Afrika Turları

Uygun fiyatları ile 2022-2023 tatil döneminde sık tercih edilen Afrika Turları, egzotik gezi rotaları ve ilgi çekici turistik yerleri ile bilinmekte. Özellikle bölgeyi ziyaret eden gezginlerin yorumlarına bakıldığında bu turların popülaritesinin de günden güne artacağı tahmin edilmekte.

Bütçe

Gezilecek Şehirler

Afrika Turu için Önemli Duraklar

Etiyopya: UNESCO Dünya Mirası listesindeki farklı alanları görmek isteyenlerin öncelikli tercihi olan Etiyopya Turu, başkent Addis Ababa başta olmak üzere en özel rotalar ile hazırlanmıştır. 

Madagaskar: Tanzanya’nın turistik adasında bölgenin göllerini ziyaret edip doğa koruma alanlarını görebileceğiniz ve dalış yapabileceğiniz Madagaskar Turu, sizleri unutulmayacak bir maceraya davet ediyor. 

Fas: Yerel dükkanları ve tarihi camileri görebileceğiniz Kazablanka Turu, kuleleri ve ihtişamlı taş yapıları ziyaret edebileceğiniz Marakeş Turu ve ülkenin ilgi çekici müzelerini gezerek başkent çarşısında alışveriş yapabileceğiniz Fas Turu sizlere tatili anlamlandırmada yardımcı oluyor . 

Kenya: Başkentin ulusal yaşam parkları ve vahşi yaşam alanlarında düzenlenen aktivitelere katılmak isteyenler Nairobi Turu’nu, ülkenin gelişmiş kent merkezinde vakit geçirmek ve dünyaca ünlü Kilimanjaro Dağı’nda tırmanma deneyimi yaşamayı tercih edenler ise kapsamlı bir Kenya Turu’nu tercih ediyor.

Mısır: Ülkenin en güzel kentinde tarihe bir yolculuk yapmak, piramitleri görmek ve kral mezarlarını ziyaret etmek isteyenler Kahire Turu’nu tercih ederken; Kızıldeniz’ de dalış deneyimi yaşamak ve deve safari ile tatilin tadını çıkarmak isteyenler daha kapsamlı Mısır Turları’nı talep ediyor. 

Tanzanya: Vahşi yaşam alanları ve tabiat parklarını ziyaret edebileceğiniz Serengeti Turları; ülkenin turistik adasında gezip yerel tatları deneyebileceğiniz Zanzibar Turları; kuş gözlem merkezi, balık pazarı ve başkentin eski kent merkezini görebileceğiniz Tanzanya Turu, tatilinizi dolu dolu geçirmenize yardımcı oluyor.
Cezayir: Sömürge dönemine tanıklık eden mimari yapıları ve tarihin acı gerçekliğini gözler önüne seren anıtları görebileceğiniz, aynı zamanda ülkenin müzelerini ve farklı dinlere özel mabetlerini ziyaret edebileceğiniz Cezayir Turu sizi bekliyor. 

Nijerya: Ulusal parklarıyla yerel hediyelik eşya mağazalarını gezerek tertemiz kumsallarında güneşlenebileceğiniz Lagos Turu ile ülkenin müzelerini ve görkemli katedrallerini ziyaret edebileceğiniz kapsamlı bir Nijerya Turu, gezginleri mutlu edecek tüm ayrıntıları içeriyor. 

Tunus: Tarihi sokakları, otantik kent merkezi ve yerel pazarları ziyaret edebileceğiniz Tunus Turu, turistlere aynı zamanda deve safari ve çeşitli su sporları da yapabilecekleri muhteşem bir tatil imkanı sunmaktadır.

Afrika Turları ile Keşfet

Afrika ve Ortadoğu: Serengiti’nin vahşi yaşam alanlarından Orta Afrika Cumhuriyeti’nin müzelerine, Mısır’ın Antik tapınaklarından İsrail’in sanat galerine uzanan muhteşem bir tatil deneyimi, Afrika ve Ortadoğu Turları ile sizlere sunuluyor.

Afrika ve Asya: Fas’ın büyüleyici Akdeniz kumsallarından Tunus’un otantik kent merkezine, Çin başkenti Pekin’den Singapur’un gökdelenlerine varan bir Afrika ve Asya Turugezginlerin macera dolu bir tatil yaşamalarına olanak sağlıyor. 

Afrika ve Avrupa: Tunus’un dar sokaklarında gezmek ve yerel lezzetleri denemek, Cezayir’in sömürge dönemine tanıklık etmiş yapılarını ziyaret etmek ve İspanya’nın görkemli katedralleri ile Portekiz’in gelişmiş Lizbon kentinde harika bir tatil yapmak isteyenler; Afrika ve Avrupa Turu’nu tercih ediyor. 

