Amerika Turları

Kanyonları, müzeleri, parkları ve kalabalık caddeleri ile her bir şehri başka bir maceraya açılan Amerika, 2022-2023 sezonunda da tatil planlarının ilk seçeneklerinden biridir. Las Vegas’tan Los Angeles’a, Miami’den New York’a uzanan uygun fiyatlı gezi turlarına ait yorumlar ile seyahatiniz için en iyi rotayı oluşturabilirsiniz.

Bütçe

Gezilecek Şehirler

Amerika Turu için Önemli Duraklar

New York: Şehir hayatının büyüsünü taşıyan gökdelenleriyle Manhattan, pahalı butikleri ve entellektüel havası ile SoHo, yeşilin her tonuyla Central Park; New York Turu’nu tercih edenlerin duraklarından birkaçıdır.

Los Angeles: Los Angeles Turu birçok farklı aktiviteyi deneyimlemekten hoşlananlar için her durağıyla unutulmaz bir tatil vaad etmektedir. Disneyland ve Universal Studios’nun da içinde bulunduğu tema parklarıyla eğlenmek isteyen her yaştan insanın bir araya gelebileceği seçenekler sunan şehir; Beverly Hills’in lüks mağazaları ile alışveriş tutkunlarının da buluşma noktasıdır.

Miami: Dinlenmek ve aynı zamanda eğlenceden uzak kalmak istemeyen Miami Turu katılımcıları; Lumnus Park Beach’te güneşin tadını çıkardıktan sonra Ocean Drive’da akşam yemeği yiyebilmekte, ardından barlarıyla ünlü Miami Beach’te geceyi sonlandırabilmektedir. 

Büyük Amerika: Amerika’ın dört farklı noktasını içine alan Büyük Amerika Turu ile San Francisco’da büyük okyanusu, Las Vegas’da eğlenceli gece hayatını, New York’da Central Park yani şehrin içindeki doğayı ve en nihayetinde Los Angeles’da Hollywood Bulvarını görerek büyülü şehre dair anılarınızı birikterebilirsiniz.

Baştan Başa Amerika: San Francisco, Las Vegas, New York, Los Angeles, Orlando ve Miami’yi de içine alan Baştan Başa Amerika Turu; büyük okyanus kıyılarında gökteki, Hollywood Bulvarında kaldırımlardaki yıldızların meraklısı olan gezginlerin tercihi olmaktadır.

Amerika Turları ile Keşfet

Amerika ve Latin Amerika: Kaliforniya’ya giden turistlerin sokak lezzetlerini tadarken karşılarına çıkan Carnitas adında bir meksika yemeği, Latin Amerikada farklı ve eşsiz lezzetlerin turistleri beklediğini gösterirken; bölgenin sadece mutfağıyla değil aynı zamanda Peru’da doğa harikası Macchu Picchu,Rio de Janeiro’da simge haline gelen büyük İsa Heykeli, Meksika’da ünlü ressam Frida Kahlonun müze olan evi de turistler için görülmeye değer yerlendendir.

Amerika ve Kanada: Amerika’nın kuzeyinde yer alan Kanada; Niagara Şelaleleri, Agawa Kanyonu ve özellikle sonbaharda görülmesi gereken Quebec City ile göz kamaştırıcıdır.

Amerika ve Küba: Renkli Amerikan arabaları ile bir gün geçirmek, Karayiplerin kıyılarında eşsiz kumsallarda dinlenmek ve New York’un ışıltılı sokaklarında alışveriş yapmak isteyenler; Amerika ve Küba Turu’nda buluşuyor. 

Amerika Disneyland: Eğlenmek, eğlenirken de sıra dışı bir dünyaya adım atmak isteyenler için akla ilk gelen yer olan Disneyland farklı konseptleri ile her yaştan kişiye hitap etmektedir.

Amerika Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Hollywood: California eyaletinin en kalabalık bölgesi, eğlencenin merkezi Hollywood; TCL Çin Tiyatrosu, Thai Town restoranları ve Şöhretler Kaldırımı ile turistlerin uğrak noktasıdır.

