Fas Turları

2022-2023 tatil sezonunda unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenler, Fas’ın büyüleyici Mistik kenti Casablanca’nın yanı sıra Marakeş’i de içeren, uygun fiyatları ile bilinen Fas gezi turlarını tercih ediyor. Ülke hakkında yapılan yorumları da dikkate alanlar gezginler, bu fırsatı kaçırmamak için gezilerini masalsı bir ülke olan Fas ile taçlandırıyor.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Fas Turu için Önemli Duraklar

Marakeş:Atlas Dağları’nın çevrelediği "Kırmızı Şehir" Marakeş, otantik çarşıları ve renkli sokaklarının yanı sıra İslam mimarisinin muhteşem örnekleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Marakeş Turu, turistlere hem bu güzellikleri görme hem de kentte tarihe yolculuk yapma fırsatı vermektedir.

Casablanca: 19. yüzyıldaki Portekiz egemenliğinden kalma tarihi eserleri ve Neoklasik tarzdaki camileri aynı bölgede buluşturan Kazablanca Turu, yerel pazarları ve mistik taş sokaklarıyla turistlerin gözdesi, farklı birçok durağı içermektedir.

Büyük Fas Turu: Marakeş ve Casablanca başta olmak üzere Rabat’ın eşsiz sahillerinden Fes’in otantik sokaklarına kadar farklı şehirleri keşfedebileceğiniz Büyük Fas Turu ile unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Fas Kraliyet Turu: Fas’ın UNESCO tarafından korunan şehirlerini görmek ve Atlantik Okyanusu’nun berrak sularında serinlemek isteyenler, Fas Kraliyet Turu ile hem deniz hem kültür turizmini birlikte tadıyor. 

Fas ve Mısır: Fas ve Mısır Turlarısizlere Marakeş’in çöllerinde farklı bir safari deneyimi yaşama ve Mısır’ın başkenti Kahire’nin en ünlü müzesinde Antik Çağ’a yolculuk yapma fırsatı veriyor.

Fas ve Ürdün: Marakeş ve Casablanca’nın İslam etkilerini yansıtan yapılarından Ürdün’ün dünyaca ünlü Petra Antik kentine uzanan harika bir yolculuğa çıkmak isteyenler, Fas ve Ürdün Turları’yla unutamayacakları bir serüven yelken açıyor.

Fas Turları ile Keşfet

Fas ve Lizbon: Casablanca’nın İslam mimarisi tarzındaki eserlerini incelemek ve Portekiz’in güzide şehri Lizbon’da Orta Çağ’a bir yolculuğa çıkmak isteyenler Fas - Lizbon Turları’nı tercih ediyor.

Fas ve Tunus: Marakeş’in eşsiz sokaklarını arşınlayarak Endülüs Emevileri’ne ait eserleri gözlemleme ve aynı anda Tunus’un sıcak çöl kumlarında deve ile safari yapma fırsatı, Fas-Tunus Turları ile sizi bekliyor.

Fas ve İspanya: Rabat’ın Atlantik Okyanusu’na açılan kıyılarından deniz girmek ve Madrid’in tarihi sokaklarında geçmişe yolculuk yapmak isteyenler için, en doğru rotalarla hazırlanan Fas ve İspanya Turları, turistlerin hayalindeki tatili önlerine getiriyor.

Fas ve Portekiz: İslamiyet ve Hristiyanlık inanışlarına ait mabetleri aynı şehirlerde buluşturan Fas’ın eşsiz yemeklerini deneyimlemek, Portekiz’in Lizbon ve Porto şehirlerinde Gotik tarzdaki yapıları incelemek isteyenler, Fas ve Portekiz Turları’nı tercih ediyor. 

Fas ve Cezayir: Cebelitarık Boğazı’ndan Atlantik Okyanusu’na uzanan sahil şeridinde keşif yapmak ve Cezayir’in Osmanlılar tarafından kurulan başkentinden tabiat alanlarına varan bir gezi gerçekleştirmek için en ideal seçenek olan Fas ve Cezayir Turları sizi bekliyor.

Fas ve Endülüs: Casablanca’nın 13. yüzyıldan kalma yapılarını görmek ve İspanya’nın İber Yarımadası’ndaki Özerk Endülüs bölgesinde kısa bir gezinti düşünenler için hazırlanan Fas ve Endülüs Turları, oldukça ilgi çekici ve merak uyandırıcı lokasyonları bünyesinde barındırıyor.

Fas Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Majorelle Bahçesi: Fransız sanatçı Majorelle tarafından yaklaşık 40 yılda oluşturulan 1 hektarlık Majorelle Bahçesi, bitki çeşitleri ve ilgi çekici kaktüs türleri ile nam salmış, Fas’ın Atlas Okyanusu’na açılan en özel yerlerindendir.

Jemaa El Fnaa Meydanı: UNESCO tarafından korumaya alınan ve inşası 11. yüzyılda tamamlanan Jemaa El Fnaa Meydanı, eski dönemlerde infazların yapıldığı şimdilerde ise turistlerin mutlaka uğrayarak vakit geçirdikleri ve Fas yemeklerini denedikleri oldukça geniş bir alandır. 

2. Hasan Camii: Fransız mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan ve Bouygues tarafından Atlantik Okyanusu kıyısına inşa edilen 2. Hasan Camii, 210 metrelik minaresiyle Casablanka’daki Mağribi tarzının en güzel örneğidir. 

Kazablanka Katedrali: En gelişmiş Kuzey Afrika ülkeleri arasında bulunan Fas’ta, ziyaretçilerin ilk durağı olan Kazablanka Katedrali, Art Deco tarzında, Fransız ve İspanyolların büyük katkısıyla inşa edilen bir Katolik kilisesidir.

Sahrij Medresesi: 14. yüzyılda yapılan ve 1981 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Sahrij Medresesi, o dönemi yansıtan oymaları ve turistleri büyüleyen mozaikleri ile hafızalarda yer etmiştir.

Rabat Plajı: Fas’ın Atlantik’e açılan en güzel şeridi Rabat Plajı, tertemiz kumsalları, uzun sahil şeridi ve berrak suyu ile bilinen bir lokasyondur.