Katanya’nın En Büyük Parkı: Gioeni Parkı

Gioeni Parkı

Gioeni Parkı

0 dk'lık okuma
36 kişi okudu

Gioeni Parkı, yerel halk tarafından bulunduğu Katanya şehrinin akciğeri olarak adlandırılmaktadır. İçerisinde birçok aktivite alanı bulunduran Gioeni Parkı ziyaretçilerin sakin ve keyifli zaman geçirmek için tercih ettikleri bir duraktır.

Dört mevsim tatilin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz İtalya turu ile yepyeni yerler keşfetmenin tadına varabilirsiniz.

Gioeni Parkı’nın, Mimar Michelangelo Mancini’nin 1931 yılında hazırladığı şehir planı projesi dahilinde yapılması planlanmıştır. Fakat İkinci Dünya Savaşı bu sürece engel olduğu için parkın inşaasına ancak 1972 yılında başlanmış ve birkaç yıl içinde kapısı ziyaretçilerine açılmıştır.

Tarih ve doğa aşıklarını memnun etmeyi başaran Ankara çıkışlı Katanya turları sırasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Katanya’nın En Büyük Parkı Parco Gioeni

Gioeni Parkı’nda yeşil alanı artırmak ve çeşitlendirmek için bulunduğu volkanik topraklar üzerinde zeytin, begonvil ve kaktüs gibi bitkiler yetiştirilmektedir. Ayrıca parkta, Antik Dönem’den günümüze kadar taşınmış olan tarihi bir su kemeri de yer almaktadır. 75.000 metrekarelik alanıyla Katanya şehrinin en büyük parkı ünvanını taşıyan bu devasa alanda; yürüyüş patikaları, çocuk oyun parkı ve oturma bankları bulunmaktadır.

Katanya gezilecek yerler ile tatil turunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Gioeni Parkı’nın tertemiz havasında keyif yapmak için önerilen süre 3 saattir. Park özel gereksinimli bireyler için tamamiyle uygun koşullara sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra haftanın her günü sabah 08.00, akşam 22.00 saatleri arasında hizmet veren bu devasa yeşil alanı ziyaret etmek ise tamamen ücretsizdir.

Muhteşem duraklar ve tarihi lokasyonlar, İtalya gezilecek yerler listesi ile sizleri bekliyor.

Sevdiklerinizle Paylaşın

İtalya Vizesi

İtalya’ya yapılacak turistik gezilerde Schengen vizesi şartı aranmaktadır. 90 günlük ziyaretleri kapsayan Schengen vizesi için kişilerin ikâmet adreslerine göre ilgili İtalya Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gioeni Parkı nerededir?

Gioeni Parkı İtalya’nın Sicilya Özerk Bölgesi’ndeki Katanya şehrinde yer almaktadır. Ayrıca park Katanya şehrinin Via del Bosco bölgesindedir.