Güney Afrika Cumhuriyeti Turları

Cape Town’dan Johannesburg’a birçok eşsiz güzellikte şehre sahip  Güney Afrika, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bölgeyi ziyaret eden turistlerin yorumları incelendiğinde Güney Afrika Turları’nın 2022-2023 tatil sezonunda katılımcılarına kaçırılmayacak fırsatlar sunduğu görülmektedir.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Güney Afrika Turu için Önemli Duraklar

Cape Town: Cape Town Turu’nda gezginler; bölgenin en ünlü alanlarından Ümit Burnu, plajları ile adından sıkça bahsettiren Camps Koyu, kentin en güzel manzaralarını gözler önüne seren The Cape Wheel ve çok daha fazlasını ziyaret edebilmektedir.

Johannesburg: Johannesburg Turu ile Nelson Mandela Heykeli’ni, ırkçılık döneminin yansıtıldığı Apartheid Müzesi’ni, açıkhava etkinlikleri ile ünlü Johannesburg Botanik Bahçesi’ni ve nadir beyaz aslanlar da dahil olmak üzere en büyük aslan popülasyonuna sahip Drakenstein Aslan Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Güney Afrika Turları ile Keşfet

Güney Afrika ve Tanzanya:  Güney Afrika ve Tanzanya Turu’nda gezginler; ırkçılıkla mücadelenin gözler önüne serildiği Apartheid Müzesi’ni, Afrika’nın en uç noktası Ümit Burnu’nu ve Johannesburg Botanik Bahçesi’ni ziyaret ettikten sonra Kilimanjaro Dağı Milli Parkı’nı, Taş Kasaba’yı ve şnorkelli dalış yapabilecekleri Pemba Adası’nı gezerek keyifli anlar yaşayabilmektedir.

Güney Afrika Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Nizamiye Külliyesi: İçerisinde okul, pazar, market gibi birçok yapıyı barındıran Nizamiye Külliyesi, Güney Yarımkürenin en büyük cami kompleksidir. 

Apartheid Müzesi: Johannesburg şehrinde yer alan Apartheid Müzesi, Güney Afrika’nın 20. yüzyıl tarihine ışık tutan bir yapıdır.

Carlton Centre: 223 metre yüksekliği ile Afrika’nın en yüksek binası olma özelliğini taşıyan Carlton Centre’de afrika yemeklerini tadarak, hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret ederek Güney Afrika’da yaşamı deneyimleme şansı yakalamak mümkündür.

Johannesburg Hayvanat Bahçesi: Johannesburg’un kuzeyinde yer alan Hayvanat Bahçesi, nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlar da dahil olmak üzere 320 türe ev sahipliği yapmaktadır

Ümit Burnu: Afrika haritasında kıtanın en uç noktası olarak görünen Ümit Burnu, çeşitli bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Masa Dağı: Dünya’nın en yüksek yerlerinden Masa Dağı’nı, özellikle gezginler tırmanış yapmak için tercih etmektedirler.

Cape Point: Afrika safari turu ile ünlü Cape Yarımadası’nın güneydoğu bölgesinde yer alan Cape Noktası, eşsiz manzarası ile turistlerin ilgi odağıdır.

Waterfront Cape Town: Atlas Okyanusu kıyısındaki Cape Town ile Masa Dağı üzerinde yer alan Waterfront, 123 hektarlık ticari ve konut merkezidir. 

Kruger Milli Parkı: Endemik bitki türleri ile vahşi hayvanları görmek, safari turlarına çıkmak, doğa yürüyüşleri yapmak isteyen gezginler Afrika hava durumunu kontrol ederek özellikle nisan ve ekim aylarında Kruger Milli Parkı’nı ziyaret etmektedirler.