Fransa Turları

Uygun fiyatları ve zenginleştirilmiş rotaları ile 2022-2023 döneminde turistlerin dikkatini çekmeyi başaran Fransa tatil turları, özenle hazırlanan gezi programı ve simgeleşmiş mekân ziyaretleri ile muhteşem bir fırsat sunmakta.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Fransa Turu için Önemli Duraklar

Paris: Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi simge yapıları içeren Paris Turu, aynı zamanda Orta Çağ’dan kalma kiliseleri ve katedralleri ile turistlere eşsiz bir deneyime ortak olma fırsatı sunuyor. 

Colmar: Vosges Dağı’nın eteklerinde kurulan harika kasaba ziyaretini de içeren ve turistleri en güzel pitoresk manzaralarla buluşturan Colmar Turu, Arnavut kaldırımlı sokakları ve el değmemiş ormanları ile büyülen Colmar’da, gezginleri muhteşem bir deneyime ortak ediyor. 

Provence: Fransa’nın sevilen turistik bölgelerini içeren Provence Turu; Orta Çağ’dan kalma katedralleri, damaklarda harika bir his bırakan şarapları ve manzarasıyla misafirlerini harika bir serüvene çıkarıyor. 

Nice: Muhteşem Akdeniz manzarası izleme fırsatı sunan Nice Turu; bir tablodan fırlamış eski şehir sokakları, tertemiz kumsallar ve Orta Çağ’dan kalma manastırlarla sizleri bekliyor. 

Bordeaux: 18. Yüzyıldan kalma meydanları ve titizlikle korunmuş tarihi eserleri görebileceğiniz Bordeaux Turu sizleri, Antik tiyatro binasını da kapsayan muhteşem bir organizasyonla buluşturuyor.

Fransa Disneyland: Marne la Vallee kentindeki eğlence parkına götüren Fransa Disneyland Turu, keyifli vakit geçirmek ve aynı zamanda ülkenin en güzel turistik mekanlarını da görmek isteyenlerin öncelikli seçimlerinden biri. 

Fransa Köyleri: Pitoresk manzaraları ziyaretçilerle buluşturan; Vezelay, Roussillon, Eze ve Saint Veran köylerini içeren Fransa Köyleri Turu, turistleri adeta Orta Çağ’da bir yolculuğa çıkarıyor. 

Büyük Fransa: Paris’in ünlü Şanzelize’sinden Nice’in büyüleyici Akdeniz kıyılarına, Lyon’un tarihi kiliselerinden Colmar’ın Arnavut kaldırımlı sokaklarına uzanan Büyük Fransa Turu, ilgi çekici lokasyonları ve müthiş bir atmosfer ile sizleri bekliyor.

Fransa Şatolar: Blois, Chambord, Chenonceau ve Cheverny şatoları öncelikli olmak üzere Loire Vadisi’nin en güzel tarihi yapılarını görmek isteyenler, Fransa Şatolar Turu’nda bir araya geliyor. 

Fransa Şarap: Dünyanın en büyük şarap üreticisi Fransa’nın meşhur Vosne-Romanée Köyü’ndeki üzüm bağlarını da görebileceğiniz unutulmaz bir Fransa Şarap Turu, tadım etkinlikleri ve satış standlarını sizlerle buluşturuyor. 

Fransa Turları ile Keşfet

Fransa ve Amsterdam: Eyfel Kulesi’nden harika bir şehir manzarası seyri sonrası Hollanda’nın başkentinde Orta Çağ’dan kalma mimari eserleri incelemek isteyenler, Fransa ve Amsterdam Turları’nı tercih ediyor.

Fransa ve İtalya: Paris’in ünlü caddelerinden Akdeniz’in göz bebeği Roma’ya uzanan unutulmaz bir deneyim, Fransa ve İtalya Turları ile meraklılarını bekliyor. 

Fransa ve İspanya: Louvre Müzesi ziyareti ile başlayan haftayı, Barselona’nın La Sagrada Familia’sı ile bitirmek isteyenlerin öncelikli tercihi Fransa ve İspanya Turları, ilgi çekici rotaları ve heyecan verici aktiviteler ile dikkat çekiyor. 

Fransa ve İsviçre: Lyon’un Orta Çağ sokaklarından sıyrılıp İsviçre Alplerinde oksijen depolama fırsatı sunan Fransa ve İsviçre Turları, turistlerin gözdesi birçok lokasyonu bünyesinde barındırıyor. 

Fransa ve Almanya: Colmar’ın Arnavut kaldırımlı sokaklarından Fransız Riviera’sına, Berlin katedrallerinden Dresden’in eşsiz yapılarına uzanan Fransa ve Almanya Turu, turistlere istedikleri tüm mekânları bir tatilde görebilme imkanı sunuyor. 

