Capcanlı Bir Macera Merkezi: Norsk Tindesenter

Önceki
Norsk Tindesenter

Norsk Tindesenter

Sonraki
0 dk'lık okuma
15 kişi okudu

Andalsnes şehrinde yer alan Norsk Tindesenter, hem müze hem de başlı başına bir merkez olma görevlerini üstlenmektedir. Genel olarak dağcılık, tırmanma ve benzeri aktiviteler üzerine hazırlanan düzenli sergiler bulunmaktadır. Norveç’teki en yüksek kapalı tırmanma duvarı olan Carls Hall’da burada olduğu için sık sık ziyaretçi almaktadır. 

Maceraseverlerin Ortak Adresi

Norsk Tindesenter, Norveç Dağcılık Müzesi ve Carls Hall’a ev sahipliği yapan bir merkezdir. İçerisinde pek çok aktivitenin bulunduğu merkez, 2016 senesinde açılmış olsa da şimdiden büyük bir popülarite kazanmıştır. Norsk Tindesenter, Romsdalen Vadisi’nin tam kalbinde olan Andalsnes şehrinin önemli bir parçasıdır. Müzede sergilenen 16 enstalasyon ise büyük bir ilgi görmektedir.

Norsk Tindesenter, her yaş grubundan ziyaretçiye hitap etmektedir. Özellikle çocuklara uygun tırmanma alanlarının da bulunması, aileler için önemli bir tercih sebebidir.

Merkez, pazartesi-perşembe günlerinde 10.00-16.00 saatleri boyunca hizmet vermektedir. cuma ve cumartesi günlerinde bu saatler 10.00-20.00 olarak değişmektedir.

Merkezden bir anı ile ayrılmak isteyen ziyaretçiler, hediyelik eşya dükkanını ziyaret edebilmektedir. Canlı bir merkez olduğu için Norsk Tindesenter ziyareti öncesinde rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

Norveç Vizesi

Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlar, Norveç vizesi almadan 90 gün sınır şartı ile seyahat edebilmektedir. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşların ise gerekli belgeler ile konsolosluklara ve büyükelçiliklere başvuruda bulunması gereklidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Norsk Tindesenter rezervasyonu nasıl yapılmaktadır?

Nork Tindesenter'e gitmek için merkezin resmi internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırılmalıdır. Karışıklık olmaması adına rezervasyon bilgileri not edilmelidir.

Norsk Tindesenter’a hangi mevsimde gidilmelidir?

Norsk Tindesenter, her mevsimde ziyarete açıktır. Merkezin çalışma saatleri ise günlere göre farklılık göstermektedir.