Avusturya Turları

Avrupa’da en çok tercih edilen ülkelerden  Avusturya; kendine hayran bırakan eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla, gezinizi unutulmaz kılacak bir tatil deneyimi sunmaktadır. Dünya çapında bilinen Alpler’den ülkenin Orta Çağ cazibesini yansıtan şehirlerine kadar keşfedebileceğiniz sayısız lokasyon Avusturya Turları ile sizleri bekliyor.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Avusturya Turu için Önemli Duraklar

Hallstatt: Tarihi bir köyde göl kıyısında yürüyüş yapma, Muhlbach Şelalesi’ni görme ve meşhur Kemik Evi’ni ziyaret etme fırsatını Hallstatt Turları ile yakalamak mümkündür. 

Avusturya Turları ile Keşfet

Avusturya ve Macaristan: Avusturya ve Macaristan Turları ile Avusturya’nın büyüleyici başkenti Viyana’dan Avrupa’nın en popüler kaplıca şehirlerinden Budapeşte’ye uzanan; eğlenceli ve dinlendirici, muhteşem bir tatil sizleri bekliyor. 

Avusturya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Schönbrunn Sarayı: Viyana’nın benzersiz tarihi yapılarından biri olan Schönbrunn Sarayı; bir hayvanat bahçesine, araba müzesine ve dev çeşmelere ev sahipliği yapan, şehrin en popüler turistik mekanıdır.

Belvedere Sarayı: Barok tarzı süslemelere sahip olan Belvedere Sarayı’nda; Gustav Klimt, Vincent Van Gogh ve Claude Monet gibi ünlü ressamların eserleri sergilenmektedir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan bu saray, turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden biridir.

Viyana Sanat Tarihi Müzesi: Gösterişli tavanları ve sütunlarının yanı sıra mermer kaplı salonuyla da görenleri hayran bırakan Viyana Sanat Tarihi Müzesi; her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. 

Hundertwasser Evi: Viyanalı ünlü Mimar Friedensreich’in fikri ile tasarlanan Hundertwasser Evi, renkli daireleri ve dekoruyla turistlerin uğrak noktalarından biri olmaktadır. 

Kahlenberg Tepesi: Ülkenin tarihinde önemli bir yeri olan Kahlenberg Tepesi, manzarasıyla büyüleyen ve halk arasında oldukça popüler olan Avusturya dağlarından biridir. 

Saint Martin: Aşağı Avusturya’nın Gmünd ilçesinde bir pazar kasabası olan Saint Martin, alışveriş yapabileceğiniz bir duraktır.

Konstanz Gölü: Almanya, İsviçre ve Avusturya’ya kıyısı bulunan ve Orta Avrupa ülkelerindeki en büyük üçüncü göl olan Konstanz, su sporları gibi çeşitli aktivitelerin yapılabildiği en güzel tatil noktalarından biridir. 

Zell Am See: Avusturya’nın Salzburg şehrindeki turistik bölge Zell Am See, kayak ve kış sporları yapma olanağı tanımaktadır. 

Bad Gastein: Deniz seviyesinden bin metre yükseklikte konumlanmış olan Bad Gastein, kaplıcalardan ve SPA’lardan yararlanmak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği lokasyondur.

Saint Anton: Avusturya’nın en iyi tatil beldelerinden biri olan Saint Anton, kayak merkezleriyle her yıl birçok turiste kapılarını açmaktadır.

Innsbruck: Alpler’deki yüksek konumu ve muhteşem manzaralarıyla dikkat çeken Innsbruck, kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır.

Askeri Tarih Müzesi: 16. yüzyıldan başlayıp 1945 yılına kadar Viyana sokaklarında yaşanan tarihi olaylar hakkındaki bilgilerin turistlere aktarıldığı Askeri Tarih Müzesi, 1. Dünya Savaşı’nda kullanılan silahlardan zırhlara, tanklardan uçaklara, madalyalardan resimlere kadar birçok kalıntıyı ziyaretçilerine sunmaktadır. 

Tuna Nehri: Avrupa’nın en uzun ikinci nehri olan Tuna boyunca muhteşem manzaralı dağlardan üzüm bağlarına, yıkık kalelerden mimarileriyle dikkat çeken manastırlara kadar görebileceğiniz birçok nokta vardır.