Fransa ve Hollanda: Pitoresk köylerden eski kent merkezine bir bakış atmak ve Amsterdam Kanalları’nda unutulmaz bir maceraya atılmak isteyenler Fransa ve Hollanda Turu’nu tercih ediyor. 

Fransa ve Belçika: Fransız şarabını ustalıkla üreten köyleri ve lezzetli waffleları denemek isteyenler için, özel olarak tasarlanmış Fransa ve Belçika Turları sizleri bekliyor. 

Fransa ve Avrupa: Paris’ten Berlin’e, Berlin’den Madrid ve Roma’ya uzanan, harika bir başkent yolculuğu yapmak isteyenler Fransa ve Avrupa Turu ile bu hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 

Fransa ve Benelux: Fransız simge yapılarından Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un turistik bölgelerine uzanan bir serüven için Fransa ve Benelux Turları en ideal seçeneklerle sizleri bekliyor. 

Fransa ve Lüksemburg: Marsilya’nın katedrallerinden doğa harikası alanlarını kapsayan ve Lüksemburg’un modern sokaklarında son bulan bir yolculuk için Fransa ve Lüksemburg Turları’nı tercih edebilirsiniz. 

Fransa Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Eyfel Kulesi: En güzel Fransa manzaralarını sunan, 1889 yapımı Eyfel Kulesi, ülkenin sembolik yapılarından biri olarak öne çıkmakta ve her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. 

Louvre Müzesi: Roma heykellerinden Mona Lisa tablosuna kadar oldukça geniş bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, dünyaca ünlü bir mekandır. 

Notre Dame Katedrali: 13. yüzyıla ait Notre Dame Katedrali, Gotik tarzdaki ilgi çekici yapısı ile Batı Avrupa ülkeleri arasında parmakla gösterilen ve fotoğraflamak için turistlerin adeta birbiriyle yarıştığı bir duraktır. 

Pantheon Paris: Paris’in koruyucu azizesine ithaf edilen ve Fransız Devrimi sonrasında dini işlevini yitiren Pantheon Paris, bugün bir anıt mezar olarak en güzel Paris manzaralarını turistlerle buluşturmakta ve görenleri büyülemektedir. 

Moulin Rouge Kabaresi: Başkent Paris’teki ünlü Moulin Rouge Kabaresi, 100 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanından milyonlarca turistin ziyaret ettiği ve içerisinde sihirbazlık gösterilerinin yanı sıra şovların yapıldığı, kültür ve eğlence merkezidir.

Mont Saint Michel: Ülkenin kuzeyindeki ada komünü Mont Saint Michel, Normandiya sahillerinde, 100 hektarlık bir alana yayılmış olan ve turistlerin merakla ziyaret ettiği bir bölge olarak öne çıkmaktadır. 

Zafer Takı: Fransa’da Orta Çağ’dan kalma en anlamlı anıtlardan biri olan Zafer Takı, 49 metrelik yüksekliği ve Neoklasik mimari tarzındaki muhteşem mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. 

Concorde Meydanı: Concorde Meydanı, Fransız kültürünü yansıtan yapıları, farklı tarzlarda inşa edilen çeşmeleri ve muhteşem restoranları ile hafızalarda yer edinmiştir.

Le Marais: Le Marais, 16. yüzyıldan bu yana varlığını sürdürmekte olan ve içerisinde butikler, galeriler ve her tercihe uygun barlar barındıran ilgi çekici bir mahalledir. 

Lüksemburg Bahçesi: 1612 yılında Medici ailesi tarafından yüzlerce farklı bitki ve çiçek çeşidi ile donatılan Lüksemburg Bahçesi; şarap bağları ve ilgi çekici yürüyüş yollarıyla akıllara gelmektedir. 

Paris Orly Havalimanı: Ülkedeki en işlek ulaşım lokasyonlarından biri olan Paris Orly Havalimanı; 1983 yılında yapılan ve Paris sokaklarını da kana bulayan terör saldırısı sonrası ayrı bir öneme kavuşmuş, turistlerin karanfil bırakarak dua etmek için de uğradıkları bir yere dönüşmüştür.

Fransız Rivierası: Fransa sahilinin en güzel bölümlerinden oluşan Fransız Rivierası, Akdeniz’in serin sularında serinlemek ve Güney Fransa’nın turistik mekânlarını gözlemlemek isteyenler için harika bir alandır. 

Tignes: Fransa’nın en popüler kayak merkezlerini bünyesinde barındıran Tigres, ulusal mutfağı turistlerin ayağına getiren restoranları ile turistlerin yılın büyük bir bölümünde kış turizmi için tercih ettiği bir komündür.