Güney Amerika Turları

2022-2023 tatil döneminde en sık tercih edilen rotaların ziyaret edildiği Güney Amerika Turları, gezginleri oldukça heyecanlandırmakta. Özellikle blogları takip eden ve kıtada yapılacak etkinliklere göz atan turistlerin Güney Amerika Turları’na büyük bir merakla katıldığı görülmekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Güney Amerika Turu için Önemli Duraklar

Brezilya: Kurtarıcı İsa Heykeli’ni görmek ve bölgeden müthiş şehir manzarasını seyretmek isteyenler Rio de Janeiro Turu ile, doğal parkları ziyaret ederek kentin gelişmiş merkezinde dolaşmayı tercih edenler Sao Paulo Turu ile, ülkenin pitoresk sokakları ile yerel restoranlarında çeşitli yemekler denemek isteyenler ise kapsamlı bir Brezilya Turu ile hayallerini gerçeğe çeviriyor. 

Arjantin: 19. yüzyıldan kalma şehir meydanı ve Klasist yapıları görebileceğiniz Buenos Aires Turu’nun yanında ulusal parkları gezerek bölgenin en yüksek dağına çıkabileceğiniz Arjantin Turu sizleri bekliyor. 

Meksika: Ulusal müzeleri ve restoranları ziyaret edebileceğiniz Mexico City Turu ile ülkenin en önemli plajlarında güneşlenip dalış, trekking ve sualtı sergisi gezme gibi heyecan verici aktivitelerde yer alabileceğiniz Meksika Turu, sizi hayalinizdeki tatili yapmaya davet ediyor.

Peru: İnka Uygarlığı’na ait kentin keşfe çıkıldığı Machu Pıcchu Turları, çeşitli kalıntıların incelendiği ve müzelerin gezildiği bir Lima Turu, son olarak tüm bunları ve ülkenin görkemli katedrallerini içeren Peru Turları, turistlerin en beğendiği rotalarla hazırlanıyor. 

Kolombiya: Meşhur başkent meydanı ve botanik bahçesinin gezilebileceği bir Bogota Turu ile ülkenin yerel lezzetlerinin denenebileceği ve hediyeliklerin alınabileceği bölgelere uzanan kapsamlı bir Kolombiya Turu, gezginleri heyecanlandıracak tüm aktiviteleri içeriyor. 

Uruguay: Okyanusa açılan tertemiz plajları, insana huzur veren tabiat alanları ve ülke tarihine ışık tutan ilgi çekici eserleri içeren müzelerini gezebileceğiniz Uruguay Turu size aynı anda hem deniz hem de kültür tatili yapma imkânı veriyor. 

Venezuela: Dünyanın en uzun şelalesini yakından görme fırsatı, plajlarıyla nam salmış Isla de Margarita Adası’nda denize girme şansı ve Karakas’ın görkemli katedrallerinin yanı sıra Simon Bolivar Anıt Mezarı’nı da ziyaret edebilme olanağı sunan Venezuela Turu, sizi çok yönlü bir tatile götürüyor. 

Güney Amerika Turları ile Keşfet

Güney Amerika ve Afrika: Arjantin’in Buenos Aires ve Kolombiya’nın Bogota başkentlerinden Tanzanya’nın Dodoma şehrine uzanan harika bir yolculuk Güney Amerika ve Afrika Turları ile sizleri bekliyor.

Güney Amerika ve Kuzey Amerika: Brezilya’nın renkli festivallerine katılabileceğiniz, Uruguay’ın ilgi çekici sokaklarını keşfedebileceğiniz, El Salvador’un tertemiz kumsallarında güneşlenerek Amerika’nın dünyaca ünlü noktalarına ayak basabileceğiniz bir Güney Amerika ve Kuzey Amerika Turu sizleri bekliyor. 

Güney Amerika ve Karayipler: Meksika’nın İnka Antik kentleriyle Küba’nın devrime uzanan anılarına şahitlik edebileceğiniz ve Karayiplerin yerel lezzetlerini deneyip okyanusun su altı faunasına yolculuk yapabileceğiniz Güney Amerika ve Karayipler Turu, gezginleri mutlu edecek tüm ayrıntıları barındırıyor. 

