Almanya Turları

Yıl boyunca ortalama 50 milyon kişinin tercihi olan Almanya tatili; tarihi simgeleri, ilginç müzeleri ve mimari şaheserleri ile 2022-2023 sezonunda da rağbet gören turlardandır. Münih’ten Düsseldorf’a, Frankfurt’tan Hamburg’a uzanan benzersiz gezi rotaları ve her bütçeye uygun fiyatları ile Almanya, turistlere unutulmaz bir tur imkanı sunmakta.

Bütçe

Gezilecek Şehirler
Almanya Polonya Turu
Ücretsiz İptal
Turu İncele
Ücretsiz İptal
Turu İncele

Almanya Turu için Önemli Duraklar

Münih: Almanya’nın önemli rotalarının yer aldığı Münih Turu; Marienplatz Meydanı, Frauenkirche Kilisesi ve devasa büyüklükteki Alman Müzesi ile ziyaretçilerine keyifli anlar sunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Oktoberfest sayesinde turistler şehre akın etmektedir.

Berlin: Almanya’nın başkenti Berlin, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biridir. Berlin Turu, dünyaca ünlü Berlin Duvarı ve Brandenburg Kapısı’nı yakından görmek ve şehrin eşsiz atmosferine şahitlik etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır.

DüsseldorfAlmanya’nın ekonomi ve ticaret merkezi Düsseldorf’ta mimarisiyle öne çıkan tarihi yapılar Burgplatz ve Kunstsammlung, Düsseldorf Turu ile sizleri bekliyor. 

Frankfurt: Frankfurt Turu, tarihi mirasını gözler önüne seren simge yapıların ve müzelerin bulunduğu rotası ile yıl boyunca çok sayıda turistin tercihi olmaktadır.

HamburgAlmanya’nın ikinci büyük şehrinin görülebileceği Hamburg Turu; ev sahipliği yaptığı Tarih Müzesi, Alster Köprüsü ve Aziz Michael Kilisesi ile ziyaretçilerine tarihi bir gezi imkanı sunmaktadır.

Baştan Başa Almanya: Başkent Berlin’den gökdelen şehri Frankfurt’a, Bavyera Eyaleti’nin başkenti Münih’ten liman kenti Hamburg’a uzanan Baştan Başa Almanya Turu; tarihi ve kültürel bir gezi için sizleri bekliyor.

Almanya Köyleri: Almanya Köyleri Turu, Orta Çağ dönemini yansıtan şirin kiliseler ve yemyeşil tepelere sahip kasabalardan oluşan rotasıyla ziyaretçilerini otantik bir geziye davet ediyor.

Almanya Şatolar: Hohenzollern’den Nürnberg’e Almanya’nın gözde şatolarının yakından görülebileceği Almanya Şatolar Turu ile fantastik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Almanya Masal: Almanya Masal Turu, Bremen Mızıkacıları’nın doğduğu Bremen’den Kırmızı Başlıklı Kız masalının geçtiği Alsfeld’e uzanan rotasıyla sizlere benzersiz bir gezi sunmakta.

Almanya Turları ile Keşfet

Almanya ve Paris: Almanya ve Paris Turu ile ihtişamlı Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali’ni de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Almanya ve Fransa: Almanya’nın yanı sıra Fransa’nın da eşsiz güzelliklerini görebileceğiniz Almanya ve Fransa Turu; başkent Paris’te Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi, tarihi mirasıyla akıllara gelen Marsilya’da Palais Longchamp ve Marseille Katedrali’nin görülebileceği benzersiz durakları ile size unutulmaz bir gezi imkanı sunuyor.

Almanya ve İsviçre: Almanya’nın ardından St. Pierre Katedrali ile ünlü Cenevre’den kültür başkenti Basel’e, Grossmünster’in mimarisine hayran kalacağınız Zürih’ten tarihi atmosferi ile öne çıkan Bern’e uzanan İsviçre yolculuğunun tadını çıkarmak için Almanya ve İsviçre Turu’nu tercih edebilirsiniz.

Almanya ve İtalya: İtalya’nın başkenti Roma, İtalyan Rönesansı’nın doğduğu Floransa ve kanallar şehri Venedik ve daha birçok gözde turizm kenti; Almanya ve İtalya Turu ile sizleri bekliyor.

Almanya ve İspanya: Almanya ve İspanya Turu, ihtişamlı mimari yapıları ile bilinen Barselona’dan İbiza’nın eşsiz plajlarına uzanan rotasıyla ziyaretçilerine keyifli ve kültür dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Almanya ve Hollanda: Almanya ve Hollanda Turu; ziyaretçilerine Amsterdam’ın ünlü müzeleri, Rotterdam ve Lahey’in tarihi simge yapıları ve daha pek çok ünlü mekanı görme şansını tanıyor.

Almanya ve Polonya: Polonya’nın başkenti Varşova’dan Neptune’s Fountain’ın yakından görülebileceği Gdansk’a, Tumski Köprüsü’ne sahip Wroclaw’dan Wawel Kalesi’nin yer aldığı Krakow’a uzanan gezi rotasıyla Almanya ve Polonya Turu; sizi kültür ve tarih dolu bir yolculuğa davet ediyor.

Almanya ve Belçika: Almanya gezisinden sonra Belçika’da yer alan ünlü Brüksel, Brugge ve Gent’in simge yapıları ve eşsiz doğa manzaralarının tadını Almanya ve Belçika Turu ile çıkarabilirsiniz.

Almanya ve Lüksemburg: Almanya ve Lüksemburg Turu, ülkeyle aynı adı taşıyan başkent Lüksemburg ve tarihi mirası ile akıllarda yer edinen Dudelange’ın görülebileceği rotasıyla ziyaretçilere farklı bir kültür tanıma imkanı sunuyor.

Almanya Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Kreuzberg: Berlin’in gözde semtlerinden Kreuzberg; ev sahipliği yaptığı Checkpoint Charlie, East Side Gallery ve leziz Alman yemeklerinin tadılabileceği mekanları ile bilinmektedir.

Reichstag: Avrupa’nın en ihtişamlı belediye binalarından Reichstag, 1800’lü yıllardan kalma mimarisiyle Berlin’in simge yapılarından biridir.

Allianz Arena: Münih’te yer alan Allianz Arena, Avrupa’nın en büyük stadlarından biri olup, ihtişamlı ışıklandırması ve görünümü ile şehrin yolu üzerinde konumlanmaktadır.

Brandenburg Kapısı: Berlin’in ana sembollerinden Brandenburg Kapısı, 12 sütundan oluşan ve Neo-klasik mimarinin örneklerini barındıran popüler bir duraktır.

Köln Katedrali: Tarihi 1200’lü yıllara dayanan ve yapımı 632 yıl süren Köln Katedrali, ihtişamlı görüntüsü ile ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatmaktadır.

Botanik Bahçesi: 22 hektarlık bir alanı kaplayan ve çok sayıda bitki türüne ev sahipliği yapan Botanik Bahçesi, Almanya’nın Frankfurt şehrinde yer almaktadır.

Kuzey Denizi: Almanya da dahil olmak üzere Orta Avrupa ülkelerine kıyısı olan Kuzey Denizi, eşsiz kumsalları ve sunduğu manzaraları ile popüler tatil beldelerini çevrelemektedir.

Müzeler Adası: Başkent Berlin’de konumlanan Müzeler Adası, 1 kilometrelik alana yayılan müzelerden oluşan popüler bir komplekstir.