Güney Afrika: Tarihi bölgeleri keşfe çıkabileceğiniz Johannesburg Turu, Botanik parkları ziyaret edip kent merkezinde alışveriş yapabileceğiniz Cape Town Turu ve bölgenin vahşi yaşam alanlarında kaplanları ve filleri gözlemleyebileceğiniz kapsamlı bir Güney Afrika Turu, gezginlerin hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Mauritius: Merkez çarşısı, okyanusa açılan kumsalları ve farklı konsept barları gezebileceğiniz Mauritius Turu, sizlere hem deniz hem kültür turizmini bir arada yapabilme fırsatı veriyor. 

Seyşeller: Adanın milli parklarını, büyüleyici tabiat alanlarını ve müzelerini ziyaret edebileceğiniz Seyşeller Turu, size aynı zamanda bölgenin en berrak sularında dalış yapma ve şnorkelle yüzme imkanı vermektedir. 

Büyük Afrika: Cape Town, Johannesburg, Nairobi ve Dodomo kentlerini kapsayan Büyük Afrika Turu, turistlere aynı anda hem kültürel bir gezi gerçekleştirme hem de okyanusun serin sularında yüzebilme fırsatı vermektedir. 

Afrika Göç: Johannesburg’un gelişmiş kent merkezinin ziyaret edildiği, Masai Mara’da harika bir vahşi yaşam parkının gezildiği ve Tanzanya’nın doğa harikası gölleriyle okyanusa açılan büyüleyici kumsallarını da gezebileceğiniz bir Afrika Göç Turu sizleri daha önce yaşamadığınız maceraları tecrübe etmeye davet ediyor. 

Afrika Turları ile Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Addis Ababa: Ulusal müzeleri ve vahşi yaşam parkları ile bilinen Addis Ababa, turistlerin safari macerasına katılmak ve kent merkezinde alışveriş yapmak için tercih ettikleri bir şehirdir. 

Hint Okyanus: Muhteşem bir alana yayılan, içerisindeki canlı çeşitliliği ile dünya ekosisteminde oldukça önemli bir noktada bulunan ve Kuzey Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere birçok ülkenin ticaret amaçlı kullandığı Hint Okyanusu, dünyanın en büyük üçüncü okyanusudur.

Kızıldeniz: Afrika ile Asya arasında bulunan, Hint Okyanusu’na bağlı Kızıldeniz, dünyanın en güzel dalış noktalarını içermesi ve mercan resiflerinin eşsizliği ile bilinmektedir. 

Masai Mara: Zürafaları, filleri, hipopotamları ve yabani kedi türlerini bünyesinde barındıran Masai Park, Serengeti büyük göçü adı verilen yer değiştirmeleri ile meşhur bir vahşi yaşam parkıdır. 

Mavi Nil: Etiyopya’da bulunan ve Afrika ülkeleri arasındaki en çok merak edilen doğal oluşumlardan biri olan Mavi Nil, İncil’de cennetten dışarıya akan nehir olduğuna inanıldığı için kutsal kabul edilmektedir. 

Kruger Ulusal Parkı: Vahşi hayvanların doğal yaşam alanı olan 20 bin metrekarelik Kruger Ulusal Parkı, Afrika’da oluşturulmuş en büyük doğa alanlarından biri olarak akıllara gelmektedir. 

Sina Dağı: Aziz Katerina Manastırı ile birlikte Mısır’ın en kutsal alanlarından biri kabul edilen Sina Dağı, inanışa göre Tanrı’nın yazdığı iki taş levhanın Hz. Musa’ya verildiği yer olarak bilinmektedir. 

Amon Tapınağı: Mısır’da tanrılar için inşa edilmiş en büyük dini yapı olan Amon TapınağıNil kıyısındaki Karnak bölgesinde yer almaktadır.

Taş Kasaba: Taş sokakları, Antik dokusu ve masif ahşap evleri ile dikkat çeken Taş Kasaba, Afrika’da kalan son otantik yerlerden biridir. 

Kilimanjaro Dağı: Sönmüş bir stratovolkan olan Kilimanjaro Dağı, gerek havası ve doğası gerekse zorlu patikaları ile Tanzanya’nın en çok turist çeken yerlerindendir. 

Ümit Burnu: Güney Afrika Cumhuriyeti’nde, Cape Yarımadası’nın güneyindeki en uç noktası olan Ümit Burnu, ticaretin bölgedeki kalbi olduğu için tüm Afrika ülkeleri için ayrı bir önem arz eden bir noktadır. 

Masa Dağı: Güney Afrika’daki Cape Town şehrine bakan hakim bir tepede konumlanan Masa Dağı, en güzel Afrika sahillerini gören muhteşem bir konumda bulunmaktadır.