Belgrad Turları

Sırbistan’ın heyecan verici gezi durağı Belgrad, 2022-2023 tatil döneminin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Belgrad Turları’na katılan binlerce turistin değerlendirmelerine bakıldığında kent her zevk grubuna sunmuş olduğu fırsat ve ilginç deneyimlerle beğeni toplamaktadır.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Belgrad Turu için Önemli Duraklar

Novi Sad: Müzik, sanat ve eğlencenin tadını Novi Sad Turu’nda doyasıya çıkarmak mümkündür. Kenti ziyaret edenler, Sırbistan’ın kültürel kalbinde unutulmaz deneyimler elde etme imkanı bulmaktadır.

Niş: Doğu ile Batı arasındaki geçit olarak bilinen Niş; parkları, müzeleri ve galerileri ile canlı bir şehirdir. Niş Turu sırasında gezginler Türk Kalesi, Cegar Anıtı ve Banovina’yı yakından görme imkanına sahiptir.

Belgrad ve Üsküp: Belgrad ve Üsküp Turları sizlere; Kafatası Kulesi, Đavolja Varoš ve Memorial Park gibi önemli durakları tek seferde keşfetme fırsatı sunuyor.

Belgrad Turları ile Keşfet

Belgrad ve Sırbistan: Tarih öncesi medeniyetlerden Romalılara, Habsburglardan Türklere, çeşitli uygarlıkların izlerini taşıyan Belgrad’dan tüm ülkeye uzanan eşsiz bir seyahat sizlerle. Belgrad ve Sırbistan Turu’nda Balkanlar’ın etkileyici destinasyonlarını keşfedebilirsiniz.

Belgrad ve Saraybosna: Balkanların Avrupa’ya açılan kapısı Belgrad’dan ikonik Mostar Köprüsü ile tüm dünyada tanınan Saraybosna’ya kadar uzanan etkileyici bir yolculuk sizleri bekliyor. Belgrad ve Saraybosna Turu’nda tüm bunları ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz. 

Belgrad ve Sofya: Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği Belgrad’dan kültürel açıdan zengin atmosferi ve göz alıcı manzaralarıyla büyüleyen Sofya’ya uzanan etkileyici bir gezinti Belgrad ve Sofya Turu’nda sizleri bekliyor.

Belgrad ve Bosna: Nefes kesici manzaralar, yerel lezzetler, şaraplar ve daha fazlası Belgrad ve Bosna Turu’nda bir araya geliyor.

Belgrad Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Belgrad Kalesi: Sırbistan başkentinin simgesi Belgrad Kalesi, tarihi 16. yüzyıla dayanan etkileyici bir yapıdır.

Nikola Tesla Müzesi: 1900’lerin ikinci çeyreğinde inşa edilen Nikola Tesla Müzesi, Belgrad turlarına katılanları etkisi altına alan önemli bir turistik yerdir.  Ünlü bilim insanının kişisel mirasını koruyan, dünyadaki tek müze olması ile nam salmıştır.

Kalemegdan Parkı: Yıl boyunca turist akınına uğrayan Kalemegdan Parkı’nı ziyaret edenler; şairler Milan Rakic, Jovan Ducic ve Djura Jaksic ve besteci Stevan Mokranjac dahil olmak üzere önemli kişilerin anıtlarını görme imkanına sahiptir.

Aziz Sava Katedrali: Balkanlar’daki şaşırtıcı Aziz Sava Katedrali, dünyadaki en büyük ortodoks kiliseleri arasında yer almaktadır. Katedral’in pürüzsüz beyaz mermer ve granitle kaplanmış birkaç bakır kubbeden oluşan dış cephesi görenlerde hayranlık uyandırmaktadır.

İşkodralı: Belgrad turunun ilginç duraklarından, bohem ruhu ile etkileyen İşkodralı Caddesi, yıl boyunca binlerin ayak izlerini taşımaktadır.

Belgrad Hayvanat Bahçesi: Belgrad Hayvanat Bahçesi; beyaz aslanlar, beyaz kaplanlar ve dünyanın en yaşlı Amerikan timsahına ev sahipliği yapmaktadır. 

Cumhuriyet Meydanı: Ulusal Tiyatro, Boško Buha Tiyatrosu’nu barındıran Riunione Sarayı’nın yanı sıra en büyük ve en eski Sırp müzesi olan Ulusal Müze’nin yer aldığı Cumhuriyet Meydanı; toplantılara, konserlere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan, kentin en canlı noktasıdır.

Damat Ali Paşa Türbesi: Damat Ali Paşa Türbesi, 1819 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından yeniden inşa edilmiş bir yapıdır. Bu türbedenin damat Ali Paşa’ya ithaf edilmesinin sebebi paşanın Belgrad’da gömülü olduğuna inanılmasıdır.

Knez Mihailova: Alışverişin adresi Knez Mihailova, dünyaca ünlü markaların bulunduğu renkli bir lokasyondur. Aynı zamanda Sırbistan Bilim ve Sanat Akademisi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Stari Grad: Stari Grad Turu’nda Belgrad plajlarını ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Ada Ciganlija: Muhteşem manzaraları ve dikkat çekici aktiviteleriyle tanınan Ciganlija, Sava Gölü üzerinde yer alan bir adadır. 

Zemun Kalesi: Günümüzde bir sanat galerisi ve sergi merkezi olarak kullanılan Zemun Kalesi, Belgrad’ın en güzel manzaralarını sunmaktadır.

Sırbistan Ulusal Müzesi: Bölge tarihini öğrenmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Sırbistan Ulusal Müzesi’nin koleksiyonları; 400.000’den fazla temsili, üstün arkeolojik, tarihi ve sanat eserine sahiptir.