Brüksel’de damak şöleni yaşayabilirsiniz. 

Hollanda ve Almanya: Pitoresk Duisburg’dan tarihi kasabalarıyla ünlü Essen’e ve rengarenk çiçekleriyle bilinen Dortmund’a kadar pek çok destinasyonu keşfetme fırsatı sunan Hollanda ve Almanya Turu sizleri bekliyor.

Hollanda ve Fransa: Hollanda ve Fransa Turu’na çıkarak Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahip Antwerpen’i keşfedebilir ve pazarlarında keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Ghent’ten hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. 

Hollanda ve Lüksemburg: Amsterdam’da Rijksmuseum’u, Euromast gözlem kulesini ve Lüksemburg’da Vianden Kalesi’ni karış karış gezebileceğiniz bir Hollanda ve Lüksemburg Turu sizleri bekliyor. 

Hollanda Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler 

Vondelpark: Yılda 10 milyon ziyaretçi çeken Vondelpark, Hollanda’nın en büyük ve en ünlü kent parkıdır. 

Van Gogh Müzesi: Van Gogh Müzesi, Hollandalı Post-empresyonist ressamın eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyadaki diğer müzeler ile karşılaştırıldığında Van Gogh Müzesi, en geniş koleksiyona sahip olandır. 

Rijksmuseum: Orta Çağ’dan bu yana Hollanda tarihini ve sanat eserlerini tanıtan Rijksmuseum, Amsterdam’ın Müze Meydanı’nda ziyaretçilerini beklemektedir.

A’DAM Lookout: A’DAM Lookout, 100 metre yükseklikten Amsterdam ve çevresinin 360 derecelik panoramik manzarasını sunmaktadır. 

Body Worlds: Body Worlds, 200’den fazla gerçek insan ve hayvan vücudunu sergileyen bir anatomi müzesidir. Müzenin temel amacı, mutluluğun insan sağlığına olan etkisini ortaya çıkarmaktır. 

Lahey: Hollanda’nın 3. büyük şehri Lahey; müzeler, sanat galerileri ve sayısız eğlence olanağı ile dolu olmanın yanı sıra geçmişe ışık tutan tarihi yapıların yer aldığı Hollanda sokaklarının en güzellerine de ev sahipliği yapmaktadır. 

Zaanse Schans: Hollanda’nın turistik mahallesi Zaanse Schans, yel değirmeni ve ahşap evleri ile ünlüdür. 

Eindhoven: Hollanda’nın tasarım ve teknoloji başkenti Eindhoven, yenilikçi karakteriyle modernizmin en popüler simgeleri arasında kabul edilmektedir. 

Utrecht: Utrecht; şehir merkezinin tam kalbinde yer alan Dom Kulesi; şehir içi kanalları, mağazaları ve restoranlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır. 

Hollanda Kraliyet Sarayı: Hollanda Krallığı’nın evlerinden biri olan Hollanda Kraliyet Sarayı, Roma mimarisinden esinlenilerek 1648 ve 1665 yılları arasında inşa edilmiştir. Yapı, Batı Avrupa ülkelerindeki en ihtişamlı saraylar arasındadır.

Scheveningen: Hollanda plajları denildiğinde ilk akla gelen Scheveningen, sembolik iskelesi ve minyatür şehir Madurodam ile görülmeye değerdir.