Hindistan Turları

Hindistan tatili, turistlerin 2022-2023 sezonunu en iyi geçirebilecekleri bol aktiviteli bir seçenek. Mumbai’de alışveriş, Yeni Delhi’de kültürel aktiviteler, Goa’da muhteşem plajlarda güneşlenmek, Hindistan turunu cazibeli kılmakta. Daha önce Hindistan gezi turuna çıkanların yorumlarında verdiği tavsiyelerden; lokasyonun uygun fiyatları sayesinde şahane bir tatil geçirdikleri anlaşılabilmekte.

Filtreler
Bütçe

Gezilecek Şehirler

Aradığınız kriterlere uygun tur bulunamamaktadır. 'nı görüntülemektesiniz.

Hindistan Turu için Önemli Duraklar

Mumbai: Bombay ismi ile de bilinen ve Hint Okyanusu’na açılan Mumbai; göz alıcı sıradışı mimari yapılarıyla turistlerin ilgisini çekmekte. Mumbai Turu ile dünyanın en kalabalık şehirlerinden birine yolculuk yapılabilmekte.

Varanasi: Hinduizmin en kutsal yerlerinden biri olarak kabul edilen Varanasi; tarihi yapı ve tapınak bakımından oldukça zengindir. Ganj Nehri’nin bulunduğu muhteşem şehre yolculuk yapmak isteyenler, Varanasi Turu’nu tercih ederek Dhamekh Stupa, Shri Durga Temple gibi yapıları yakından görebilmektedir.

Hindistan Altın Üçgen Turu: Hindistan Altın Üçgen Turu turistlere, Delhi’de Hint lezzetlerini deneme, görkemli Jama Camii’nde kutsal emanetleri görme, Agra’da dünyaca ünlü Taj Mahal’ın ihtişamının büyüsüne kapılma ve Pembe şehir Jaipur’da Kent Sarayı’nı gezme şansı sunmaktadır. 

Hindistan Arınma Turu: Zihinsel bir arınma yaşamak ve bölgede kutsal kabul edilen Ganj Nehri seremonilerini izlemek isteyenler, Hindistan Arınma Turu ile bu fırsatı yakalamaktadır. 

Hindistan Yoga Turu: Dünyanın önde gelen yoga ve meditasyon merkezlerine sahip olan Hindistan; zihinsel, bedensel ve ruhsal bir yolculuk için düzenlenen yoga turları ile ziyaretçilerine huzurun kapılarını açmaktadır. 

Hindistan Turları ile Keşfet

Hindistan ve Nepal: Hindistan’dan sonra Everest Dağı’na heyecanlı bir yolculuk Hindistan Nepal turu ile gezginleri beklemekte. Himalayaların nefes kesen manzaraları, dünyaca ünlü Swayambhunath tapınak kompleksi, büyüleyici kraliyet kompleksi Durbar Meydanı ve daha fazlası bu tur ile görülebilecekler arasında. 

Hindistan ve Tibet: Dünyanın Çatısı Tibet; Potala Sarayı, Sera Manastırı, ışıltılı Mapang Gölü, eşsiz Ganden Manastırı ve nefes kesen Makalu Dağı’yla turistleri heyecanlandırmakta. Tibet’in ihtişamlı budist tapınaklarını, sıra dışı manastırlarını, dağlarını ve göllerini yakından görmek isteyenler Hindistan Tibet turunu kaçırmamalı. 

Hindistan ve Sri Lanka: Hint Okyanusu’nun incisi Sri Lanka; göz alıcı plajları ile çok sayıda turistin gitmeyi hayal ettiği bir ada ülkesidir. Yala Milli Parkı’ndaki filleri görmek, Sigiriya’da Antik kalıntıları keşfetmek, Hac bölgesi Adem Tepesi’ne yürümek, şahane Mirissa Plajı’nda güneşin ve denizin keyfini çıkarmak; Hindistan Sri Lanka turu ile mümkün. 

Hindistan ve Maldivler: Göz kamaştıran bembeyaz kumları, mercan kayalıkları ve masmavi denizi ile birçok gezginin hayallerini süsleyen Maldivler; 1200’den fazla adadan oluşmakta. Okyanusun ışıltılı mercanlarının sergilendiği Ulusal Müze, mercan taşlarından yapılmış Male Cuma Cami, Bathalaa Plajı, donanımlı dalışın adresi Kuredu ve daha nice nefes kesen lokasyon için Hindistan Maldivler turu tercih edilebilmekte. 

Hindistan Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Tac Mahal: Hindistan’ın Agra şehrinde bulunan ve Şah Cihan tarafından yaptırılan, İslam mimarisinin önemli örneklerinden Tac Mahal; karakteristik beyaz mermerli tasarımı sebebiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almakta. 

Amber Kalesi: Sarp kayalıkların üzerine konumlanmış Amber Kalesi; büyük avlusu ve zengin iç süslemeleri ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeyi başarmış ihtişamlı bir yapıdır. 

Mahalaxmi Dhobi Ghat: Mumbai’de bulunan ve 140 yıllık açık hava çamaşırhanesi olarak hastanelere ve otellere hizmet veren Mahalaxmi Dhobi Ghat, Hindistan zengin sokakları ile arasındaki büyük tezatlık sebebiyle ziyaretçileri şaşırtmakta. 

Hawa Mahal: Jaipur’un devasa yapısı Hawa Mahal; kırmızı ve pembe kumtaşından yapılmış duvarları, tacı anımsatan piramidal yapısı, 953 adet küçük penceresi ile görülmeye değer görkemli bir binadır. 

Mumbai’nin Asma Bahçeleri: Malamar Tepeleri’nde bulunan Mumbai’nin Asma Bahçeleri, yemyeşil atmosferi, ünlü hayvan silüetli çitleri, sayısız çiçekleri ve oyun alanları ile Hindistan’ın turistik yerlerindendir. 

Altın Tapınak: Hindistan’ın Amritsar şehrinde yer alan ve zengin dış dekoruyla dikkatleri üzerine çeken Altın Tapınak, Sih inancının en önemli ibadet yerlerinden biri olarak yıl içinde sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. 

Kutub Minar: Zaferi simgeleyen Kutup Minar; 5 katlı görkemli yapısı ile müslüman egemenliğinin muhteşem eseri olarak Yeni Delhi semalarından izlenebilen, tarihteki ilk İslam anıtıdır. 

Kızıl Kale: Hindistan’ın başkenti Delhi’de bulunan ve eşsiz yapısının her noktası bir hikayenin ürünü olan Kızıl Kale; çok sayıda müzeye ev sahipliği yapan bir merkezdir.

Hindistan’ın Giriş Kapısı: Mumbai’de yer alan, Hint-Saracenic tarzında inşa edilen, Arap Denizi’ne bakan Hindistan’ın Giriş Kapısı, 26 metre yüksekliğe sahip göz alıcı bir kemerdir.