Alcatraz: San Francisco Körfezi’nde sahile 2.4 km uzaklıkta bulunan Alcatraz Adası ; ülkenin en büyük, dünyanın ise en çok ses getiren hapishanesidir ve günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Mauna Kea Dağı: Hawaii’de bulunan dünyanın en büyük yanardağı Mauna Kea, şehrin zirve noktası olup turistlere görsel şölen yaşatan Amerika şehir manzaraları sunmaktadır.

Venice Los Angeles: Hareketli bir semt olan Venice; sıradışı mağazaları, sanatsal aktiviteleri, şehri boydan boya saran kanallar ile klasik bir tabloyu andırırken kıyılarını süsleyen modern mimari örneği evleri ile gezginler için otantik bir duraktır.

Embarcadero: San Francisco şehrinin kıyı şeridi boyunca uzanan Embarcadero, körfez bulvarındaki restoranları sayesinde, lezzet durağı haline gelmiştir.

Metropolitan Museum of Art: Dünya tarihine ile ilgili bilgileri ve Orta Çağ’dan kalma eserleri barındıran dünyanın en önemli müzelerinden biri haline gelen, halkın tabiriyle “The Met” yani Metropolitan Museum of Art; New York‘un merkezinde yer almaktadır.

Wall Street: Wall Street, Solomon R.Guggenheim Müzesi’ni, Rockefeller Center’ı görmek, aynı zamanda Magnolia Bakery’de tatlı molası vermek isteyen turistlerin ilgi odağıdır. 

Özgürlük Heykeli: Liberty Adası’na inşa edilen ve sadece Amerikalılar için değil, tüm insanlık için bağımsızlığı simgeleyen Özgürlük Heykeli, turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Beyaz Saray: ABD’nin federal başkenti Washington’da yer alan Beyaz Saray, ABD başkanlarının ikametgahı olarak bilinmektedir.

Central Park: New York’ta yer alan Central Park; filmlere, televizyon şovlarına ve tarihe imza atan konserlere ev sahipliği yapan, Amerika parkları içerisinde en çok bilinen duraklardandır.

Beverly Hills: Kaliforniya eyaletinde bulunan, lüksün ve ihtişamın buluştuğu, aynı zamanda birçok ünlünün de evinin bulunduğu Beverly Hills; alışveriş yapmak ve lezzet şöleni yaşamak isteyenlerin bir numaralı adresidir.

Golden Gate Köprüsü: San Francisco Körfezi’nin girişinde yer alan, dünyanın en büyük yedinci asma köprüsü Golden Gate, körfez fotoğrafları çekmek için ideal bir noktadır.

Büyük Kanyon: Arizona eyaletinde bulunan ve dünyanın en eski ulusal parkı içerisinde yer alan Büyük Kanyon, dik yamaçları ve Kolorado Nehri çevresine kattığı renk şöleni ile dikkat çekmektedir.

Universal Studios: Los Angeles Hollywood ve Orlando’da bulunan Universal Studios; Jurassic Park ve Minion severler ve aynı zamanda Harry Potter hayranları için büyülü bir evren sunmaktadır.

Times Square New York: Dev ekranlar, fotoğraf çekilecek alanlar ve restoranlarla çevrili Times Meydanı, özellikle coşkulu ve kalabalık yeni yıl kutlamaları ile bilinmektedir.

Doğa Tarihi Müzesi: Central Park’ın yanında bulunan, 34 milyondan fazla bitki, hayvan,fosil gibi bir çok doğal hayatı içinde barındıran koleksiyona ev sahipliği yapan Doğa Tarihi Müzesi, Gotik mimari çizgileri taşıması ile de dikkat çekmektedir.

Yellowstone Milli Parkı: Idaho, Montana ve Wyoming eyaletleri içerisinde yer alan Yellowstone Milli Park’ı birçok canlı türüne ev sahipliği yaparak halen en eski ulusal park ünvanı ile bilinmektedir.