Bolivya: Tarihi meydanları görebileceğiniz ve çevresindeki mağazalardan hediyelikler alabileceğiniz La Paz Turu; Kolomb öncesi döneme ait kalıntıları hayretle inceleyeceğiniz bir Bolivya Turu, sizi tarih bir yolculuğuna çıkmaya davet ediyor.

Ekvador: Başkent Kito’nun sömürge öncesine ait mimari yapıları, koloni dönemi kiliseleri ve aktif yanardağ ziyaretini de kapsayan bir Ekvador Turu, turistlere macerası bol bir tatil yaşama fırsatı vadediyor. 

Büyük Güney Amerika: Bogota’nın görkemli katedrallerinden Cusco’nun Antik harabelerine, Valparaiso’nun tertemiz kumsallarından Buenos Aires’in büyüleyici şehir merkezine uzanan rotalarıyla Büyük Güney Amerika Turu, gezginlere aynı kıtada farklı kültürleri keşfetme fırsatı tanıyor.

Şili: Meşhur tepeleri ve ihtişamlı yönetim sarayını görebileceğiniz Santiago Turu ve bunlara ek olarak ülkenin ulusal müzelerinde kıta tarihine ışık tutan eserleri inceleyebileceğiniz Şili Turu, sizleri daha önce tatmadığınız maceralar yaşamaya davet ediyor.


Güney Amerika Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Atlas Okyanusu: Dünyanın en büyük ikinci okyanusu olarak nam salmış Atlas Okyanusu, birçok Güney Amerika ülkesinin kıyısının olduğu ve dalış, şnorkelle yüzme, tekne turu ve daha birçok çeşitli aktivitenin yapılabildiği bir coğrafi oluşumdur. 

Amazon Nehri: And Dağları’nın zirvesinden doğan ve aynı zamanda dünyanın en uzun nehirlerinden biri olan Amazon, büyüleyici görüntüsü ve ilgi çekici su rengi ile bilinmektedir. 

Amazon Ormanları: Oldukça geniş bir alanı kapsayan ve birkaç ülkenin içerisinden geçen Amazon Ormanları, dünyada parmakla gösterilen ağaç ve bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır. 

La Bombonera Stadyumu: Arjantin’in köklü kulübü Boca Juniors’un iç saha maçlarını oynadığı La Bombonera Stadyumu, karşılaşmalar harici turistik amaçlı da ziyaret edilebilmektedir. 

And Dağları: Dünyanın en uzun sıradağları olarak bilinen And Dağları, turistlerin trekking yapmak ve temiz hava almak için tercih ettiği bir bölgedir. 

Curutchet Müze Evi: Geleneksel tarzın modern mimariyle bütünleştiği Curutchet Müze Evi, Arjantin’in başkentinde bulunan ve UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne eklediği Latin Amerika’daki tek projedir.

La Boca: Dar yolları, eğlenceli mekânları ve yerel restoranları ile öne çıkan La Boca, başkentte yer alan ve Riachuelo Nehri boyunca uzanan bir bölgedir. 

Huayna Picchu Zirvesi: Machu Picchu’da İnka harabelerinin bulunduğu bölgede konumlanan Huayna Picchu Zirvesi, bu Antik kenti ziyaret eden turistlerin ilgisini çekebilecek en güzel yerlerdendir. 

Nautilius Akvaryumu: Peru’nun başkenti Lima’da bulunan Nautilius Akvaryumu, birbirinden farklı canlıların doğal ortamında gözlemlenebileceği turistik bir mekandır

Titikaka Gölü: Peru ve Bolivya arasında kalan Titikaka Gölü, kıtanın en büyük tatlı su gölü olması sebebiyle oldukça sık ziyaret edilmektedir. 

Puma Punku: 12.800 fit yükseklikte bulunan ve bu sebeple hiç bir ağacın büyümediği Puma Punku, Bolivya’nın Tiwanaku şehrinde yer almaktadır.

Angel Şelalesi: Dünyanın en yüksek çağlayanı unvanına sahip Angel Şelalesi, turistlerin bu bölgede Amerika parklarından sonra en sık ziyaret ettiği doğal alandır.